şükela:  tümü | son 24 saat
 • hayvanat bahcesinde kara hayvanlarini yetistirmek için, dogal hayat sartlarina uygun olarak hazirlanmis suni yer.
 • http://www.youtube.com/watch?v=ugo7imucxlc

  haziran ayında yayınlanıcak olan, ilk bakışta minecraftın 2d çakması gibi gözükse de oyun, trailer izlendiği zaman normal minecraft'tan daha fazlasını vereceği gibi gözüküyor. muhtemelen minecraf seven arkadaşlar bu oyuna da tapıcaklarına adım gibi eminim. haziran ayını itina ile beklemenizi öneririm. görünüşe göre co-op modu sayesinde yine sabahlara kadar arkadaşlarımızla zevkten dört köşe olup, uykuya hasret olacağız.
 • steam'de ikinci sıraya oturmuş, çıktığı gün 50.000 satmış minecraft benzeri oyun.

  ikisini de denemedim bilmiyorum da öven çok. öyle işte.
 • ilk bakışta 2d minecraft çakması gibi dursa da aslında daha farklı bir konsepte sahip olan oyun.

  minecraft'te olay daha çok inşa etmek üzerine kuruluyken terraria, macera ve keşfi öne çıkarıyor. bu açıdan bakıldığında da "oyun" yanının minecraft'e göre daha ağır bastığı söylenebilir. tabi dilerseniz etliye sütlüye karışmaz, yine dilediğiniz gibi şaheserlerinizi inşa etmeye koyulabilirsiniz.

  oyun henüz çok yeni ve bazı konularda geliştirmeye açık olmasına rağmen yine de şimdiden başında hayli vakit geçirtecek potansiyele sahip. bir de yapımcılar içeriği sürekli zenginleştirmeye yönelik adımlar atarlarsa (ki bu da gayet olası görünüyor) terraria gerek tek kişi gerek arkadaşlarla oynamak için çok güzel bir oyun olacaktır. benim gibi minecraft'e ısınamamış olanların bile bir bakmasında fayda var.

  oyunla ilgili linkler:

  resmi terraria sitesi (şimdilik pek zengin bir içeriği olmasa da)
  terraria online
  terraria wiki

  burada da oyunun yapımcılarının anlatımı eşliğinde izlenen "let's play" serisinin ilk bölümü var. oyuna dair fikir edinmek için trailerdan daha yararlı olabilir:

  http://www.youtube.com/watch?v=udp5ozoyfxm
 • minecraft ve mario'nun birleşimi gibi duran, zaman öldürmek için mükemmel bir oyun.
 • mac os ta olmamasi uzucudur.
 • eski snes rpgleri ile minecraft'ı birleştirip 2d mario dünyasının içine atmışlar gibi duruyor. ilginç. ama bende bir oynama isteği uyandırmadı.
 • inanilmaz zevkli bir oyundur. geceler kadar kendini oynatip lan surayi da kazayim buraya da ev yapayim dedirterek kendisine baglar. co-op sekilde multiplayer'dan oynamasi ise ayri bir zevklidir. oturun oynayin yani.*
 • yavaş yavaş içerik güncellemeleri gelmeye başlamıştır. cuma günü içinde yeni bir boss, yeni düşmanlar ve eşyaların olduğu bir güncelleme daha gelecektir.

  bir süre önce yapımcılardan biri ileriye dönük konuşmuş ve oyuna eklenmesi düşünülen çeşitli özelliklerden bahsetmişti. bunlardan birkaçı;

  - pvp için farklı oyun modları, mesela capture the flag.
  - farklı dünyalar, boyutlar
  - daha çeşitli vakalar; volkan patlamaları, depremler, daha geniş içerikli istilalar...
  - hava olayları, mevsimler
  - dünyanıza yerleşip kendi şehirlerini kuran düşmanlar...

  bu fikirler oyuna aktarılırsa gayet güzel olacaktır. şu an için mimari kariyeri ve arkadaşlarla pvp atmayı bir kenara koyarsak (ki aslında koymamak lazım), oyuna ayıracağınız süre yeni eklenen içerikleri ne kadar kısa sürede tüketeceğinize bağlı daha çok. eğer küçük içerik güncellemeleri sık sık gelir, arada da yukarıda bahsi edilen tarzda daha büyük güncellemeler gelirse oyuncuların oyunun keşif yanına olan ilgisi çok daha canlı kalacaktır.

  bu arada mimari kariyer demişken, şu forum konusuna bir göz gezdirmekte fayda var:
  http://www.terrariaonline.com/…w-us-your-base.5730/

  özellikle şu arkadaş bayağı uçmuş:
  http://i.imgur.com/jlukl.jpg
 • belli bi miktarin ustundeki siviyi** kova ile alip sivi kopyalama islemine izin veren oyun cunku kovaya alabileceginiz minimum miktar sivi bi kova siviyi dokmekten gelen sividan daha az.
hesabın var mı? giriş yap