• "bir kadın öldürdüm herkese düşman oldum , bir kadın sevdim herkes bana düşman oldu " diyerek gönüllerde taht kurmuş kurtlar vadisi karakteri .
  • laz ziya bir bölümde kendisine "ulaaaan ben senin anan mıyım? üstündeki adam mıyım ki karşıma geçmiş beni tehdit ediyorsun? bir deee utanmadan özür bekliyorsun?" diyerek postayı koymuş, necmi kardeşimiz bir süre kendisine gelememiştir. o sahnede gözlerinin seğirmesini hala hatırlarım.
  • hobileri arasında, lüks dekore edilmiş bir salonda, gecenin ilerleyen saatlerinde, takım elbiseyle kavgam okumak vardır.

hay allahım yarabbim
  • nesrin'e tecavüz etmeden hemen önce "asıl istediğim siz misiniz, yoksa laz ziya mı?" diyerek laz ziya'ya da boş olmadığını arz-ı endam eden, dizinin gizli biseksüellerinden.
  • baron tarafından yanlış hamleler sonucu ölen karakterdir. tek suçu baron ne isterse sorgusuz sualsiz yapmaya çalışmasıdir.

baron yani mehmet karahanlı'nın hem testerenin hem de kendi sonunu getiren hamlelerinin kronolojik listesi:

1. üç cinayetmukafati olarak çakır'a kumarhane vermesi. bu aslında sonun başlangıcıdir. çakır bu sebeple sefir olan şevko ile hasım oldu. çakır'a kumarhane vermek yerine başka bir ödül verilse olaylar buraya gelmezdi.

2. çakır ve şevko sürtüşmeye başladıktan sonra, testere'yi şevko'ya dolayısıyla tombalaci mehmet'e destek vermesi için görevlendirir. testere bunun üzerine, tuncay'in vurulması bahanesiyle çakır'a istanbul'u terket mesajı gönderir. bunu duyan laz ziya testere'nin mekanını basıp façasini çizer. ziya ve testere hasım olur.

3. karahanlı malı, konseyde yeterince çatlak yokmuş gibi hüsrev ağa'ya hap işine girmesi için baskı yapar. ağa bilmediği işe girmek istemeyince de ağayı cezalandırmak için bu işe testere'yi sokar. yetmezmiş gibi testere'yi hüsrev'in imalathanelerini basıp, profesörlerini öldürme emri verir. hüsrev ağa durumu anlar. ağa testere'ye hasım olur.

4. sehem işini testere'ye verir. halbuki testere'nin alanı değildir ve testere bu işten anlamaz. hüsrev ağa ister aslında sehemin basının testere olmasını. olacakları kestirip testere'nin kellesini istemektir niyeti taa en baştan.

5. tüm bunlar yetmezmiş gibi testere'ye çakır'i öldürtür karahanlı. hüsrev ve laz ziya ile açıktan düşman olup birbirinin kellesini isterler.

6. sehem işi patlar. karahanli testere'nin kalemini kırıp laz ziya ve hüsrev'in önüne atar.

bütün emirleri veren karahanlı'dır ama ihale testere'ye kalır. testere'nin tek suçu verilen görevleri sorgusuz yerine getirmeye çalışmaktır.

hasılı psikopat da olsa, sadık ve görev adamıydı rahmetli.

canlandıran tarık ünlüoğlu, dizinin vefat eden diğer oyuncuları hepsi nurlar içinde yatsın.

güncelleme: şeref zazaoğlu denen, ismiyle tezat bir youtube kanalı bu yazımı olduğu gibi kopyalayıp ilgili sahneleri birleştirerek bir video yapmış. çok güzel olmuş da be şerefini sktiğimin, insan oraya alıntı yaptığı kaynağı yazar değil mi hırsız o. çocuğu!?

video
  • aslan bey'in kendisini ele geçerek tüm cinayetleri ve konsey teşkilatıkanmasını itiraf ettirmeyi , böylelikle kurtlar vadisi operasyonunu bitirmeyi planladığını zannettiğimiz lakin aslında baronla eskiye dayanan bir münasebetinin olduğunu öğrendikten sonra asıl hedefinin yine kendisini barona karşı koz olarak kullanıp,hakkındaki - baron tarafından verildiği rivayet edilen- infaz emrini kaldırtmak ettirmek olduğunu öğrendiğimiz karkterdir, yalnız işler yolunda gitmeyip aslan akbey devlet tarafından öldürülünce kendisi dağ başında sik gibi kalmıştır.yerini de aslan akbey'in en yakını polat'tan başka bilen yoktur.ya da polat alemdar da bilmiyordur nebililmamnokoyim zaten işler sarpa sarpmış,kafalarda binbir soru işareti kalmış.fazla kurcalamayıp izleyelim en iyisi...

bir duyum da oyuncu tarık ünlüoğlu'nun yeni yapımcılılarla anlaşamadığı ve yeni sezonda ömrünün kısa olacağı şeklindedir.büyük olasılıkla ruslar tarafından yeri tespit edilip dağda işi bitirilecektir.

edit : yeni sezonda ömrü çok uzun sürmüştür : 5 saniye...
  • ''bana 'şeytanın resmini çiz abidin' deseler, o hızar suratlı adamın vesikalık fotoğrafını veririm'' çapsız abidin
  • bu adam aynı zamanda şarabı höpürteterek içer,eti yerken şap şap ses çıkartır.pek naziktir yani.
  • hüsrev ağa necmiyi şöyle tanımlamıştır:

“hem puro içiyor,hem testereyle adam kesiyor,hem de allahsız”
  • kurtlar vadisinin, 8 nisan 2004 te yayınlanan bölümünde, adolf hitlerin kavgam isimli kitabını okurken görülmüş, az pişmiş (diri, kanlı) pirzola ile kırmızı şarap içen, annesini testereyle kestiği için testere lakabı alan, yalandan gaddar karakter...
hesabın var mı? giriş yap