• filmi beklentisiz izledigimden begendim,thor'u oynayan elemani kivanc tatlitug izlemisse vucut gelistirmeye biraz verse kendini ne olacagini az cok gormustur. muzikleri on numara olmus. patrick boyle yapmis hepsini.
  • --- spoiler ---

odin, oğlunu dünyaya sürgüne yolluyor. bak düşün adam oğluna ceza verecek, dünyaya yolluyor. öylesine lanet olası bir gezegende yaşıyoruz amk.

--- spoiler ---
  • tanrı olanı görseydim çekici kafama yeme pahasına da olsa '' naber lan thorraam ! '' derdim.
  • film güzel, izlenebilir, keyifli zaman geçirmenizi sağlıyor.marvel yapımlarının kalitesinde.

--- spoiler ---

her şeyi geçtim, teknoloji o biçim ilerlemiş. ama hala adamlar ışınlanmaya, at sürerek gidiyorlar. çok ironik geldi bana.

--- spoiler ---
  • yeryuzunde bulunan super kahramanlar arasinda tanri olan tek karakterdir. bu bakimdan guclu ve kibirli olmasini gayet dogal buluyorum.
  • beklentiler çok yüksek tutulmadığı sürece kendini izleten ama çok da şey beklenmemesi gereken aksiyon filmi. ayrıca içinde birçok eğlenceli sahne de mevcut:

--- spoiler ---

jane foster: (thor mjolnir'i alıp yeniden tanrı suretine bürününce) oh... my... god!

--- spoiler ---

film hakkında ayrıntılı bir eleştiriyi de şuradan okuyabilirsiniz:

http://geceyarisielestirileri.blogspot.com/…or.html
  • chris hemsworth rolünün hakkını vermiş, natalie portman, beklendiği üzere, rolünü katlamış.

belirtmeden geçersem bu yazı beni lanetler, son 10 senede gördüğüm en kötü oyunculuk jaimie alexander'a ait, brigitte nielsen'den bu yana kötü oyunculuk görmemizi yönetmenler engellemişti ama her nedense bu filmde açık bırakmışlar. acı bir yorum yapacağım, jaimie, ne kadar güzelse o kadar da kötü bir oyuncu.

gelelim yuh kısımlarına, şpoylır yapmak lazım, haydi bakalım

--- yuh ---

- tamam heimdall geçit muhafızıdır ama bu kadar da ayağa düşürülmez ayıptır, ama zenci olarak seçilmesi ki filmdeki tek zenci heimdall galiba güzel bir ayrıntı.
    - odin'in kalbi dayanmadı ne la, nerede fafnir, nerede fenrir. koskoca odin durduk yere, yere yığılır mı la?
    - koskoca loki'nin durumu ise içler acısı, jotun oğlu loki...haha, hele ki o son anlarda sana layık olmak istedim babacüüm kısmı nedir yahu?
    - ygdrassil'den ise kısa bir metinle bahsediliyor, nice felsefik metinler döküldü yaşam ağacına ait, nice ozanlar şiirler yazdılar o ağaca, iki satır mı yani? bu kadar mı ederi?
    - tamam 1e1 mitolojik akış beklemiyorum ama...nerede la valhalla nerede valkyrie'ler?

--- yuh ---
  • dünyalar tatlısı natalie portman ve oynadığı role seçilebilecek en iyi aktörlerden biri olan chris hemsworth'ın oynadığı, eğlencelik film.
    her film oscarlık olmalı, şöyle böyle hatalar var diyip her filme eleştiri getirecen bir tipseniz izlemeyin. baştan aşşağı klişe.
    ama şuan eğlencelik bir film olsun da izliyim diyorsanız, kesinlikle tavsiye edilebilir bir film.
  • senaryo konusunda vasat görsellik konusunda oldukça iyi film.

--- spoiler ---
    aslında thor'un bir tanrı olması ve çizgiroman ve filmde onu göstermeleri biraz tuhaf kaçıyor. sonuçta bağımsız bir film olsa neyse de mervel evreninde diğer süper kahramanlar ne kadar süper olsa da sonuçta bu bir tanrı!
    gerçi filmde bunlar tanrı değil aslında uzaylı demişler. bu bakımdan biraz eşitlik geliyor olaya.
    --- spoiler ---
  • film, bize önce çizgi romanın doğasını anlatmaya çalışıyor. thor kimdir? nerden gelmektedir? onların yaşadığı evrende nasıl bir düzen kuruludur gibi sorulara yanıt vermeye çalışıyor film. iskandinav mitolojisinin öğelerini barındırması itibariyle film ilgi çekici, o yüzden sıkılmadım ben izlerken. mitoloji ile çizgi roman dünyası arasındaki denge çok iyi sağlanmış sadece thor’un asi, söz dinlemez tavırlar sergilediği bölümlerdeki oyunculuğunu ve kurguyu hiç beğenmedim, çok yapay durdu bana göre.

filmde konu dağılmıyor, kendi içinde oldukça tutarlı bir film. saçmalama kesinlikle yok. komedi unsurlarına az olmakla birlikte yer verilmiş. özellikle thor’un “pet shop”a girip de at istiyorum demesi beni kırdı geçirdi....

http://izleveyorumla.blogspot.com/…011/09/thor.html
hesabın var mı? giriş yap