• bünyesindeki satıcılara faturasız ürün satmalarına müsade eden ve kollayan firma. zaten merdiven altı satıcı yuvası haline gelmiş bu platform. ne kadar dolandırıcı satıcı varsa bu sitenin bünyesinde toplanmış. youtube da trendyol para kazanma yöntemleri adlı videolardan belli. adam evinde işsiz işsiz otururken neden trendyolda ürün satmayayım ki diyor. sonra da asla satıcıya ulaşılamıyor.

yaptığım son alışverişlerin çoğunda fatura yerine boş bir kağıt içinde sadece kargo bedeli yazan bir fatura gönderdiler. trendyola soruyoruz satıcı ile iletişime geçin diyorlar. senin o berbat arayüzünden satıcıya mesaj atıyoruz zar zor dönüş alıyoruz, diyor ki trendyoldan isteyin o bizden istesin. kardeşim açık açık söyleyin faturasız ürün satıyoruz biz diye
  • şimdi üstü kapalı, kılıfına uydurulmuş bir dolandırıcılık hikayesi okuyacaksınız.

egzama problemi yaşayan insanlar için x markanın bir sabunu var. normal zamanda 38-45 tl arasında oynar durur. bayadır da fiyatı sabit, biliyorum çünkü düzenli müşterisiyim. genelde de 2'li satılır, fiyatı neyse öder geçerim.

trendyol'un pek muhteşem indiriminde puanı görece yüksek bir mağazada(9.6) satıldığını görünce alayım dedim. 2'li satıldığı hem ürün açıklamasına hem de fotoğrafında açıkça görülüyor. fiyatı da normale göre çok uygun; 57 tl. normalde 90 tl'ye aldığımız ürün indirime girmiş sandım.

durum öyle değilmiş.

2 adet sipariş vermiştim, yani beklentim 4 sabun gelmesiydi. fakat her kutudan 1er ürün çıktı. trendyol'a kayıt açtık, mağazaya "soru sor" kısmından yazdık falan filan.

denen şu; barkod hatası olmuş, hatalı giriş olmuş. isterseniz iade edin.

aynen aynen, mağaza kesin hatalı görsel, hatalı barkod yapmıştır.

yahu, ben zaten normalde 40 tl dolaylarında gezen sabunu senden neden 57 tl'ye alayım? sen de biliyorsun şıp diye dolandıracağını, trendyol'un ilgilenmeyeceğini. bu pandemide ben kalkıp kargoya gidip iadeyle mi uğraşayım? işte bunu düşünüp nasıl olsa iade etmezler diye fazladan fazladan satış yapmak amaçları.

rezalet yahu, yapılan ayak oyunundan dolayı tiksindim. trendyol'un hiçbir yaptırım uygulamamasına da ayrıca üzüldüm. senin mağazanın ümüğünü sıkman lazım ümüğünü. sen nasıl "fırsat ürünü" yazdığın ürünün barkodunu yanlış girersin de müşteriyi mağdur edersin diye.

amazon umarım ortalığın içinden geçer de böyle dolandırıcı esnaflara ve onları koruyan trendyol'a da ihtiyacımız kalmaz.
  • 30 tl altı her üründe satıcıdan 4 tl alan e ticaret sitesi. normalde 2 tl ürün 10 tl kargo ödeyip alacağınız bir ürün bile saçmalıkken, şimdi 7 tl ürün 10 tl kargo ile 17 tl ye alıyorsunuz. aynı ürüne 4 tl kargo ve o 4 tl nin komisyonu ile 5 tl fazla ödemiş oluyorsunuz. aynı satıcı n11 de 2 tl ye sattığı ürünü burada 7 tl ye satıyor.

bu nedenle 30 tl altı ürünlerde tercih etmediğim firmadır.
  • bir başka spamcı firma.
  • pazar günü 2 mağazadan sipariş verdim. birinin ki 2 günde hemen geldi. diğeri cuma günü oldu getiremedi.

bugün trendyol express'e teslim edildi dedi. adı express ama tahmini teslim edilme tarihi ayın 19'u diyor. bugün ayın 13'ü olduğuna göre express kelimesi biraz komik kaldı.
    "trendyol kargo" filan gibi daha iddiasız bir isim koysaydınız bari hiç değilse kendinize güldürmezdiniz.

bu arada 2 günde gönderen satıcı ups ile göndermiş. 60 liralık bir üründü. bu getiremedikleri 130 liralık. sanırım hiç bir planlama, öngörü filan düşünmediler. siparişi alalım da nasılsa göndeririz bir şekilde dediler.

edit: 15 kasım pazar günü getirdi adamlar. express demeleri boşa değilmiş. hafife almışım bunları.
  • kurumsal fatura kesmeyip vergi konusunda hükumet ile anlaşmalı olduğunu düşündüğüm satış sitesi.

faturayı vergi dairesi ve tc numarasına kesmemelerinin ve bu duruma hiç bir yetkilinin yıllardır tek kelime etmemesi bundan olsa gerek!

daha da ilginci, fatura kesilmemesi ile ilgili hiç bir forumda veya ciddi takip edilen mecrada kimsenin şikayet etmemesi.
    şikayetvar.com da bu konuda birkaç şikayet olması ve hiç okunmayan birinin bloğunda bu konudan bahsedilmesi dışında internette bu konunun üzerine giden kimsenin olmaması!

çok ilginç şeyler dönüyor bura ile ilgili!
  • youtube'a o kadar reklam verene kadar altyapılarını iyileştirse diye düşündüren şirket. 5 dakika boyunca hesabıma giriş yapmaya çabaladım. anca şifre sıfırla diyebildim.

edit: o maili de gönderememiş.
  • 3 hafta önce aldığım bir ürünü iade etmek için 5 defa kargo şirketine gittim ve ürünün ulaşacağı şubenin virüs nedeniyle kapalı olduğunu ve benim trendyolla iletişime geçip varış adresini değiştirmem gerektiğini dile getirdiler.

trendol müşteri hizmetleriyle defalarca iletişime geçtim belki 10 müşteri temsilcisiyle konuştum hepsi gerekli yerlere mail atıldığını,beklememiz gerekektiğini söylediler ki bu ürün elime ulaştıktan 1 hafta sonraydı. sonra son 2 gün kala da yaklaşık 3-4 defa aradım sordum hâlâ beklemede olduğunu mutlaka değerlendirileceğini dönüş olacağını söylediler.

son gün aradım dedim ki yahu bari iade süresini uzatın bugün verilen iade hakkının son günü. onu yapamayız beklicez dediler ve sonuç: iade etme butonu kalktı. buton kalkalı 1 hafta oldu hâlâ ses seda arama sorma mail mesaj yok. bugüne kadar güvendiğim, önerdiğim bu firmanın insanları nasıl süründürdüğünün canlı kanıtı oldum. elimde bana iade garantisi verilen ürünle kalakaldım. diyecek bir şey yok gerçekten üzücü müşteriye verilen değerin ürün satın alınana kadar olması.

edit: hâlâ işini iyi yapan arkadaşlar sayesinde sorun şimdilik çözüldü. kargoya vereceğim inşallah ürünü pazartesi. yalnız firmaya sitemim şu: herkesin ekşi sözlük hesabı yok, buraya yazmasaydım belki de ürün elimde kalacaktı.
  • •reklama verdiğiniz paraları kupon yapıp üyelerinize dağıttın.
    •satıcılardan aldığınız komisyon oranlarını düşürün.
    •sepetteki ürünleri 9 dk ile güvenli hale getirin.
    •ürünlerin açıklama kısmına hangi kargo şirketi ile gönderileceği bilgisini ekleyin
    •çağrı/müşteri hizmetleri personeliniz olumlu/olumsuz iki cevap verip müşterileri yanıltıyor.
    filtrelemeyi düzeltin. yanlış kategoriye ürün yerleştiren satıcıları uyarın. temel gıda ürünlerinde sütyenin ne işi var.
    •çakal satıcıları uyarın adidas adı altında lotto kakalayan arkadaşı özellikle uyarın.
    •bankalarla daha fazla çalışın. bonus/taksit imkânlar yaratın.
    •üyelik hesaplarının güvenliği çok yetersiz iki adımlı dogrulama gibi ek önlemler getirin.
    •reklamlar milletin canını sıkıyor bu uyarıyı dikkate alın artık. millet reklam istemiyor icraat istiyor. kupon dağıtın.

sk: yeni talepler eklendi.
  • hiç sevmem o bu siteyi.
    ama göz atayım dedim.
    bir mont 1.999 liradan düşmüş 600 küsür liraya.
    dayanamadım aldım.
    bu tarz büyük indirimleri gördükçe aldm.
    ayakkabı, kıyafet, elektronik falan derken ya benim her şeye ihtiyacım varmış yada indirim göründe çılgına dönen insanlar gibi çıldırdım.
    normal fiyatlarına bakılırsa 20k tutacak ürünleri çok daha uygun almış görünüyorum.
    ama gerek var mıydı?
    işte asıl soru işareti bu...
hesabın var mı? giriş yap