• başlık “tunceli belediyesinin işçi maaşını 8 bin tl'ye çıkarması” olacaktı ama karakter sınırından dolayı sığmadı.

http://www.diken.com.tr/…si-isciye-8-bin-lira-maas/

ben artık bu ülkedeki vasıflı olarak nitelendirilen insanlara acımaktan yoruldum. bu işçi maaşı olayının boku çıkmadı mı artık? özel-kamu farketmez, bu ülkede 8 bin tl maaş alan vasıflı eleman sayısı %10'u geçmezken, muhalif belediyelerin kendi kendilerine uydurdukları “çöpçü maaşı zammı challenge” tarzı etkinlikler umarım sadece benim canımı sıkmıyordur.

neyse ben şu köşeye çekileyim de giden 6 yılıma yanayım.

edit: kimseyi benim maaşım ilgilendirmezmiş. o yüzden ilgili yazıyı kaldırdım. ama kimse kusura bakmasın, bir hekim olarak bir belediye çalışanından sadece birkaç bin tl fazla kazanmak için okumadım ben. istediğiniz kadar eleştirin. o kadar da uzun boylu değil. o zaman gidin pandemide tunceli belediyesinin çöpçülerini alkışlayın. yetti sizin sosyalizm popülistliğiniz.
  • keşke 18 bin lira yapsalarmış. 8 bin tunceli'de yetmez.
  • doktor maaslarini tunceli belediye baskani mi, yoksa tuncelili çöpçüler mi belirliyor? tam olarak anlayamadim bu salagin derdini.

tanim: tuncelili çöpçülerin muazzam para almasi olayidir.

edit: sabahtan beri doktor yazarlardan (ya da doktor oldugunu iddia edenlerden) yemedigim kufur kalmadi. oldukca ilginc bir durum. turkiye'de agzi en bozuk meslek grubu bunlar sanirim. yukarida doktorlara yonelik bir hakaret, elestiri vb var mi? yok. neyse bu bes para etmez ruh hastalarinin hic birisiyle ugrasmaya degmez. mesele zaten kufur etmeleri degil. insan kufurbaz da olsa iyi bir doktor olabilir. ama bu meslegi prestij ve maas icin tercih etmis bir doktorun eline allah hic kimseyi dusurmesin. basligi acan tiplemenin yazisini okudugunuzda, butun derdinin iscilerin yuksek maas almasi olduguyla yuzleseceksiniz. bakin doktor maasinin dusuk olmasi degil, iscilerin yuksek maas almasi diyorum. su cumleyi yazan, nickinden eziklik akan, basligi ilkokul cocuklarinin yapmayacagi bir gramer hatasiyla acan*, sikayetini bakanliklara ve sendikalara yapmaya gotu yemeyip iscileri asagilayan bir tipleme icin, salak yerine hangi daha kibar sifati kullanmaliydim? soyleyin o kelimeyi degistireyim. asagi yukari 20 yildir eksi sozlugu takip ediyorum. boyle tipler her zaman alay konusu olmustur. ayricalik beklemesin.

cumleye bak allah askina: bir hekim olarak belediye calisanindan sadece birkac bin tl fazla kazanmak icin okumadim.

tabi ya birkac milyon tl fazla kazanman gerekiyordu.

hastanin midesinde makas falan unutanlar bunlar oluyor galiba.
  • doktor maaşları; check.
    yeni mezun mühendis maaşları; henüz düşmemiş.
    kıskançlık endeksi; check.
    bir kere de başkaları için sevinin be amk.
  • birazdan toplanırlar işçi hakları, 20 bin alsalar az, taş mı yesinciler. kardeşim yüksek maaş versinler, versinler de bu para nereden çıkıyor bunu da düşünün arada. buraya harcanacak bütçeyle belediye bünyesinde resim, müzik, yazılım, dikiş nakış, el sanatları iş edindirme kursları açılabilirdi. yüzlerce insan bu eğitimler sayesinde iş bulabilirdi aile geçindirebilirdi. ülkede milyonlarca aç insan varken ben bu zamları abartılı buluyorum. keşke zam yapana kadar farklı faaliyet alanlarına yatırım yapıp daha çok istihdam yapsalar. mansur başkan ankara belediyesinde bu şekilde yüzlerce yeni kadro açtı. her kadro bir ailenin daha doyması demek. sanki para gökten yağıyormuş gibi davranmıyorlar mı çıldırıyorum.
  • özel şirkette olsa isterse 400.000 tl maaş ödesinler, bizi ilgilendirmez ama o para halkın parası olduğu için buna itiraz etmek en doğal hakkımız.
    bu paranın yarısına çalışacak işçiler bulunabilir, beğenmeyen işçiyi kovarsın olur biter. her ay elinde fazladan para kalmış olur ve şehri daha da güzel hale getirirsin.
  • memlekette paranın yarısını nüfusun yüzde biri alıyor sorun yok, bir çöpçü 8 bin alıyor sorun var. bu millet adam olmayacak çünkü kanı bozuk.
  • vay mq yerli tank-uçak projesinde çalışan mühendis maaşına denk.
  • bu haberden sonra da ovacık pirinç, munzur su protestoları başlar, şaşırmam.
  • önce şehir içinde bozuk yollar yapilsin. mayın tarlası gibi. her çukura girip çıktığımda anıyorum belediyeyi.
hesabın var mı? giriş yap