• türk eğitim derneği (ted) depremde ebeveynlerinden birini ya da her ikisini kaybetmiş olan çocuklar için bir yardım kampanyası başlatmış.

bu durumda olan çok sayıda çocuğa yardım etmek isteyen, bu çocukların cemaat ve tarikatların eline düşmesinden endişe eden ve çocukların kaliteli bir eğitim alabilmesi için bir şeyler yapmak isteyenler için ted bir seçenek olabilir.

ebeveyn kaybı yaşamış öğrenciler için burs başvuruları başlamış: https://www.ted.org.tr/
    kampanyanın sayfası da şu şekilde: https://www.ted.org.tr/…prem-gelecegimizi-yikmasin/
  • 4 ekim 2008 semdinli aktutun pkk saldirisinın ardindan zarar gören ilköğretim okulunu tekrar inşa etmek için yardım kampanyası başlatan güzide kamuya yararlı dernektir. ilgili duyuru şu şekilde:

"hepimizi derin üzüntüye boğan ve 17 askerimizi kaybettiğimiz aktütün karakolu’na yapılan hain saldırının tek kurbanı maalesef sadece mehmetçik değil. 65 hane ve yaklaşık 650 nüfuslu köyün tek okulu olan “aktütün ilköğretim okulu” karakol yakınında olduğundan saldırıda büyük hasar görmüş bulunmaktadır.

t.c. hakkari valiliği ile yapılan görüşme neticesinde, türk eğitim derneği tarafından okula yardım yapılması için ted mensupları ve okullarının desteği ile yardım kampanyası başlatılmış bulunmaktadır. yardım kampanyasına katılmak isteyenler bağışlarını 17 ekim 2008 saat 17:00’ye kadar türk eğitim derneği genel merkezi yapı kredi bankası ankara akay şubesi (şube kodu 301) 83062763 nolu hesaba yatırabilirler.

bu tür hain saldırıların bir daha tekrar etmemesi temennisi ile, tüm şehitlerimize allah’tan rahmet, ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı dileriz.

saygılarımızla,

türk eğitim derneği"
  • açıklanan ulusal eğitim programını baştan sona inceledim. ideale çok yakın bir plan. mevcut sistemin yerine geçip türkiye'yi ileriye taşıyacak ve hantal meb yapısını şaha kaldıracak bir proje. ama bu projeyi kabul edip uygulayacak bir siyasi yapı var mı diye merak ediyorum. çalışanların emeğine sağlık.

http://www.tedmem.org/yayin/ulusal-egitim-programi
  • soma'da babalarını kaybetmiş yavrular için destek kampanyası başlatmış olan dernektir. umarım dediklerinin hepsini yaparlar. destek olmak lazım.

http://www.ted.org.tr/…6f5e6c1b43ff4a822cd24f30817f
  • 20 nisan 2015'de ulusal eğitim sistemi isimli çalışmalarını açıklayacak olan kurum. merakla bekliyorum.

.....20 nisan’da açıklayacağımız ulusal eğitim programı, türkiye’de bir ilk. bu milletin bütün evlatları için hazırlandı.
    okul yönetimlerinden, öğretmenlik mesleğine, kademeler arası geçişten okul müdürlerinin gelişimlerine, öğretim programlarından eğitimin finansmanına kadar eğitim sistemimizle ilgili birçok konuda ortaya koyduğumuz programı, kamuoyunun bilgisine sunacağız.
    hepimizin yaşamını ve geleceğini yakından ilgilendiren bu program hakkında başta siyaset olmak üzere toplumun tüm kesimlerini mutabakata çağırıyoruz
    eğitim parti değil ülke ödevidir!
    iki yıllık bir çalışma sonucu hazırladığımız ulusal eğitim programını, 20 nisan’da açıklayacağız. “eğitimde eşitlik yetmez adil eğitim” diyoruz, siyaseti “seçim değil nesil” kurtarmaya çağırıyoruz. “yoksullar için de kaliteli eğitim” istiyoruz....
  • maruz kaldığı ağır bir hakarete karşı yargı yoluna başvurmaya hazırlanan dernek.
    aşağıda konuyla ilgili basın açıklaması yer alıyor.

spoiler
    ----
    basın açıklaması
    özel bir televizyon kanalında, türk eğitim derneği’ni, derneğimiz çalışanlarını, okullarını, 90 yıllık kurumumuzun öğretmen, öğrenci ve velilerini hedef alan söylemler nedeniyle basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur.
    program sunucusu ahmet keser’in yayın sırasında milli mücadele, türkiye cumhuriyeti ve türk eğitim derneği’ne dair yaptığı “çirkin” ithamlar, gündemi meşgul etmektedir. şahsı, yayında "çanakkale’de ölenlerin evlatları sizin gibi yavşamış zihniyete sahip olmazlar. ted kolejinde amerika’nın postallarını yalayacak yalama olmazlar. sizin dedeleriniz kimin altına yatalımın hesabını yaparken saim beyler, tufan beyler, topal osmanlar çerkez ethemler gidiyordu o komutanın kellesini alıyordu" ifadelerinden dolayı şiddetle kınıyoruz.
    bu şahsın; kuruluş amacını maddi imkânı olmayan başarılı öğrencilerin eğitimine ve milli bir eğitim sisteminin oluşturulmasına adamış, bugün de siyasetten bürokrasiye, iş yaşamından sanat dünyasına kadar pek çok önemli ismi okullarında yetiştirmiş, 90 yıllık bir sivil toplum ve eğitim kurumuna yönelik fütursuzca ifadeler kullanmasını, kendisinin tarih bilincinden yoksun olmasına bağlıyoruz.
    şahsın ifadelerinin değersiz olduğu ve ciddiye alınmasının söz konusu olmayacağı açıktır. türk eğitim derneği olarak, bu kişiye yönelik gerekli tüm yasal yollara başvurulacaktır.
  • “siyasi partilerin eğitim vaatlerinin seçmen tercihlerindeki rolü araştırması”'nı
    çok kapsamlı bir arşiv çalışmasıyla birleştirerek bugün kamuoyu ile paylaşmış olan tarafsız dernek.

ted bünyesindeki tedmem aracılığıyla yürütülen araştırma için:

(bkz: seçimin kaderi eğitim vaatlerine mi bağlı)

rapor sunum videosu
  • iki yılımı verdiğim, severek çalıştığım okulun bağlı olduğu dernek. türkiye şartlarında bir öğretmenin çalışabileceği en iyi kurumlardan biri. emeğinizi sömürmez, size değer verir, öğretmen olduğunuzu hissettirir, hak ettiğiniz sürece maddi karşılığını alabileceğiniz okulları barındırır bünyesinde.
    düzenli öğretmen alımı yapar. sanılanın aksine , deneyimsiz öğretmenlere de oldukça fazla sayıda kadro açar. aşmış bir sınav yapar, mülakatları da oldukça profesyoneldir.

ha bir de ;

http://gundem.milliyet.com.tr/…/1385869/default.htm

pahalı. çok pahalı. o kadar olmamalı.
  • az önce gördüğüm, "f16-amerikan yapımı, türksat, fransız yapımı, fatih sultan mehmet köprüsü-japon yapımı" içeriğine sahip, süper bir reklama sahip dernek. durup bi daha düşünmek lazım di mi birşeyleri.
hesabın var mı? giriş yap