• büyük beklenti ve heyecanla gidip beklentimin fazlasıyla karşılandığı, heyecanım ise daha fazla gitmek için körüklendiği mekan.

biz 8 gibi başlayıp 12 gibi mekandan ayrıldık. tatlı sonda, mutfağı gezdirirken ikram edilen tatlar ile birlikte toplamda 17 farklı tat deneyimledik. ilk 1.5 saatinde, umarım bir bu kadar daha getirirler diye düşündüğüm, yaklaşık 3 saatten sonra artık şişmeye başladığımı hissettiğim ama bu histen sonra gelen et ile hala yerim olduğunu; ardından gelen tatlı ile de ben daha açım diye düşündüğüm mekan. sundukları lezzetlerin hepsi muazzamdı ve herhangi bir yemeğine evet yemek tatlı, acı, ekşi diyemedim. bu da, sanırım fatih tutak'ın umami tat hedefine benim nezdimde ulaştığını gösteriyor. 2 michelin yıldızını da sonuna kadar hak ediyorlar bence, tesadüf değil.

biz şarap eşleşmesi ile almıştık; ilk başta iki tabak için tek şarap, sonra da her farklı tabak için farklı şarap olacak şekilde getiriyorlar. bütün eşleşmelerin üzerine çalıştıkları çok belli idi; hepsi yemekler ile çok iyi uyum sağladı.

gelen lezzetlerin hepsi çok iyidi, içlerinden 3 tanesi favorimdi. ilki çupra ve tuna balıkları ile yapılan salata idi. bir yemeğin böyle vuracağını hayatımda düşünmezdim. ikincisi et yemeği idi. genel olarak sevmediğim şeyler arasında, kırmızı et yağı, mantar bulunur ve bu ikisi bu yemekte vardı. buna rağmen bu yemek favorimdi. hatta, eti yağa banıyordum en son ve bu yemek doygunluk hissi üzerine gelip hala yerim olduğunu düşündürten yemek idi. sonuncu favori tabağım ise, etin ardından gelen tatlı idi. inanılmaz bir tatlı idi, hala daha açım dedirtti.

bunun dışında ülkenin nerdeyse her yerinden en güzel, en iyi ürünleri bulup getirtmiş belli ki. bunları nerden nasıl öğrendi diye düşündüm. adının hakkını vererek yemekleri ile birlikte mekanda oluşturulan türk konseptine ayrıca bayıldım.

başta şef fatih tutak olmak üzere çalışan herkesin ellerine, emeklerine sağlık.

gitmeyi düşünen herkese şiddetle tavsiye ederim.
  • tadım menüsü kişi başı 6900 tl +%12 servis bedeli olarak fiyatlandırılmaktadır. online rezervasyon oluşturma aşamasında gerçekleştirmiş olduğunuz ön ödeme toplam hesabınızdan düşülecektir.

ayrıca, sizi 1 mayıs 2024 itibariyle fiyat güncellememiz hakkında bilgilendirmek isteriz. yeni fiyatlarımız 8900 tl + %12 servis bedeli olarak güncellenecektir. bu değişiklik, sunduğumuz hizmetin kalitesini sürdürebilmek ve deneyiminizi daha da iyileştirebilmek amacıyla yapılmıştır.

https://guest.rezervem.com.tr/turk-fatih-tutak

teşekkürler enflasyon, teşekkürler...

denemek istediğim restorandır.
  • artık bir kaç gün sonrasına kolayca yer bulunuyor o da önümüzdeki ay iki kişi 20k olacak diye yoksa ertesi gün bile rahatlıkla yer bulunurdu.
  • tat konusunda 1 yıldızlı restoranla inanın aynı. ekstrası sadece hizmet şekli ve masa düzeni.
  • rezervasyon sistemlerine acil çeki düzen vermeleri gerekiyor. hemen her tarihe bol keseden available yazmışlar ama o tarihe girip saat seçince kişi sayısı/yer fark etmeksizin hiçbir available seçenek olmadığı görülüyor. available mısınız değil misiniz bir karar verin. milleti uğraştırmayın.
  • bugün doğum günüm vesilesiyle kendilerine konuk olduk. 2 saat süreceğini düşündüğüm sunum daha doğrusu deneyim süreci ilgi alaka ekstra gelen yiyecekler muhabbet derken tam 4 saat sürdü. sonlarda teşekkür etmekten yorularak ayrıldık. o denli nazikler, o denli güzel ağırlanıyorsunuz ve istiyorsunuz ki bitmesin. aksi halde herhangi bir restoranda 4 saat geçirebileceğimi düşünmüyorum.

yemekler baştan sona çok güzel. ben şahsen bu “sunum” işlerine aşina birisi değilim. damağımda bu denli profesyonel değil. ancak çorbasından tereyağına, mantısından kuzusuna, dondurmasının içindeki fındıktan kokteyllerine her şey harikaydı. bunda kullandıkları malzemelerin kaliteli olması bence en önemli etken.

beni en etkileyen yemekler tereyağı, menüye yeni eklediklerini söyledikleri orkinos, ardından anormal iyi sosuyla servis edilen kalkan, 4 katmanla servis edilen dondurmaları ve mutfak gezisi sırasında ikram edilen kadayıf sarma.

bu diğerleri daha aşağı demek değil. mesela o mantıyı tek başına bir akşam yemeğinde kaşık kaşık yemek isterdim. servis edilen yumurta yemeğindeki yumurtayı her sabah yiyebilirim. ikram edilen çorbayı her daim hatta balıkları ise her rakı masamda konuk edebilirim.

çok övülen ege kokteylini de bence yemekle eşlemek pek iyi değil çünkü çok şekerli ancak en başta muhabbet etmek için çok güzel. karadeniz kokteylini yemekle çok daha başarılı bulduk.

doğum günüm olduğunu belirtmiştik, sağolsunlar finalde birde ufak pasta sürprizi yaptılar. çok hoştu. mutfağı gezmek, orada halen ikramlara devam etmeleri, yiyip içmek çok keyifliydi.

işin maddi kısmını kıyaslamam şahsen mümkün değil dediğim gibi bu tip hizmet sektörüne aşina değilim. gün itibariyle iki tadım menüsü ve 6 kadeh alkole (2 köpüklü şarap, 4 kokteyl) 20.400 lira verdik. bu gelecek ay en az 4 bin lira daha da zamlanacak. an itibarıyla şarap eşlemesi de 4.500 liraydı.

insanı şımartan bir deneyim. en az 4 kişi gidilmesi gerektiğini düşündük. muhabbet ederek bu deneyimi yaşamak çok daha eğlenceli olacaktır.

kendilerini çok tebrik ederim yeniden. başarılarının devamını hatta 3. yıldızı da almaları dileğiyle.
  • aşağı yukarı 1.5 yıl önce gittiğimde gerçekten çok beğenmiştim. geçen gün tekrar gittim ve daha da iyi olmuş. daha az beğendiğim 1-2 yemek vardı hepsi menüden kalkmış. londra'da 2 tane 3 yıldızlı restoranda kalkan balığı yedim, burada yediğimin yanına yaklaşamaz gerçekten. müthiş bir tabaktı. artık oturduğunuzda menü vermiyorlarmış sürpriz olsun diye, ben anlamsız buldum şahsen. bir de çok anladığımdan değil ama kullanılan havyarı pek beğenmedim. onun dışında bir eleştirim yok.

ha bir de çok yemek geliyor abi. bence ideal yemek 5 course + 1 2 tane amuse bouche olmalı. burda 12-13 course var. ben köpek gibi aç gittim yine de çok güzel olmasına rağmen tatlılardan pek keyif alamadım fazla doyduğum için.
hesabın var mı? giriş yap