• kutsal gitar. isterse pet şişelerin geri dönüşümünden yapılmış olsun, klavyesi ara sıra kopsun. tellere dokununca eline elektrik versin. tele bi vurunca bütün akort kaysın. kutsaldır abi o gitar. başkası yoktu ki onu kullananlar için. diğerleri internetteydi, bi arkadaştaydı en iyi ihtimalle. bırakın allaşkına. kimse fkimsonik markaların en ucuz modellerine bok atmasın artık. çok seviyorum ben onları. canlarım benim. belki gitar değiller ama ruhları var. koleksiyonlarını yapıp satriani ymiş petrucci ymiş vai ymiş falan doldurcam bi odaya bu gitarlarla birlikte. acı çeksinler. hayatlarından nefret etsinler. iki günde intiharlık olurlar lan. hayatta kalanları çıkarırım sonra dışarı. ellerinden öperim. psikolojik deneydi bilmemne şeysiydi, kızgınlık dargınlık yok derim. çok seviyoruz biz sizleri derim. vallahi harikasınız, sizi sevmeyen ölsün derim. ama yani bizim gençlikte bu gitarlar var derim. milyonların derdinin sözcüsü olurum lan. otururuz konuşuruz görüşürüz. her derdin bi devası vardır elbet. yeni bir adım atmış oluruz en azından.

neyse ne diyodum. ucuz gitar kutsaldır. çünkü kullananlarının niyeti kutsaldır. gözlerini kapatıp klavyenin üzerinde gezdirirler ellerini gülümserler "hehe heyooo joe satrianiyim ben şimdi çalıyorum falan heheyoooo" derler. o an gidip alnından öpmek lazımdır o adamı. göz yaşartır be.

işte tüm bu nedenlerden ucuz gitar kutsal gitardır. nası bitirdim entry yi be helal be.
  • oyuncak gitardır bir nevi.
  • muhtemelen çin malıdır. hatta sağlam bir kopyadır. en kral fender'in tonlarını bile yakalamak mümkün olabilir. bulunca hazine bulmuştan beter sevinilir. 3 ay sonra çöpe atılır. yenisi alınır.
  • aldiktan kisa bir sure calinmaktan vazgecilip bir kosede curumeye birakilmis olmasi, bu kisa zamanda satilmasinin sebebi olan gitar cesidi.

kisa denemeyecek ama uzun da denemeyecek bir zamanda satiliyorsa o zaman ya hakkaten daha iyi bir gitara gecilecektir ve paraya ihtiyac vardir ya da zaten genel olarak paraya ihtiyac vardir.

lakin gitar calmaya ciddi olarak devam eden kimseler arasinda oranlarsak satilmasina en yanasilmayan gitar da olabilir kendileri. gayet masum bir duygusal bagdan oturu icabinda paketlenip dolabin ustune kaldirilarak da olsa saklanir ve zaman zaman "vay be ilk gitarim" seklinde hatirlanir ya da birilerine gosterilir.

nadiren de olsa, gitara baslayacak bir aile dostuna ya da sevdigi bir tanidigina verilebilir. lakin giden donmez, insan hatirladikca uzulur ve bi sure sonra hatirlamaz bile.

ucuz gitarlarin en onemli ortak ozellikleri, genelde fazla cafcafli olmadiklarindan insani nerdeyse hic yolda birakmamalari ve her turlu zor sarta gogus gerebilmeleridir. netekim duser kalkar, sapi kirilmadikca umrunuzda bile olmaz. ustelik kirilirsa guzel dekor oluyor duvarda.
  • klasik gitar için: markası genellikle, barcelona, laguna, valencia olacaktır.

şok şok şok
    gitar + kılıf + pena = 60 tl dir.

halk arasında portakal kasası diye bilinir. telleri kolay kolay akord tutmaz, tuttuğu zamanlardaysa odun gibi tonverir. klavyesi kasa ağacaının üzerine atılan vernik + boya dan ibarettir. kullanıma bağlı) bir kaç ay içerisinde, (tahmini haluk levent şarkıları eşliğinde) la minör, mi minör ve re minör ün ikamet ettiği perdeler içine göçecek ve bastığınız akorda "cızlama" meydana gelecektir.

iş bu gitarlar genellikle gitara başlama eşiğinde kullanılıp, "one", "fade to black", "nothing else matters" gibi metallica güzelliklerinin kıçı, başı, introsu, outrosu tarzı 3 er beşer saniyelik kısımlarının katledilmesinde kullanılır.

ortalama 3 türk evinden birinde 1-2 teli kopmuş veyahut hali hazırdaki tüm telleri paslanmış ve kulakçıkları bozulmuş bir şekilde bulunur. bulunmadığı evlerde yerini bağlama'ya bırakır.

dip not: valencia nın bazı modellerini yukarıdaki genellemeden tenzih ediyor ve gerçekten piyasadaki eşdeğer gitarlardan çok çok daha ucuza aynı kaliteyi verebildiğini belirtmeden geçmek istemiyorum.

akustik gitar için,
    (hali hazırda bir takamine edinilmişse zaten piyasadaki diğer gitarlar sizin için fiyatına bakılmaksızın bu kategoriye girecektir.)

bunun dışında gerçekten ucuz akustik gitarlardan bahsetmek gerekirse markası: asthon , sx olacaktır.

telleri çabuk paslanır. klasik gitarda misina teller biraz daha tiz ses çıkardığından, tonun dandikliği gitara yeni başlayan için pek anlaşılmaz fakat akustik gitar için böyle bir olay yoktur o tellerin her birine vurulduğunda "ktönk!" diye ses gelir. telleri gibi, kulakçıkları da çabuk paslanır. bu paslanma sonucu zaten 3 fade to black introsunda kayan akord giderek daha da zor yapılır.

elektrik gitar için,
    markası genelde, sx, aria, bazen corttur.

gitara başlama modeli genelde cort x-2 olup. ona para yetiremeyenler sx ve aria ile cebelleşir. bu bütçeyle yanına adam akıllı bir amfi alınamayacağı göz önünde bulundurulduğunda pedal veyahut pressesörün de hayal kaçacağı bir dünyada gitardan çıkan sik gibi "civ, civ" sesleri başlarda size "vay aminaki!" dedirtse de zamanla eziyet haline gelecektir. ne sap, ne gövde ne de (varsa) diğer manyetikler arasında muhtelemen pek ton farkı olmayacaktır. bu yüzden o siviçi kurcalayıp boşu boşuna masturbasyon yapmayın.

siz gnr parçalarındaki slash'in gibson les paul tonlarına yanarken, ucuz gitar size "civ, viv" den ötesini veremeyecektir.
    tabi ki kaliteli tonlara ulaşmak açısından bunu da tatmak, bir ucuz gitar sahibi olmak gereklidir fakat yeri geldiğinde üzerinde parmaklarınızı amaçsızca gezdirip ağzınızla efekt yaptığınız gitarınızı köşeye koyup adam akıllı bir ekipman kurmak gerektiği de unutulmamalıdır. çünkü sizin o mal gibi "civicivivigiy civuuuuv!" efektrini çıkarttığınız ağzınız, muhtelemelen bir çoklarının parmaklarından daha yavaş çalışıyordur.

ayrıca her ucuz gitar sahibinin en az 1 kere sweet child o mine denemişliği vardır. bu içgüdüseldir.
    dip not: sweet dreams i de rahat bırakın olm. ya da biraz üstüne gidin çalarsınız, o kolay.
  • asim can gunduz agabeyimiz bu gitarlar icin soyle buyurmustur:
    "bu ne? sunta! suntaae!."
  • bim'de satılabilir.
  • gitar çalmayı öğrenme sürecini yavaşlatan hatta heves kırıp vazgeçilmesine bile yol açabilen gitardır. akort tutmayan, doğru düzgün ses vermeyen, sap ayarı olmadığı için telleri bir karış havada duran gitarlar potansiyeli olan insanı bile köreltir. tek iyi tarafı akor basmayı öğrenirken parmaklarınızı güçlendirmesi olabilir, ama böyle bir gitarla fazla vakit harcamadan ilk fırsatta en azından orta halli bir gitara geçiş yapmakta fayda vardır.
  • ucuz gitarı herkes çok sever. ölüp biten de vardır. (220 volttan)
hesabın var mı? giriş yap