• ''bir cismin hacminin, içine su doldurduğumuz bir leğene cismi koyduktan sonra taşan suyun hacmine eşit olduğunu biliyoruz. neyin hacmini hesaplayacaksak (bu bir gemi olur,bina olur,araba olur) dev bir leğen yaptıralım ve içine su doldurup cismimizi batıralım sonra da taşan suyun hacmini ölçelim de bu integralle filan uğraşmayalım artık.'' diyen büyük düşünür.
  • kiz babasi olmak zor is. etrafta bir cok sey gorup ozeniyorsun; internette, instagramda vs gordugum bu veya bunun gibi bir eglenceli kahvalti hazirlamak istedim. sonuc ise tam bir tribute to umut sarikaya oldu. ufaklik da ismini yumurta abla koydu, tam oldu.

edit: imgur acilmiyormus, hizliresim linki surada : https://i.hizliresim.com/vm9dgv.jpg
  • 3 aylık maaşını bekleyen emekliler gibi şu adamın dergisini bekliyoruz. ne umutmuşsun be arkadaş.
  • naber dergisi ile bomba gibi dönen en yetenekli karikatüristimiz.
  • vakti zamanında şöyle bir şiire imza atmış mizahçı:

ilk kırmızı kotlular üzgün
    ilk kırmızı kotlular çaresiz
    artık herkes kırmızı kot giyiyor.
    daracık ip ince kemerli binlerce
    kırmızı kotlu insanlar görüyorum.
    ilk kırmızı kotlular rotayı yeşil kota
    çeviriyorlar. ama onun da
    saltanatı kısa sürüyor. binlerce
    yeşil kotlu insan görüyorum.
    cam kentlerden(olivyum, cevahir)
    çıkıp geziniyorlar.
    kısa bacaklarda daracık yeşil kotlar.
    ey gerçek şekilliler,
    arda turan'a göstermeden
    giyin şu kotlarınızı. o giyerse
    herkes giyer, sonra helak olursunuz.
    bu pembe tişörtte de böyle oldu.
    uslanmadınız mı?
  • naber'in ikinci sayısında da döktürmüş olan büyük usta.

ayrıca vazgeçtim; dergiye tek başına devam etmesini istiyorum, daha orijinal ve atmosferik oluyor böyle. one man band gibi aynı burzum gibi la.

(bkz: #51825832)
  • tek başına dergi çıkararak semih cumhuriyeti’nin temellerini atmıştır.
  • kendisi gözümde ülkenin 'zehir zeka' temsilidir, öykü ve karikatürleriyle bir koloni kurmalıdır.
  • kaan dobra olayı çok iyi olan kişi. tebriks.
  • hemen, yazdığı her şeye çok güldüğüm, mizah anlayışını en beğendiğim insanlardan biri. ''naber'' henüz almadım ama buradaki entryleri okurken bile orta ve aynı tonda dakikalarca güldüğüm oldu. en kısa sürede edineceğim.
hesabın var mı? giriş yap