• ing. yukarı tarih.
  • sql dilindeki syntax'ı :
    update tablo_adı set kolon_1=deger_1,kolon_2=deger_2,...
    [where neresiyse_orasi]
    olan komut.
  • sql dilinde, bir kaydın üzerine başka data yazılarak yenilenmesi için gereken komut
  • (bkz: delta update)
  • bunu $imdiye kadar nasil kimse yazmami$ diyorum ve de kendimi yazmaktan alikoyamiyorum:
    (bkz: guncelleme)
  • bilişim çevrelerinde ve hatta plaza dili ve edebiyatında çok kullanılan ingilizce kelimedir.
    türkçesi güncelleme olan bu kelime neden böyle dillere pelesenk olmuştur anlayamamaktayım.
  • ing. guncelleme, guncellestirme.

ayrica

yukseltme icin
    (bkz: upgrade)
  • çoğunlukla upgrade ile karıştırılan bir terimdir ki birbiriyle karıştırılan yerlerin çoğunda yanlış karıştırma olmuştur (nasıl bir cümle oldu lan bu demeyin, öyle işte).
    nedir?
    yazılımsal güncellemedir,
    yazılımsal sistem güncellemesidir,
    yazılım versiyonları güncellemesidir,
    işletim sistemi (windows,ios,android,macos) güncellemeleridir,
    ne değildir?
    donanımsal güncelleme değildir,
    cpu yükseltmesi değildir,
    ram yükseltmesi değildir,
    vga kart yükseltmesi değildir,
    bu noktada başka karmaşaya girmememesi adına belirtmem gerekir ki; overclock aslında bir update dir. yani var olan donanımsal üründe değişiklik yapılmaz, var olan donanımsal ürünün yazılımında güncelleme yapılarak daha hızlı çalışması sağlanır ki bu da aslında update olmuş olur.
  • bir yazılımın, ek veri paketleri kurularak güncellenmesi işlemine verilen addır. amaç, bir programda görülen eksiklerin ya da güvenlik açıklarının ortadan kalkmasını sağlamaktır.
hesabın var mı? giriş yap