46 entry daha
  • en büyük özgürlüğüm.

bu sene uzaktan çalışmayı kesmeden türkiye'nin çeşitli yerlerini gezmek istiyorum.

ankara'dan başlayacağım bu turda planım 8-16 arası çalışıp sonrasında bulunduğum şehri gezip tozmak ve dönmek.

hem çok sevdiğim işime ara vermemek hem de ülkeyi gezmek için trenle seyahat etmeyi düşünüyorum. bana fikir vermek isteyen olursa mutlaka yeşillendirsin.
  • şu ara pek uzakta kalamasam da birkaç senedir deneyimlediğim çalışma şekli. sırf bunu devam ettirebilmek için pratikte ne maddi kayıplar verdim ama bu ruh özgürlüğünü başka hiçbir şeye değişmem.
  • bence çok büyük bir avantaj ama vaktini iyi kullanabilene ve kendine dikkat edene. eğer kendinize dikkat etmezseniz 4 sene içerisinde yarım dünya olmanız içten bile değil. bir de mesai beklentili meslekler için zaman kavramı ortadan kalkıyor. çok gün biliyorum öğle arasını yemek yemek yerine toplantıyla geçirdiğim veya 18 sonrası 19 20 gibi saatlerde günü kapattığım. normalde ofiste olsa mola verirsiniz evde pijamayla bilgisayar başına tüneyince ve sigara içen kimse olmayınca iyice eve kapanıyorsunuz. gidip kafelerde çalıştığımız da oluyor ama kafelerin konforu ergonomik olarak evden çok uzak ettiğiniz masrafa değinmiyorum bile. özetle eğer altyapısı iyi sağlanır ve disiplinli olursa güzel ancak dikkatsizlik durumunda sağlığa zarar verebilecek bir çalışma biçimi...
hesabın var mı? giriş yap