• yaş 40. henüz başıma gelmedi. çocuklar küçükken oyuna ayıracak zaman çok zor bulunuyordu belki ondan kıymete binmiştir.
    şimdi onlar uyanıkken birlikte oynadığımız oyun ayrı onlar yatınca oynadığımız ayrı ve hepsini de iple çekiyorum.
  • bende ayni durumdayim. fekat gecen steam indiriminden age of empires hd aldim bir oturusda 5-6 saat oynadim yine. acaba son donem oyunlari daha gercekci oldu oyun gibi gelmiyor mu bize nedir?
  • olay tamamen sosyal ortam ile alakalı. bilgisayar oyunu her ne kadar asosyal bir aktivite gibi görünse de tadı arkadaşlarla beraber çıkar. 20li yaşlara kadar her oyunu birlikte oynayacağınız arkadaşlarınız vardır. internet/play statiton kafelerden evde online oynamaya kadar birlikte takılabileceğiniz birçok ortam mevcuttur. tek başına bile oynadığın bir oyunda yaşadığın her türlü anekdotu anlatabileceğin pek çok arkadaşın vardır. bir rts* oynarsın muhabbeti bir hafta sürer. pes'te bir maçta 7-0 yenersin 10 senede unutulmaz..

ancak zaman geçtikçe bu tarz olayları paylaşabileceğin kişi sayısı bir bir azalıyor. yaşın artmasıyla birlikte hayata dair sorumlulukların artıyor. e haliyle senin de artık eskisi kadar boş vaktin olmuyor.. bu durumda da oyunlar artık eskisi gibi eğlenceli gelmiyor.
  • bir boşluk anında arada hissediyorum ama dead by daylight diye bir oyun keşfettim çocukluğumda izlediğim slasher filmlerindeki katil olarak oynama sansı veriyor fredy,m.m,texas chainsaw buba ve saw filmindeki amanda.
  • (bkz: büyümek)
    (bkz: olgunlaşmak)
  • orta yaş grubuna hitap eden oyunlar da var; "world of tanks" gibi. hiç sıkılmıyorsun.
  • 2001 yılından beri star craft oynadığımdan beni ilgilendirmeyendir.

tanım: yeni oyunların hiç birinde doğru düzgün kurgu olmaması ve birbirinin kopyası olması, zevk alamamak konusunda büyük bir rol alıyor olabilir.
  • bu pek mümkün değil aslında. asıl mesele şu; belirli kalite ve tarzdaki oyunlar güncelliğini yitirmez ama daha özel tarzda olanlar (bkz: fps) ya da (bkz: arcade) gibi giderek bildik olur. klasikler vardır (bkz: tetris) gibi her zaman keyif verir. yaş aldıkça insan pek çok şeyden sıkılmaya başlar asıl mesele bu...
  • yaşla alakası yok ben temmuzda 35 olacağım geçen sene nba'i saatlerce oynuyordum bir yenilik katamadılar bu sene. bir de menülere ulaşımı daha kompleks hale getirdiler. zevk vermez oldu bıraktım. boş zamanlarımda banko kağıt oyunları vs oynuyorum yine.
  • eskisi kadar bol zaman harcayamadığım gerçeği ile uzun zaman isteyen oyunların yerine başka tercihler ile oyunculuk olayını devam ettirerek katılmadığım önerme.

bloodborne, dark souls 1-3, witcher 3, horizon zero dawn, god of war, ac odyssey, spiderman gibi oyunları bitirmeden bırakmadım hatta çoğu ek görevi de yaptım, demek ki biraz da oyun kendisini oynatacak değil mi ?

onun haricinde hala world of tanks oynuyorum.

oyun güzelse ve beni içine çekiyorsa oynarım yaşa bakmaz.
hesabın var mı? giriş yap