• insanların kişisel bakımlarına ne kadar az özen gösterdiği
  • ne çok kapalı var be yurtdışına çıkan... yemin ediyorum yoklama yapılsa türkiyedeki kapalıların yarısı dış hatlarda...
  • kasvet.
  • boktan, carpik yapilasma.
  • herkesin sizin degistiginizi sanmasi, sizden birseyler anlatmanizi beklemesi, sizi gozunde buyutmesi ve yurtdisini cok onemli yerler sanmasi.
  • insanlarin ne kadar seviyesiz olabilcegini ancak sonrada taksiye atlayinca soforun acaip sicakanli sizinle sohbet edebilcegini ve sonunda vapura atlayip istanbulun ne kadar essiz bir sehir oldugunu fark etmek bunlardan bir kacidir.
  • neredeyse tüm toplumu kapsamış çakallık hastalığı
  • bi bok yok olum yurt dışında. gerçi hiç de yok değil. var tabi. ama memleketim güzel yahu. sokarım hollandasına da belçikasına da. ben şunu fark ettim. bizim memlekette tren seferleri belçika'dan daha iyi lan. brugge'den liege'e giden trene 'liege' treni diye bindim. landern diye bi garip yerde indim arka vagona geçtim. trenin önü genk midir nedir oraya gitti, arka vagon liege'e... bu ne lan?

edit: ufak bi bilgi vermeyi unutmuşum. landern denen yerde treni ortadan ikiye ayırdılar. ön taraf gitti. ben bekledim arka vagonda 5 dk kadar. sonra liege'e doğru yola devam ettik. uyusaydım yolda, genk'de uyanıcakmışım. kimse de demiyor ki bu tren 2 yere gider, en geç şu durakta in, arka vagonlardan birine geç diye... şans eseri geçtim arka vagona. he şimdi sen diyeceksin "lan dingil, sanki sana arka vagona geç deseler bi skim mi anlıycan?"... anlamam heralde, ama sorarım neden diye. insan bi bilgi verir amk.

edit2: bide bu liege denen yerin adı, sadece liege ve komşularında liege diye yazılıyormuş. belçika'nın geri kalanında hep 'luik' dediler. liege'e gitmek istiyorum diyorum, luik luik diyolar. bsg. adam olun lan.
  • yasam sartlari, insanlarin cakalligi vs. zaten herkes bahsetmis.
    benim icin en sok edici olaylardan biri yabanci film ve dizilere yapilan turkce dublajlarin kalitesizligi olmustu.

(bkz: dublaj türkçesi)

edit: kelime secimlerinden cok seslendirme.
  • yürüyen ölülerin fazlalığı. anneannem evde tespih çekerken aynı yaşta başka biri bisiklete binebiliyor yurt dışında. yaşam enerjimizi emiyorlar lan.
hesabın var mı? giriş yap