• akli başında her türkün kurması gereken cümle. önce dönerci,taksici/überci,markette kasiyer tayfayı falan geçiyorum, her yıl çeşitli ulkelere yüksek sayılarda egitimli genc ve orta yaşlı türk gidiyor, avrupa genelinde ozellikle bu kadar türk olup da ulke politikalarında neredeyse 0 etkiye sahip olmak tamamen vasıfsizlık ve diplomasi bilmemezliğin göstergesidir, bizdeki nufus ermeni veya yahudilerde olsa şu an dedikleri her şeyi yaptırıyor olurlardı. ozellikle eğitimli türklere gorev düşüyor, lobi dernekleri başlatilmalı, akademisyen, girişimci ve diğer çalışanlar aynı çatılarda toplanmalı. 50 yıl önce göcen nesil şansı kaçırdı bari şimdi gidenler bir şey yapsın. benim zamanım olsa ben başlatirım açıkçası avrupa'dan ancak politika ve yönetimden daha iyi anlayan biri kesin çıkacaktır, acilen baslanmalı, her ulkede şamar oğlanına döndü türkler.
  • türkiye (eğitimli) vatandaşlarını sevmeyen, bu vatandaşları küstürmeyi uzun zamandır kendine görev bilmiş kişiler tarafından yönetilen bir ülke. bu sadece akp döneminde değil, öncesinde de böyleydi. akp aynı durumu şiddetini fazlasıyla artırarak devam ettirdi.

peki kim, niye, hangi motivasyonla onu sevmeyen, onu istemeyen bir ülkenin lobisini yapar?

vatandaş ülke için var olmaz. ülke vatandaş için vardır. türkiye kendisi için lobi yapılmasını istiyorsa önce kendi içindeki bu çarpık anlayışı düzeltip vatandaşına değer vermeli.
  • ya iyi demissin arkadasim da yurtdisindaki turkler de diger turklere sirf turk oldugu icin kotu davranan dolandiran ya da emegini somurmeye calisan insanlar oldugundan bu onerme cok mantikli gelmedi.
  • kendi içinde birbirini desteklemeyen tek diaspora türk diasporasıdır.

sen o lobiciliğe başla, sanmıyorum ki sikilmeden 3 4 ayın geçsin..
  • kendi aralarında anlaşmazlık çıkıp, hatta iş kavgaya ve adam öldürmeye kadar gidip, en sonunda da yine yabancılar sayesinde araları düzelir.
  • hohahah güldüm.

zaten yurtiçindekiler yüzünden yabancılaşıp siktirip gidiyorlar.

20-30 yıllık yerlerinden yurtlarından oluyorlar.

bir de onların iyiliği için zaman ve enerji mi harcıycaklar.

çok beklersiniz.
  • eğitimli bir türk bugünkü islamci faşist zihniyete yardım etmeyeceğini bilir... devlet farklı hükumet farkı diyecek einsteinler gitsin ötede oynasın...

insan devletten de hukumetlerden de üstündür.. ve bugünkü devletin zihniyetini savunacak her şey siyasal islami avukatlığına soyunmak olacaktır...
  • egitimli adamın genelde kazık atmak gibi bir derdi olmaz cunku zaten egitimi sayesinde kendi parasını kazanır.

yurtici veya dısı fark etmez, burda esas sorun turklerin organize olma kulturunun zayıflatılmıs olması.

bu sorunun temeli de baskıcı iktidarlara dayanıyor. 80 ihtilalinden sonra derneklerin kapılarına kilitler vurulmadı mi? bir kac kisi yan yana gelse hemen yanlarında polis belirmedi mi?

millet yan yana gelmeye korkar, organize olmaya cekinir oldu. sonunda istenen oldu: dagınık yasayan, birbiriyle dayanısmayan bir toplum olusturuldu.

bunların hepsi "toplum muhendisligi", hicbiri tesaduf degil.

sorunlara yaklasırken ustun koru yorumlara yapmak yerine, sorunun kokune inmeli, farkındalık ve tarih bilgisinin ısıgında analiz yapmalıyız.
  • yurt dışında böyle bir atılım gerçekleşirse seve seve bu lobinin ''iç mihraklar'' şubesi olabilirim.
  • adamlar bu ülkeyle ilgili herşeyden kaçmak istiyorlar bide lobi mi yapacaklar :)
hesabın var mı? giriş yap