• bu yıl 1,317 milyon yolcunun garanti edildiği zafer havalimanı’na dört ayda 61 yolcu uğradı. yıl sonunda uçmayan yolcular için ödenecek garantiler ile şirketin 50 milyon avro'luk yatırımının tamamı ödenecek.

zaytung haberi gibi değil mi? ama değil. dün birileri helallik istemişti. haram olsun!

kaynak

ek kaynak editi: t24
  • bu havalimanına 1 milyonun üzerinde garantiyi kim vermişse, yargılanmalı ve suçlu bulunursa tüm mal varlıklarına el konulmalıdır
  • 2044 (yanlış değil, iki bin kırk dört) yılına kadar yolcu garantisi verilen ve kütahya'ya yapılan zafer havalimanı'na dört ayda yalnızca 61 (yanlış değil, altmış bir) yolcu gelmiş. 2021 yılının tamamı için verilen yolcu garantisi ise 1 milyon 317 bin 733'müş.

kaynak
  • ak partinin vatan hainliklerine tekrar yeniden bir ornek.

(bkz: türk halkı 25 yıl boyunca müteahhitlere çalışacak)

cozummu ise belli (bkz: beşli çetenin projelerini kamulaştıracağız)
  • 250bin nüfuslu turistik olmayan, turklerin bile haritada yerini gosteremeyecegi bir sehrin hava limanina bir bucuk milyon yolcu garantisi vermek... garantiyi gectim şu şehre hava limani yapmak akil kari mi allah askina. git yandasina, arkadasina elden ver milyonlari canimizi daha az acitir yeminle yeter biktik şu sacmaliklarinizdanm
  • bu nasıl bir garantidir abicim?

1.317.000 yolcu 1 yılda, günde 3600 yolcu demek, 1 uçak 300 kişi ile full uçsa, 12 uçağın günlük uçması/konması demek...

edit: uyaranlar oldu iç hatlarda %99, 189kişilik uçaklar kullanılıyormuş. ben de bindiğim en büyük uçak üzerinden hesaplayayım dedim. 300 dedim, 189kişilik uçakla 19 uçak inip kalkması gerekiyor... amk matematiğim iyi değildir ama 4 işlem bilen herkes bu planın patlayacağını bilir. boşa namaz kılmayın yatacak yeriniz yok hacılar.!

hadi birileri götürmek için plan yaptı, 3-5 kuruş maaş alacağım aman işimden olmayayım diye bu planları onayına çalışanlara ne demeli.?

kanunların yetkileriyle bu planları koruyanlar? ses çıkarmayanlar?

kimse çok konuşmasın. hepiniz oradaydınız.!
  • aynı başlığı 20 dk önce açtım adiler niye oraya yazmıyonuz

(bkz: zafer havalimanı'nın 4 ayda 61 yolcu ağırlaması)

edit: başlık taşındı hehe en başta ben varım! yaşa kanzuk! yaşa sözlük! en büyük ekşisözlük!*
  • biride benim yahu var ya süper bir duyguydu her yer boş sıra beklemek yok uçağa bile kalkışa 10 dakika kala rahat rahat binip yerimizi almıştık zaten uçakta da çok az yolcu vardı. ama vallahi yılbaşından beri 60 kişi kullandığımızdan haberim yoktu.
  • pandemi ve kapanma süreci bitince bir kez daha bakılırsa artacağını düşündüğüm durum. gerçi o zaman da 1 milyon etmez.

zaten türkiye genelindeki tüm kütahyalılar 2-3 kere binip memleketlerine gelip geri dönseler gene etmez, muhtemelen.

edit: afyonkarahisar ve uşaklılara da hizmet veriyormuş. uçak kaçıran eskişehirliler de kullanırsa bir gayret o rakam yakalanabilir.
hesabın var mı? giriş yap