• adam son derece zenginmiş. karısını nezih bir yerde yemeğe çıkarmış.
    o gece yemekte masaya başka bir kadın gelmiş "naber tatlım" demiş adama.
    adamın karısı "bu kim" diye sormuş.
    adam da "metresim" demiş.
    kadın:
    - bu günden tezi yok boşanacağım seninle
    adam:
    - tamam. sana aldığım her şeyi geri vermen kaydıyla boşanırım. iyice düşün yemekten sonra kararını ver.
    daha sonra masaya bir başka kadın gelmiş oda aynı şekilde "naber tatlım" demiş.
    adamın karısı sormuş
    - bu da mı metresin?
    adam "yok" demiş "bizim nacinin metresi bu".
    adamın karısı kocasına dönerek "sana bir itirafta bulunacağım canım" demiş, "vallahi bizim metresimiz nacinin metresinden daha güzel."
  • her genç kızın rüyası olmayabilir. ama her kız annesinin kızına layık gördüğü tam olarak da budur. kız isterse doktora yapıyor olsun, isterse ilkokul terk olsun... annesi ona zengin koca bulmak ister. bu hiç değişmez. kız fakir birine aşık olursa annenin mantığı:" eh, gönül bu ota da konar boka da" olur. fakir damat ağzıyla kuş tutsa anneye yaranamaz.

ben mesela, şöyle 70lerini süren bi zengin dede bulsam hemen evlenirim. düşünsene, adam taş patlasa 5 sene sonra ölüyor. miras benim, hobaaa... ama annem kafamı kırar. normalin aksine benim annem akademik kariyer yaparken sürünmemi istiyor. zaten etraf da 70 yaşında zengin dede kaynamıyor. neyse, ben en iyisi projeme döneyim. saçmaladım gece gece...
  • aslında tüm kadınların aradıgı koca türü.

her kadın, en azından o an sürdürdüğü hayat düzeyini koruyabilecek düzeyde bir gelir hayali kurar. mesela haftada bi kaç kere dışarıya cıkıyor, arada bi yurtdısında turluyor ise, evlendikten sonra da bunları devam ettirebilmeyi ister dogal olarak.

işte bu yüzden, bir kadın her ne kadar "zengin koca istemiyorum, su an yaptıgım seyleri yapabilmemi saglasam kafi" dese bile, zenginlik göreceli bir kavram oldugundan, belki o kadına gore, o koca zengin gozukmese de, baskalarına göre o koca tanımı "zengin" gozukebilir, ki genelde "zengin koca avcısı ırıspıı tüüü" damgası işte bu şekilde yenir.
  • çoğu kadının kaçış noktası galiba. çünkü hemcinslerimin birçoğundan işten güçten veya hayattan biraz yorulduklarında duyduğum sabit cümlelerden biri "bulsak zengin bir koca" veya "bulamadık ki bir zengin, züğürde vardık" gibi şeyler. ayrıca benim de bu konuda beynimi yiyip duruyorlar ki o koskoca kadınlara bir şey dememek için kendimi zor tutuyorum. anlayamadığım şey, zengin kocanın beraberinde her zaman diğer güzel özellikleri (bkz: yakışıklı) (bkz: romantik) (bkz: centilmen)(bkz: zeki) (bkz: komik) (bkz: entellektüel) default getirebilme önyargısı. böyle bir genelleme yapabilir miyiz? zengin kocayla yaşamak bir mutluluk garantisi olabilir mi özellikle herkesin bu hayatta bir derdinin olduğunu düşünürsek? nasıl bir mantıktır bu? hayat bu yahu, insanın başına her şey gelebilir. bir anda fakir olursun, aldatılırsın, boşanabilirsin, çoluğun çocuğun sorunlu olur, ne bileyim adam falan ölürse idare edemezsin işlerini. onu bırakalım, memleketteki kadın güruhunun o çok sevdiği zengin konaklı dizilerde bile mutsuzluğun olduğu görülüyor. ayrıca, adamdan alınan paralarla satın alınan şeylerle ve yaşanılan o lüks hayatla nereye kadar mutlu olunabilir ki arada sevgi yoksa? durum biraz rahata ermek, tembellik yapmak veya çıkarlar birliğiyse hiçbir şeyin sonsuza kadar aynı gitmediği ve değiştiği bir dünyada yaşıyoruz ve bunun da tonlarca örneğini görüyoruz. o nedenle aslolan insanın kendisidir ve kendini ne kadar donatabildiğidir, kime sırtını yasladığı ve kimden beslendiği değil. çünkü bu dünyadan göçerken neler yaptığın ve neler bıraktığın önem taşır, sahip oldukların veya satın aldıkların değil.
  • bahsi geçen gönül zenginliğiyse vakti zamanında şahsımın da derdine düştüğü kocadır. bulduk rahatladık..
  • mal varligi yuksek olup*,evli olan adamlara verilen isim.*
  • bazen öyle günler oluyor ki işten, iş yerindekilerden, kurumsal şirketinden de gına geliyor (bkz: misal bugün) böyle anlarda ah bir zengin kocam olamadı ki hayatımdaki tek derdim beğendiğim ayakkabının numarası kalmamış olsun yada maniküre gideceğim ama hava çok sıcak üşeniyorum olsun..ben koca parası yemem diyen dillerimi türü keşfedilmemiş eşek arıları soksaymış ben ne diyeyim!
  • sahip olduğu vasıf sebebiyle, yakışıklılık, zeka, espri kabiliyeti, atletiklik, seksilik, nezaket, duygusallık, anlayışlılık, performans vs gibi hiçbir ek vasıf aranmayan, olmazsa olmaz tek özelliği "cimri olmamak" olan, halk dilinde genç kız rüyası şeklinde tabir edilen er kişi...
  • geçenlerde departmandaki kadınların bu konu üzerindeki tipik "zengin koca bulsam hiç çalışmam" muhabbetine çenemi tutamayıp katılan ve ağzının payını alan biri olarak şunu söyleyebilirim eğer bir kadın kurtuluş yolunu bunda görecek kadar sığ biriyse söyleyeceğiniz hiçbir söz onu bu anlayışından döndüremiyor ne yazık ki! kafa o kadar başka türlü çalışıyor ki olasılıklar umurunda değil. nasılsa boşansa bile nafakası, çocuğunun parası hazır olacak diye düşünüyorlar. onu bırakın, adam iflas etse falan bir şekilde eski işlerini bulabileceklerine inanıyorlar o yaşlarında, memleketimde o kadar kalifiye ve genç insan aç ve işsiz gezerken. satın alacaklarıyla, sağlanacak konforla veya yüzeysel rahatlıkla eş görüyorlar mutluluğunu. neticede bu kadar ilüzyonda yaşayan ve boş düşünen güruh karşısında ne "hayat müşterektir" sözü ne de allah'ın kadın ve erkeği birbirlerini eş olsunlar, birbirlerini kollasınlar anlayışı tutunabildiğinden en güzeli onları kendi haline bırakmak ama bu durumu da genele mal etmemek gerekiyor.
  • kadınlar bunu neden arar anlamam. adam zaten evlenmiş.
hesabın var mı? giriş yap