aynı isimde "zıvana (grup)" başlığı da var
  • nice yurdum gencini ele veren bir tuzaktır bu. eğer bi evdeki tüm dergilerde, kartvizitlerde, defter-kitap kapaklarında uzun dikdörtgen boşluklar göre çarpıyorsa anlayın ki orada bi olaylar dönüyo..

(bkz: şimdi siktim belanızı)
  • bir dövmeciye 'kartvizitiniz var mı?' diye sorulduğunda 'zıvana yaptık ya' diye cevap alınabilir.
  • gemi ve teknelerin çapa indirip/kaldırma sırasında zincirin yürüdüğü yer. bir kısmı açık olup, çapanın kontrolsuz bırakılmasında zincirin yerinden çıkmasına ve bir dizi soruna yol açan yerdir. zivanadan çıkmak deyimi buradan gelmektedir.
  • sütunla başlık ve altlığını birbirine bağlamakta ya da minare örgüsünde olduğu gibi taşların üst üste eklenmesinde kullanılan; günümüzde ''saplama'' adı da verilen kare kesitli, kalın ve başsız bir çivi şeklinde yahut yassı ve uçlara doğru genişleyen formda; kenet gibi kurşunla tesbit edilen demir yapı ögesi. osmanlı mimarlığında bütün taşlarda zıvana bulunduğu söylenemez, ancak belli bazı yerlerde -özellikle-duvar köşelerindeki, ayaklardaki ve kemer aksı doğrultusundaki taşların düşey yönde eklenmelerini sağlamak amacıyla kullanılmıştır.
  • ekrem imamoğlu karalama kampanyası yürüten animasyon yapımlar hazırlayan ak parti oluşumu.

insanlara nasıl bu kadar kolay iftira atabiliyorsunuz hayret ediyorum.

diğer oluşumları

sadık seni bekliyor
    kim başkan olmak ister
    biz muhalefetiz
    game of polls

twitter’da bir bölümü
  • kartvizit fetişistliği.
  • en iyi sigara zıvanası kaset kapaandan oluyo... 2 cm eninde kesiyosun hic zahmetsiz.. carsafa da zarar vermez
  • o gün hangi iş arkadaşın seni zıvanadan cıkardıysa akşama onun kartvizitiyle zıvana yaparak psikolojyi doğal yöntemlerin de katkısıyla rayına oturtmak.
  • rezalet. tek kelimeyle rezalet. bu paçavranın ekşi sözlükte sponsorlu başlığı olması daha büyük rezalet. ne demek böyle iftiracı, aymaz bir kanaldan reklam almak?
  • çıkılması en kolay şey. bir adet cins bir söze bakar.
hesabın var mı? giriş yap