• baslik basa arkadaslar...
    link
    link2
    tiktok

yakisir yeni turkiye’ye.
    yakisir yeni turk ordusu’na...

genelkurmay baskaninin arkasindan selfi cektirirsen bunu da gorursun.

dahasinin da...

hepsinin elinde birer telefon guya guvenli gun bekletiyorlar.

bana laf soylemeye hazirlananlar pesinen sunu okusun #81719035.
  • yasin sen misin?
  • kozmik odayı fetöcü piçlere teslim ettiğiniz gün, türk ordusunun fişini çektiğiniz gündü.
    dünya var oldukça utançla anılacaksınız. evet başta da sen bülent arınç
  • tutuyorlarsa güvenlik için tutuyorlardır veya bölgeden yoğunluk nedeniyle güvenli sevkiyat gerçekleştiremiyorlardır.

adamlar zevkine niye tutsun onca adamı, hiç mi düşünen yok bunu?
  • disko yolları taştan...

biz de ktm de günlerce bekledik, doğuya giden her asker bekledi. eksi şafak sayanlar da oldu. kimse isyan etmedi...

bunlar türk askeri falan değil...
  • ktm de 18 gün beklemiş biri olarak 3 gün nedir ki olm ? dediğim olay. lakin belirtmekte fayda var ktm kuşkusuz askeriyenin en pis, en zulüm yeridir.
  • ulan dal yarak evet videoyu çeken dalyarak. orayı benden daha iyi biliyorsun. sizi niye beklettiklerini de biliyorsunuz. ha şehit verilen akşam bölgedeki karakoldaki asker bile terhis olamadım diye ağlıyordu. anlıyorum zor koşullarda askerlik yaptınız/yapıyorsunuz ama biraz onur be kardeşim biraz.

edit : videoyu izledim. siz evlerinize gidersiniz ama arkanızdan dava celbi gelir o zaman görürsünüz özgürlüğü.
  • askerliğin süresinin kısaltılması nedeniyle çok fazla asker aynı anda terhis edildi. bunun planının yapılması gerekiyordu. lakin isyan ağır cezayla sonuçlanır. görmeye alışık olmadığımız şeyler bunlar. askeriyede her yerde karşınıza çıkar : disiplinin olmadığı yerde kan ve gözyaşı vardır.
  • türk ordusunda disiplin sorununun olduğunun başka bir kanıtıdır. askerlik yaptığım dönemde (1996-1998) böyle bir eyleme bırak kalkışmayı düşünmeye götümüz yemezdi.
  • türk ordusunu ne hale getirdiler
hesabın var mı? giriş yap