• 2013 yılında yörsan'ın yüzde 80 hissesi dubaili abraaj capital'e satılmıştı.

işin içinde arap varsa kıllanırım arkadaş dedirten hadise.
  • hayırlara vesile olmayacak iflastır. bugün kurmak istesen parayla kuramazsın böyle
    köklü markaları. yazık!
  • "üstad necip fazıl kısakürek'in 55 yıl önce dediği gibi: "bekleyin gençler!!! ama bugün ama yarın ayasofya açılacak!" diyen berat albayrak'ın bu konuda da söyleyecek bir sözü var mı acaba? tabi ekonomik problemler kendisinin ilgi alanına girmiyorsa bir şey diyemem.
  • yörsan'ın iflasının istenmesinden 7 ay sonra gerçekleşmiştir. malumu ilam.

edit: sendikaya üye oldular diye işten atılan emekçileri de unutmamak lazım tabii.

verdiği bilgiler için @winston2010'e teşekkürler.

son olarak: "tüm farkı yaratan emektir" - john locke
  • zamanında sendikalı olduğu için 400 işçisini işten kovan firmaydı. sahiplerine zerre üzülmedim. umarım işsiz kalanlar bir an önce iş bulurlar, mağdur olmazlar.

ama o 400 işçinin hakkı böyle çıktı işte.
  • 56 yıllık firmanın iflas talebi kabul edilmiştir.

kaynak
  • yörsan gitse yerine başka firma gelir. bölge çalışkan ve üretken bir bölge.

araplar parayı cukkalayıp gittiler, esas sıkıntı orada.
  • arap sermayesinin el attığı diğer şirketlere dikkat çekip ,iyi bakmamız gerekiyor.

özellikle kullandıkları kredilere,ve şirketlerimizin verimliliklerine ...
  • usta ekonomi yönetimi sayesinde hem ayranımız dökülmüş, hem dötümüz s.kilmiştir.

hedef 2023!
  • yukarda
    --- spoiler ---

zamanında sendikalı olduğu için 400 işçisini işten kovan firmaydı. sahiplerine zerre üzülmedim. umarım işsiz kalanlar bir an önce iş bulurlar, mağdur olmazlar.

ama o 400 işçinin hakkı böyle çıktı işte.
    --- spoiler ---
    denmiş

bende aynı sebeple 12 yıldan uzun süredir boykot ediyordum. adamlar, yeni firma kursakta devam edilir boykot diye boykot edilmesi zor bir sektöre girmiş, (bkz: yöryapı) *
hesabın var mı? giriş yap