• karin tokluguna kolelik yapacagina ac serbest gezmeyi tercih eder. isveren yani gotveren de o 1100 tl yi gotune sokabilir sahsi fikrim.
  • (bkz: 1.100 ne yeaa)
  • 1100 tl kazanacaksa zaten hiç boşuna 5 yıl okumasın girsin burger king'e ayda 900 tl kazanıyor zaten boşuna 5 yıl kaybetmez. nitekim ayda 200 tl fazla kazanmak için 5 yıl kaybetmesin. hatta beş yılda terfi bile alır büyük ihtimalle.
  • troll var troll var. acayip bişeysin lan sen. nasıl bir eksiklik nasıl bir ilgi manyaklığı bu anlamış değilim. bu dünyada amacın yok sanırım. nasıl bir işsizlik lan bu. açtığın başlıkların komple amına koyayım.

edit: beşiktaş'ın siniriyle ağır giriştim ama kendisini tanıtayım (bkz: mavilemon) (bkz: #45175909)
  • mezun olduğu bölüme göre haklı olabilecek kişi. ulan biz de 2000 tl maaşla eleman arıyoruz da bulamıyoruz.
  • öncelikle iş yerine işçi almak işverenin işçiye bir lütfu değil aksine kendi işinden doğan gereksinimi sonucudur.haliyle üslubun çirkinliği ortada ama ben bu konuda pek bir şey söylemek istemiyorum.

yazar şahıs, haftanın altı günü çalışmaktan bahsediyor. bilindiği üzere " yarım gün" denilen o cumartesi-pazar çalışmaları hiçbir zaman gerçek anlamda yarım gün olmuyor,olamıyor. zira zamanında çıksan bile nereye bu kadar erken bakışları ile işçiler karşılaşabiliyor...

ayrıca haftalık 45 saatlik çalışma sınırını geçiyor bu çalışma düzeni..peki sen gönüllü müsün gariban(!) üniversite mezunları işsizlere fazla mesai saatlerini yüzde elli zam ile ödemeye?

nereden bakılırsa bakılsın bu insafsız mantığı anlamak mümkün değil.
  • ilköğretim mezunu ise ayıp etmiş kişidir. lise mezunu ise normal bir insandır.

üniversite mezunu ise bin yüz lira maaş öneren işverenin ağzına huni soktuktan ve kendisi de müsil ilacı içtikten sonra çatır çatır foşur foşur sıçmalıdır.
  • yerine göre çok da haklı bir tepki veren mezundur. neticede 1000 lira istanbul için çerez parasıdır. bütün işverenler yeni mezunları "ailesiyle oturan, ergen zevkleri olan, ileride yuva kuracak hedefleri olmayan" falan sanıyorlar.

öyle değil işte öyle değil. yine sektöre göre değişir de şu bakidir:

türkiye de işverenler için işçiye/elemana verilen ücretler kendi gelirlerinin fazlalığına bakmaksızın hep sabittir. kendine fazla şey alır, çocuklarına eşine fazla fazla harcar, yeri gelir kendi şirketine de yatırım yapar. ancak eleman çoğunlukla "ülke standartlarına uygun" maaş alır.
hesabın var mı? giriş yap