• babamla aramızda şu diyalogun gectigi mac.. ki ben o sırada sozlukte spiker hakkında yapılan yorumların etkisinde kalmısım

pipicik: spiker macı ne kadar kötü anlatıyor de mi baba
    baba: ...
    pipicik: ne kaddar da kötü de mi baba.... de mi baba, hae de mi..
    baba: spikerden bize ne mna koduum
  • fatih terim tarafindan butun sorumlulugun yenen garip gole yuklendigi mac. sanki yunanistani yada norveci o garip gollerle yenmemisiz gibi. neymis efenim.. ders verirmis.. peeh. birakiniz efendim. top oynatacakmisiniz onu soyleyin.. avrupanin en dandik savunmalarini asamayan asamadikca da cirkeflesip cirkinlesen oyunculariniza verin siz o dersi verebiliyosaniz... ha tabi bunnar artik gazla calismiyo diyosaniz imparatorluk karizmasindan yersiniz. onun da cizilmedik yeri kalmiyinca da artik yavas yavas tarihin tozlu raflarinda ararsiniz mutlulugu. bolece biz turk futbolseverleri de krallardan imparatorlardan kurtulur da ozlediimiz futbolu izleriz.. imparatormus... hadi biz neysede beckenbauer neresiyle guluyodur onu merak ediyorum ben... sinirim bozuldu bak
  • yunanistan ve norveç maçlarında bir mucize olmadığı takdirde (mesela ilk maçlardaki kaleci faciaları gibi) milli takımın euro 2008 finallerine mendil salladığı maçtır. bu durum terim'den çok digitürk'e koyacak gibime geliyor ya dur bakalım.

bu arada iki takım da ilk maçlarda bize karşı oynayan müthiş kalecilerini değiştirdi dipnot olarak belirtelim.

edit: yunanistan, norveç gibi kritik maçlarda nikopolidis'i oynatmamıştı ama son bosna maçında kaledeymiş. muhtemelen bize karşı da oynayacak. yalnız herif baya formdaymış onu da ekleyelim. allah'tan ümit kesilmez tabi.
  • can acıtan karşılaşma.

moldova ve malta gibi iki ne idüğü belirsiz futbol ülkesini yenebilsek bugün 22 puana çıkmış, norveç'e yedi puan takmış, isviçre'de otel bakıyor olacaktık. ah ah. vah vah.
  • hangi renk forma giysem hangi küpemi taksam bugün pelerinimi taksam mı tayt giysem mi vb. konularla kafası karışık maça konsantre olamamış şekilde çıkılan maçta ne olabilecekse onun olduğu maçtır.
  • senol gunes'in her hareketini aldigi her kurusunu tartisan, ersun yanal i sebepsiz yere milli takimlar hocaligindan aldiran medyanin pek ilismeye cesaret edemedigi don terim'in milli takimlar hocasi olarak yine sahne aldigi mactir.
    milli takimi uc bes adama mahkum etmis don terim haztretleri ne kadar daha dokunulmazligini surdurecek merak ediyorum. fatih terim in don unvanini en iyi sekilde yasayacagi italya(mumkuse sicilya kismisina)ya gitmesini ve lobi faliyetleri ve diger hunerlerini orda gosterip ulkemizi bu sekilde temsil etmesini cani gonulden istiyorum.
  • son dönem özellikle haklı gösterilmeye çalışılan aşırı milliyetçi söylemler ve eylemlerden dolayı bir türlü konsantre olmadığım maç. gol pozisyonunu dahi tekrarlara karşın tam olarak göremedim.

lütfen spor ile ciddi meselelerinizi birbirine karştırmayın, sonra maradona çarpar diyesim gelen maçtır ayrıca.

dahası moldova, ukrayna ve romanya tarafından hala baskı altında tutulan, hitler ve stalin tarafından iki kez dümdüz edilen, kendince bizden daha çok milliyetçi olabilecek ve gaza gelebilecek fakir bir ülkedir. unutmayalım bu ülkenin kadınları türkiye dahil pek çok avrupa ülkesinde son derece kötü şartlar altında çalışmakta ve ailelerini geçindirmek için hayatlarını feda etmektedir. bu ülkeyi yenerek ya da ezerek kime ne kanıtlamak istedik onu hala anlayabilmiş değilim. ha gruptan çıkmak için oynadık, olmadı berabere kaldık diye yazan basın başımın üstündedir, ama nerde bu basın.
  • hatalarımızı bilip genede tekrarladıgımız ve klasik olarak kendine kendimize teslim oldugumuz maclardan biri.
  • mactan sonra televizyonlara yansayan goruntulerin birinde klasik olarak takim otobusunde uzgun uzgun oturan kadro gorunuyordu. otobusun onunde de "a takimi" anlaminda "a team" yaziyordu.

bir takim.. herhangi bir takim.. dun herhangi bir takimdi iste turkiye a milli futbol takimi...
  • milli marşlar söylenirken futbolcularımızın asker selamı verdiğini (görüntülü yayın kesik olduğundan) duyunca 'burada da mı ?' dedirten maçtır.

sporcular üzüntülerini göstermek için kollarına bant takabilirler, siyah forma giyebilirler, pankart taşıyabilirler, ama ordu milli takımı değilsen asker selamı vermek olmaz, sporun felsefesine, sporculuğa yakışmaz.
hesabın var mı? giriş yap