• dan brown romanı gibi olay.

geçmiş olsun.
  • mesajı cozdum. hırsız enişte.
    çünkü yarin 14 şubat sevgililer günü olduğu için enişte eve erkenden gelip sürpriz için çekmecedeki biriktirdiği paraları almış ama oğlunun bilekligine ve 600 tl ye dokunmamış ve karısına da sinyal baabında mesaj bırakmak için mutfağa bebek oyuncağını aşmıştır. hani aksam hazırlan diye. hele bi 14 şubat bitsin netleştir olay.
  • bir tek ben mi başlığı görünce konunun rte ile ilgili olduğunu düşündüm?
  • siz ablanız ile 4. ve 5. katta oturuyorsunuz varsayalım; 6,7 ve 2,3. katta oturanlardan birisidir. bu olay tamamen takip ile seri sekilde yapılmış olabilir. eniştenin işe gidiyor oluşunu, ablanızın genellikle sizde takıldığını takip etmiş olması gerekir. ilk görüşte bunda bir tirreklik var dediğiniz kişiden şüphelebilirsiniz.
  • bir kaç ay önce evime giren hırsız laptobumu ve yanındaki çekmecedeki nakit paraları, saç kurutma makinesini, taşınabilir harddisk ve aux kablosunu bir de penseyi (evet siktiğimin 10 liralık pensesi) almış, hepsinden değerli olan tabancamın mermilerini çalıp tabancamı bırakmış, arkadaşımın arabasının anahtarını ve yüklü miktar para olan cüzdanını bırakmış üstüne bir de buzdolabındaki özenle hazırladığım haydariyi yemişti. başta arkadaşlarımdan biri taşak geçiyor zannettim ama cidden yemiş. arkadaşın olaydan sonra csi ekşi ekibinin benim olaya da el atmasını rica ediyorum. polis haydariyi ve penseyi duyunca götüyle gülüp üzerinde durmamıştı olayın. bi de akıl veriyor herifler sahibindene bak laptobu oraya koyarlar diye.

edit: anlaşılan haydariye takılan yazarlar olmuş. bir çok mesaj geldi, olayı açıklama gereği duydum.

olay darbe gecesi oldu ve polis olaydan tam 1 ay sonra kapımı çaldı. o gece yüzlerce hırsızlık olayı olmuş. polisi ilk aradığımda dalga geçti zaten "gardaşım darbe oldu farkında mısın?" diyerekten. 1 hafta sonra ifade vermeye gittim. aslında hırsız kapıdan girmiş ayakkabı izi vs her şey vardı halıda ilk girdiğimizde ama takdir edersiniz ki o 1 ay içinde delil falan kalmazdı. zaten ben de umursamadım üzerine düşmedim. ayrıca evdeki çatalın kaşığın sayısını bilmiyorum ama penseyi çalan adam haydariyi yedikten sonra yediği aleti de yanında götürmeyi akıl etmiştir heralde. yıkayıp koyduysa bilemem.
  • "çoluk çocuğun rızkına dokunacak kadar da hırsız değiliz" demiştir. *
  • hırsızın mesajı bence bu kadar para ziynet eşyası evde mi olur.

enişte bey olabilir.parayı öle dağıtmadan eliyle koymuş gibi buluyorsa evdekiler baş şüpheli olur.
hesabın var mı? giriş yap