• kendi elinle devletin içine örgütleri, çeteleri sok. o grubun palazlanmasına göz yum "dindar"lar diye. terörist dinci grup darbe girişimine kalkışsın ve 200+ vatandaşı öldürsün.

bu durum karşısında sorumluluk alıp istifa edeceğin yerde o günü bayram ilan et.

(bkz: 15 temmuz pişkinlik bayramı)
  • bu saçmalıkların hepsi bu dinciler iktidardan gittikten sonra değişecek kimse merak etmesin.

90 yıllık reklam arası diyorlardı cumhuriyet için. görecekler ne olduğunu.

(bkz: yargılanacaksınız)
  • öğretmenleri etkilemeyen durum.
  • bu ülkenin akp döneminden kalma bir resmi bayramı mı olacak şimdi? insanlar 40 yıl sonra çıkar ilişkileri yüzünden birbirine düşen, ülkeyi de karıştıran iki heriften biri için sokağa dökülüp canından olmanın aptallığını mı kutlayacaklar? kabus gibi, şaka gibi bir olay.
  • 2. kurtuluş savaşını yaptı.
    3 tane daha resmi tatil bulursa tayyipland'i kurabilir.

isim önerilerine açıklardır umarım:

(bkz: tayyibiye)
    (bkz: recepya)
    (bkz: recepistan)
    (bkz: recepli tayyipli devleti)
    (bkz: 15 temmuz demokrasi cumhuriyeti)
  • tahminim, 1 sene daha resmi tatil ilan edilir, sonrasında ise siyasal islam ihanetinin gelecek nesillere öğretilmesi için haber olur, tarih kitaplarına geçer. elbet siyasal islam pisliği bu güzel ülkeden bir daha görülmeyecek şekilde temizlenecektir. şimdi sizin zamanınız, sanki çok bir şey yapmış gibi, sanki bu sizin yüzünüzden olmamış gibi yüzsüzce anıp durun. en çok 2 seneniz kaldı.
  • resmi tatillerin kapsadığı çeşitli yıldönümleri, ülkenin birlik ve bütünlüğüne dair ortak hafızayı tazeleyen, o olayların bütün ülke olarak önemini gösteren bir işaret ve hatırlatıcısıdır.

sebebi alenen kandırılıp özür dilenen, hala tam netlememiş, bazı alanlarda soruşturulamayan, tartışılamayan, sorumlularının açıkça flu kaldığı bir olayın bütün ülkenin ortak tarihine eklemleme çabasının maksadı bellidir.

"tehlikenin" büyüklüğünü gösterme amacındaki bu hareket, ne 2. kurtuluş savaşı benzetmeleri, ne de bir ülkenin dünyaya karşı vs vs açıklamaları bu mantıksızlığı örtmeye yetmiyor. bu olayın büyüklüğü ülke tarihinde, "kandırılmanın" neticesinden öte bir şey değildir...
  • 2017'yi etkilemeyecek olandır.
  • 3-4 sene sonraki gazete başlıklarında şöyle bir şey görebiliriz.

çoçuklar 15 temmuz kutlamaları çerçevesinde hazırladıkları karton tanklara kafa atarak o korkunç günü andılar.
  • bu olayın ekmeğini sofrada tek kırıntı kalmayana kadar yiyeceklerini az buçuk kafası çalışan herkes tahmin edebiliyordu.
    ben 15 temmuz'un yıllık anmalarla devam ettirileceğinden adım gibi emindim ama resmi tatili cidden düşünemedim.

neyse bu şu demektir.

tüm memurlar kent meydanlarında zorunlu olarak toplanıp parti ve reis propagandası dinleyip dağılacaklar. bu mitinglere gelmeyen memurlar 657'nin değiştirilmesi sayesinde işten atılacaklar. tatil matil yok yani. ha ben özelciyim, götümü devirip yatıcam.
hesabın var mı? giriş yap