• perihan mağden bugün taraf'taki köşe yazısında empati sıçmış.

cem garipoğlu katiliyle empati yapmış ve onu anlamış..
    intihar ettiği için onurluymuş, psikolojisi bozuk bir gençmiş kimse anlamamış
    tamam genç bir kızı testereyle kesmiş olabilir ama...

evet bir cümlede ama varsa ama'dan önceki cümleler çöp demektir.

17 yaşında gencecik bir kızı lime lime kesip gitar kılıfına koyan caniyi anlamaksa insanlık ben insan değilim.
    zengin çocuk fakir kızı doğramış, sonra zengin çocuk intihar etmiş (yersen tabii)
    sonra kendini yazar sanan; bir de anne olan kadın onu psikolojisini anlamış haksızlık ettiğini düşünmüş.
    ilgi çekmek konuşulmak adına bir kadın, bir anne nasıl bu kadar iğrençleşebilir anlamıyorum..

evet münevver'in annesi cinnet geçirip perihan mağden'i kesse empati kurup anlayacağım bende.

inşallah önümüzdeki günlerde hüseyin üzmez'i de anlayıp empati kurup, anlamamızı beklemez perihan hanım.

not: şirket yasaklarından dolayı köşe yazısının linkini koyamadım.

edit: bana demişler ki korkudan mı linki veremedin, aslında linki neden ekleyemediğimi yazdım ama algısı düşük arkadaşlar anlayamamış.

linki ekleyen arkadaşlara teşekkür ediyorum onlardan aldığım copy paste ile
    bir de ben ekliyorum.
  • perihan magden'in tipik bir turk oldugunun kaniti olan yazidir. munevver oleli cok oldu onu unutup yeni olunun yasini tutmaya baslamis. oysa vicdani olan her insan sevdigi biri tarafindan bedeni ikiye bolunen bu genc kizin katili icin biz ona haksizlik etmisiz demez.
    olum bir sucu temizleme araci degildir. olum olumdur ve herkes olecek. kendini oldurdu diye butun suclarinin affolmasi gerektigi nasil bir mantiktir?
  • böyle düşünenlerin çocuğunu keseceksin ki, münevverin annesinin yerine koyabilsin kendisini.
  • hümanist olacam diye saçmalamak böyle olsa gerek. olaya farklı pencereden bakma isteğini, empati yapmayı anlarım da onu bile becerememiş bence.
  • kısaca kültür şokunun testereyle insan doğramak için geçerli bir sebep olduğundan bahsediyor. yazık.
  • korkunç bir yazı, her kelimesini inanamayarak okudum. ne kadar midesiz, ne kadar vicdansız, ne kadar kötü niyetli biri olmak gerekiyor şu yazıyı yazabilmek için? ne yazsam gg olacak, o kadar pis, iğrenç, rezil bir yazı.

sahibini betimlemeye gerek yok. boş, bomboş bir kadın işte.
  • kafa kesmenin normalleştirildiği bir coğrafyada, bunu normalleştiren fikirlerin etrafında dolaşan gazetelerin artık bunu radikallik olarak görmemeye başlamasınden doğmuş olabilecek yazı. ilginç...
  • dead man walking'de susan sarandon'in canlandirdigi rahibe rolüne bürünecegim derken, kiskanclik/nefret cinayetlerini hakli ve normalmis gibi gösteren bir türk kadininin yazdigi yazi. cem, münevver'in bir tegmenle yazismasini yakalamis, tamam o zaman kafasini kesebilir. bu mudur yani?
hesabın var mı? giriş yap