• turnuvaya kötü değil, ruhsuz ve plansız başlamamızın etkisiyle doğal olarak umudum yok bu maçtan. hoş iyi başlasaydık bile rakip ispanya boru değil. ancak futbolda, çok klişe ama, neyin ne olacağı gerçekten belli olmuyor ve harbi harbi fatih terim balı denen bir olgu var. artık hakkımızda hayırlısı du bakalım.

kadroya gelince ben uzun yıllar 'fifa career mode' tecrübelerime dayanarak, naçizane şu kadroyla çıkmayı ve önde baskı uygulanan bir oyun planı tercih ederdim. bana göre şu mevcut oyuncu havuzunda milli takım hangi kadroyla çıkarsa çıksın, mehmet topal'ın ortasaha oynamadığı her kadro eksiktir. topal ortasaha olunca terim'in ersan gülüm, yalçın ayhan vs. gibi stoperleri kadroya almaması sebebiyle el mahkum lig altıncısının defans tandemi oluşmuş oluyor ama yapacak bir şey yok.
  • fatih terim emre mor'u sahaya ilk 11 de çıkaracağını söylemiştir yeni bir yıldız doğuyor
  • fatih terim dibi gördükten sonra zirve yapan adam olmuştur hep , gruptan çıkarsak şaşırmayın , gol atamadan veda etsek de şaşırmayın. . . ne kadar da belirsizlik hakim sahada
  • a, b, c ve f gruplarındaki 3. lerin 3. maçlar sonunda 4 er puan yapıştırma olasılıklarının yüksek olmasından dolayı, yenilirsek çeklere 5 atsak bile anlam ifade etmeyeceğinden mutlaka beraberlik koparmamız gereken maç.

son maçlarda, basit bir hesapla:

a grubunda romanya arnavutluk'u yenerse 4
    b grubunda 2. maçlar bile tamamlanmadan herkesin puanı var ve rusya şamar oğlanı takım
    c grubunda almanya herkesi tokatlar, ukrayna ve polonya berabere kalırsa 4 er puanda olacaklar (k.irlanda turnuvanın en zayıf halkası)
    f grubunda da herkes avusturya'yı yeneceği için tablo şimdiden neredeyse belli.
  • ham yapacaklar biziham
  • fatih terim'in, bu maçta taktik değişikliğine gideceği konuşuluyor kulislerde. "haydi aslanlarım" yerine "haydi kaplanlarım" taktiği ile oynayacakmışız.

edit: bu taktik de tutmadı. çek cumhuriyeti maçında allah ve kitap içeren bir taktik bekliyorum.
  • terim'in defolup gitmesini sağlayacak maç.

umarım şöyle tarihi bir fark olur da belki yeni bir yapılanma süreci başlar.

hadi ispanya yüreğim sizinle.
  • beklenmedik şekilde iyi top oynayacağımızı ve bi beraberlik koparacağımızı düşündüğüm maç. hadi inşallah öyle olur.
  • çökertlieceğimiz
    göçertileceğimiz
    gömşürüleceğimiz
    tarumar edileceğimiz
    istismara uğrayacağımız
    tersten göreceğimiz maçtır.
hesabın var mı? giriş yap