• içeriden gelen bilgilere göre cenazeden sonra liderlik mücadelesi iyice ayyuka çıkmış ve iki grubun destekçileri kısa menzilli ve uzun menzilli olarak bölünmüşler.

gelişmeler oldukça editleyeceğim.

edit1:
    semerkant ve semerkent kolu olarak bölündükleri söyleniyor.
    ingilizler tarafından desteklendiği rivayet edilen kısa menzilliler "semer kant" adını almışken
    amerika tarafından desteklendiği rivayet edilen uzun menzilliler ise "semer kent" adını almışlar
  • orta menzilli olan herzaman daha iyidir.
  • bir sosyal deney vardı. ilgi ve tepki çekici bir başlık altına, insanların sadece başlığa bakarak yorum yapması hakkında bir metin yazmışlardı. insanların büyük bir kısmı da o metni okumayıp başlıktaki konuyla ilgili yorumlar yazarak metni deneysel olarak doğrulamıştı. sanırım burada da o yaşanıyor.

adam kaynak vermemiş. uzun ve kısa menzil diyerek trollük kokusu yaymış, bizimkiler de hemen yorumları döşemiş. hele az bekleyin de gerçekse ona göre konuşuruz.
  • kanser hücresi gibi çoğalarak devam edecekler
  • x tarikatının bölünmesi haber değil ki. bölünmemesi haber olurdu bak.

bir din veya bir adam tarafından yönetilen her cahil, kendisini güden çoban öldükten sonra başka bir çobana tabi olmak zorunda. eh, bu çobanların tamamı dolandırıcı olduğu için haliyle sonları bu oluyor.

(bkz: beter olun)
  • menfaatleri inançlarından önce geldiğinin göstergesi
  • bölünen tek şey bu tarikat müritleri sayesinde zenginleşmiş holdinge dönüşmüş bir tarikatın mallarının paylaşılmasıdır. kaç çocuk var bölünür, yoksa cami verelim herkes tevbesini yenilesin hikaye bunlar. bu kitabın neresinde yazıyormuş. tevbe allah'a yapılır, duanı edersin sonra günah işlemezsin. babadan oğullarina geçen nasıl bir maneviyat mertebesi ki bu haşa allah gibi tövbe makamı olsun.
  • bir arkadaşım vardı, bunun da bir arkadaşı vardı. kızı en son 1 milyon yıl önce falan görmüştüm. kız bir paylaşım yapmış, geçen tesadüf farkettim. paylaşımda yetim kaldığını anlatıyor böyle içli içli. ben de bir üzüldüm, bir üzüldüm. çünkü sandım ki bu gerizekalının babası öldü. yani siyah arka fonda yetim kaldım, hep bu sonla karşılaştığımda ne olacağından korkardım, başıma geldi yazınca bir insan ne düşünürsün? böyle konularda düşmanım olsa çok hassas olduğum için dedim hemen arayayım. uğraşıp numarasını buldum bir yerlerden. telefonu açtım ve amk kız bana gavsın ölümünü anlattı. bana bir de ya, bana! karabasan ziyagil'e anlatıyor hahah. ki ilk başta anlamadım ha. gavs diyormuş ama ben o kadar odaklanmışım ki kızın kendi babasının öldüğüne, diyorum heralde adamın adı tuhaf bir isim ve bana ses yanlış geliyor. en son, babama dedim ki bana gönül koyma, ben yetim kalmış gibi hissediyorum dediği yerde benim jeton düştü asfasfas. ama kız o kadar yıkılmış ki ben hiçbir şey demedim. sanırım ben de şoka girdim. yarım saattir evde kendi halime gülüyorum. yav siz ne yaşıyorsunuz babam angut musunuz? hayır allah verdi, allah aldı, tevekkül bilmem ne diyen adamlar şimdi diyor ki o bizi koruyordu, biz şimdi ne yapacağız? lan seni gavs mı koruyordu gerizekalı mal, allah koruyordu. tövbe ya rabbi, ya bunlar insanı dinden imandan çıkaran türler işte. ortamlarda benim arkamdan cehennemlik dersiniz ama valla son yıllarda ben bu tarz insanlardan daha inançlı ve teslimiyetçi olduğumu farkettim ya. vallahi bize bir tek allah yetiyor bacılar. neyse evet bu kız da yeni atanan gavsı henüz kabul edemediğini söyledi. hatta babası hemen kabul etmiş ona kızıyordu. amk ülkesinde normal bir insan bulsa beni zaten şaşarım da neyse içeriden bildiriyorum, ortalık karışacak. menzilciler vaziyet alın asfasfas!
  • tarikatınızı sikeyim aq.

yıl olmuş 2023 konuşulan şeylere bak. şeyh, cemaat, tarikat sikim sikim şeyler.
hesabın var mı? giriş yap