• beratı deli gibi alkışlayanların açıklamasıdır.

link

edit: başlığı açan kaçmış. kısacası, tüsiad çok endişeliymiş, ekonomi gidişatını şaşkınlıkla izliyorlarmış. olmamalıymış, keşke düzeltilebilseymiş.
  • sanki biraz geç kalmadınız mı? şöyle bir 20 sene falan? dedirten açıklamadır.
    (bkz: atı alan üsküdar'ı geçti)
  • bıçağın kemiğe dayandığını gösteren açıklamadır.

ne ihracat ne de ithalat bu kadar oynak bir kura dayanamaz.
  • genel kabul görmüş iktisat bilimi kurallarına hızla dönülse dahi dengeler bozuldu. yapılacak dönüşün etkileri hızlı da olsa hane halkına kaçan kaçtı.
  • altına imza atacağım güzel bir açıklama yapmışlar... keşke bunları daha önce dile getirselerdi... ülkenin bu duruma geleceği,malum şahsın ülkeyi batiracagi aşağı yukarı 5 yıldır belli olmuştu...
  • bu dengesiz ekonomik yonetim herkesi sarstığından daha çok patronları sarsmaktadir. tusiadın bu çıkışı tek adam yönetimini sallayacaktir.
  • yıllardır biz başka ilde mi bu yanlış politikalara maruz kalıyoruz sevgili tüsiad?
    allah sizin teker teker belanızı versin.

nerdeyiz biz? başka bi ülkede miyiz?
  • geçenlerde bir sokak röpörtajında gözyaşları içinde gençlerden özür dileyen teyzeden tek farkları daha pahalı takımlar giymek olan bir grup amca ve teyzenin, kendi ceplerinde yangın başlayınca gözyaşları içinde ekonomi politikasına saydırmasıdır.

siea ulan hepiniz oradaydınız be:

2018

pardon düzeltiyorum: teyzenin sahip olabildiği olanaklar ve alabildiği eğitim az çok belli. sosyal devlet anlayışının hüküm sürdüğü bir tek ülke gezip görmeye bile imkanı hiç olmadı muhtemelen. o günlerde herkes için en doğru olduğunu düşündüğü kararı vermiş; şimdi ise pişman olmuş. siz sanıyor musunuz ki tüsiad'daki para babaları o günlerde herkes için en doğrusu olduğunu düşündükleri için iktidar şakşakçılığı ile kitleleri etkiledi?

entry'de kullandığım teyzeyi çok soran oldu (1 kişi), o yüzden teyzeye link veriyorum: yukarı kaydırın
  • hassiktirsinler oradan diyorum. bugüne kadar neredeydiniz diye sorarlar adama. dolar 20'ye dayanmış şimdi konuşuyor beyzadeler.
hesabın var mı? giriş yap