• adam galiba benim hayalimi gerçekleştirdi ve döneri bütün haliyle satın alarak ısıra ısıra yedi.
  • kuşbaşılı pide 24 euro yazıyor, karşısında tl değeri olarak 184.78 tl yazıyor.
    fişin sonlarına gelirken tanesi 6 eurodan 4 tane maraş dondurmasının (24 euro) tl karşılığı 184.80 tl yazıyor.
    amk fiş bitene kadar tl değer kaybetmiş, ben burdan bunu anladım.
    edit: çok fazla mesaj geldi fişin başındaki 3 kola 8 eurodan (24 euro) tl karşılığı 184.77 tl yazıyor, bu da teorimi kanıtlar nitelikte.
  • birazdan yine arz talepçiler gelir. fakirlere hitap etmediğini, bu parayı verebilecek insanlar olduğunu öğretirler bize.

edit: aha geldiler. benimle aynı ortamı solumamak için veriyorlarmış o parayı. alp dağlarının havasını mı solutuyorlar lan adama?
  • adam almanya'da 5 euroya döner yiyor, sen adama 48 euroya döner satıyorsun. iyiymiş valla. gerçi alman değildir bu hesabı ödeyen, almanya'da böyle enayi bulamazsın
  • enayi olmayın gitmeyin kardeşim, gideceksen de menü iste fiyatlara bak öyle otur ye, iç.
    avrupanın en pahalı şehirlerinin ve restoranlarının giriş kapılarında menü bulunur, içeri girmeden bir kontrol edip cebine göre hareket edersin, bu hiç bir şekilde yadırganmaz. akıllı olun gitmeyin, tekrar söylüyorum gideceksinizde (bkz: menü) isteyin!
  • he aq he, bize pahalı ama turistlere normal. tamam bize pahalı ama turiste de pahalı. adamlar 48 euroya daha kral et yiyor kendi ülkesinde.

tl bazında da, euro bazında da kazık bir hesap.
  • para kazanmak bazıları için bu kadar kolay, bazıları için bu kadar zor olmamalı.

100 lira maliyeti olan bir şeyi 2500 liraya çakmak bence dolandırıcılıktır. burada ailenin hesaptan haberinin olmadığını düşünüyorum. menüyü falan göstermeden bir güzel dolandırmışlar.

gerçi bir de serbest piyasa diye bir olay var :) şöyle bir şey
  • dünyada da adam başı 60 euroya yemek yenir evet, ama buradaki menü 60 euroluk bir menü değildir. mandarin oriental için bile değildir. direkt kazıklamadır. ortada bir şef yok bir çaba yok bir şey yok. gayet basit döner ve kuşbaşı pide ve kahve ve düz dondurma var.

zengin düşmanı değilim ama kazıkçıların düşmanıyım. bu tipleri pohpohlayıp yaşatanların da öyle.

kimin çalışarak kimin çalışmadan kazandığı, kimin sağlam aileden kimin dandik evlerden geldiği çok net görülüyor böyle olaylarda.
  • turistlere göre normal olmayan da bir hesaptır. türkiye’ye tatile gelen avrupalı ya emeklidir ya alt kesim memurdur. zaten ucuza çıkacağı için gelir.

bu hesap malum kesim inşaatçı zengini ve metreslerinin hesabı falandır.
  • bu fiyata avrupa'nin en pahali tatil beldelerindeki en luks restoranlarda yer icer, en premium hizmeti alir, harcadigin her kurusu helal edersin.

burada ise mafyavari tiplerin vizyonu olcusunde sundugu hizmete fit olup, bim'den alinip onune koyulan doneri zikkimlar, mekan sahibini tarafindan hoplatilmaktan zevk almaya calisirken ancak instagram'a koyabilecegin fotograflarla teselli bulursun.

nihayetinde alan razi veren razi ise kimseye laf dusmez, ancak ulkedeki carpik turizm carkina kurus dahi olsa katkida bulunan nazarimda malin onde gidenidir.
hesabın var mı? giriş yap