• doğru anladıysam saçmalıktır.
    1999 eylülde ssk girişi olan 42-43 yaşında biri emekli olacakken, yada emekli olmasını hak görürken, kendisinden 1 hafta sonra işe giren birinin 60 yaşında emekli olmasını, kendisinden 17-18 sene fazla çalışmasını utanmadan isteyip birde bunu herkesin normal görmesini bekliyor.
    bu arada 99 öncesi alnının teriyle ama sigortasız çalışan bizler, bu esnaf çocuklarının yalandan sigortayla emekli olmasını mı izleyeceğiz.

edit: bu başlık 2000 girişliler de emekli olsun diye açılmadı, 2000 girişli değilim. ama insanlar özellikle bu eyt olayında kendisine avantaj sağlayan durum ne ise onu; en doğru, en etik bu diye inanarak öne çıkartır durumda! bunu da arsızca yapıyorlar.
  • ya 99'lusunu ayrı 2000'lisini ayrı sikeyim. tüm ülke yan gelip yatma hayaliyle yaşıyor.
    piyangodan para çıksa 20 daire alır kirasını yerim diyen über zeki girişimcilerden pek bir şey beklemiyorum da, artık sıktınız ama.
    zaten 3 milyon faydasız kamu çalışanının bütün yükü üstümüzde bir de 45 yaşındaki sapasağlam insanları beslersek kapatıp gideriz tükanı.

cemil meriç miskinler tekkesi diyor ya hani, miskinler ülkesi burası da. pandemide amcık amcık evde pinekleyip tiktok çekenlerin umrunda değildi kim aç kalmış, kim evine ekmek götüremiyor. yazarken bile sinirlendim.

edit: benim tuzum kuru aslanım. çocuklarım kanada'da doğacak. siz bu zihniyetle tüm ülkeyi kiraya verip köye yerlesirsiniz*
  • saçmalık değildir. sözleşme neyi gerektiriyorsanın yerine getirilmesidir. aksi bir uygulama saçmaoğlu saçmadır. iyi bari 1 rakamla kaçırınca büyük ikramiyenin yarısını versinler o zaman.
  • 50 yaş sınırı geldi.artık kimse hayal kurmasın.
hesabın var mı? giriş yap