• benim de aralarında bulunduğum nesildir. 6.sınıftayken sıraları kahvedeki maç ortamına getirip izlemiştik. hey gidi günler.
  • yaz okulunda bir sürü para bayilarak aldiği derslerden kalma pahasına izlemiş efsane nesildir.
    hasan şaş'ı da milli efsane olarak gönlünde ayrı bir yerde tutar.
  • ben evde izlemek için okula gitmemiştim lan. tüh
  • maçtan hemen önce lavaboya gidip sulu boya ile yüzünü kırmızı beyaza boyayan nesildir.
  • duvarlara yansıttık maçları, tek tek izledik hepsini denk geldiğinde. toplu bir eğlencedir aynı zamanda. çok eğlenmiştik o dönemde.
  • ocean's eleven izledikten sonra 9 haziran 2002 türkiye kosta rika maçını izlemiştir. hafızam doğruysa tabi.
  • evet, o nesildenim ben de. okulun* yemekhanesine dev ekran projeksiyon kurulmuştu. saat farkından mütevellit öğle yemeklerimizi maç eşliğinde yerdik yamulmuyorsam. vay be, ne günlerdi.
  • kantincinin ders sırasında sınıflara gelerek 250.000 tl'ye maçın izlendiğini söylemesiyle dersten maçı izlemek için çıkan 7 kişiden biri olduğum zamanlardır.

şimdi o 250.000 tl'yi bulsak... vay anasını.
  • ilk brezilya maçını okulda kurulan projeksiyonla izleyen nesildir. o zamanki biyoloji hocamız, canımız ciğerimiz sultan beyaz bu işlere çok meraklıydı. tv kartı mı ne almıştı bilgisayarına, yansıtmıştı büyük ekrana. tüm okul kantinin önündeki büyük boş alanda izlemiştik. hasan şaş'ın golünden sonra ön tarafa uçtuğumu hatırlıyorum.

(bkz: rize anadolu lisesi)
  • 48 yılda bir gerçekleşen bir olaya tanık olmuşlardır. 8 seneden hesaplasak, 6 ilköğretim nesli demek.

edit: 8 sene yanlış olmuş bak neydi, 4+4 müydü? *

not: biz gezideydik, otobüste tv yoktu, sadece dinleyebildik.

maçlardan aklımda kalanlar:

brezilya: rivaldo'nun oscarlık hareketi, hasan şaş'ın kolyesi
    kosta rika: ümit davala'nın saçı, hasan şaş'ın kolyesi
    çin: sahanın çimi, ümit davala'nın saçı, hasan şaş'ın kolyesi
    japonya: ümit davala'nın golden sonra 15 metre kayması
    senegal: şenol güneş'in altın gole sevinip, oyunculara koşarken saçının arkasının fütursuzca havalanması
    brezilya: ronaldo'nun pis burnu
    güney kore: hakan şükür'ün gol atması
hesabın var mı? giriş yap