• adının meryem azra, hayrünisa ece ya da ümmügülsüm su olmasının hiç bir şey ifade etmez. anneciğinin halinden de anlaşılacağı üzere bir birey olamayacaktır. 2023'te türbana, 2030'da çarşafa girecek, doğru düzgün okutulmayacak, bakan amcasının da istediği gibi annelik kariyerinin önüne başka kariyer almayacaktır. annelik mesleğinin zirvesindeyken, lohusayken bile annesi gibi fotoğraflarda bir karartı olarak yer alacak, suçluymuş gibi başını öne eğip bekleyecektir.

önce babasının, sonra kocasının, ardından da çocuklarının kölesi olup bu dünyadan göçüp gidecektir. zaten devlet de, babası da, görüp yaşayabildiği hayat bundan ibaret olan anası da ondan bunu isteyecektir.

yine de dilediği gibi bir hayat yaşamasını, en önemlisi mutlu olmasını temenni ederim.
  • hiç de ilk bebe olduğunu sanmıyorum. o haberdeki fotoğrafı türkiye kamuoyuna vermek için "ilk bebek" olarak lanse edildiğini düşünüyorum.
  • harika bir fotoğrafa sahip haber.

babasının doğurduğunu sandım.
    normalde anneler kucağına alır, bizim burada anne ayıp bir şey yapmış gibi yüzünü kapamış ki orada dışarıdan gelen gölge var gibi durmuş.

sahi bu insanlar nasıl doğumhaneye giriyor acaba. oraları buraları görünüyor günah oluyor; hem doğamız ve dinimiz de müsade etmiyor. swh.

sonra özdilek çarşaflı kadınları aşağılıyor, tt'ler dolanıyor twitter'da gerçekten birileri mi aşağılıyor yoksa kendileri aşağılanılmalarına izin mi veriyor?
  • bahtı, bilinci açık olsun dediğim bebektir.

bebekten ziyade haber içeriği ise;

- gadın dediğin evinde durur, bebe bahar, gocasına tapar. çalışdırmayın. çocuh yapın bahsın. merkez çocuh bahmak.
    - sazaryan doğurmasın gadın. normal doğursun. merkez normal doğum ha.
    - süd içirsinler gadınlar. biz süre belirledih emzirsinler. biz biliriz bu süreyi. gadın bilemez.
    - gadın hamileliği holiganlığını en baba yapan da biziz. bunu da bildiklerinden, yok işte hastaneye gelemezler. al buraları görüyosun herkes ğakpartiden. bunu iyi bilsinler. kendilerini, ayaklarını denk alsınlar yani akıllı olsunlar yani. he, he, el elden üstündür yani. bin normal doğumlu bence on bin sezaryenliyi yok eder yani.

himmet abim tarafından yapılan özeti bu tam olarak.
  • şanssız çocuklardan bir tanesidir.
    ben bu kadar radikal dinci insanların eline doğan çocuklara daima çok üzülmüşümdür. ne çocukluk yaşayabilecek ne gençliğini bilecek...
    yazık.
  • engelli doğmuştur. yobaz bir baba ve öcü bir anne aracılığıyla dünyaya geldiğinden, birey olmak konusunda hayatı boyunca çok ama çok engelle karşılaşacaktır.
  • sıçmık bir yorum ve sıçmık bir foto. diyecek laf bulamıyorum. o kadının yerine olmak istemezdim.
  • 'o zaman sen söz dinleyenlerdensin'

sanarsın kuran yazıyor adam.
  • (bkz: kurgu)

(bkz: propaganda)
  • kadıncağızın sancısı olduğu duruşundan belli olan fotoğraf karesinin minik yeni yıl misafiri.

ancak belli ki, yetkili kişilerin varlığı karşısında yeni doğum yapmış anneye iyice küçülmesi gerektiğini hissettirmişler. hatta utanç bile duyuyordur*. yatarak olmuyor muydu, şart mıydı oturması onca kalabalığın ortasında?

neyse, allah analı babalı büyütsün bebeği ve şansı bahtı o kara çarşafların ardında ne kadar açık olabilecekse açık olsun. inşallah.

okulu şimdiden belli: sıbyan mektebi. yollanırsa.
hesabın var mı? giriş yap