• tanım; ülkenin bu durumda olmasının en büyük kaynaklarından ikincisi olan, sözde adalet sisteminin içinde yer alanların sürünmesi dileklerimle, daha da kötüye gitmesini sabırsızlıkla beklediğim durumu duyuran başlık.

benim gibi götü boklu gariban bile bilgisi kadar gördüğü haksızlığa itiraz edip, yeri geldiğinde güçlü karşısında, üç kuruşluk ekmeğini bile kaybederken, siyasetçilerle el ele verip bu ülkenin bu durumda olmasına sebep olan, siyaset ve sözde adalet sistemi, darmadağın olsa, batsa acımam.

nasılsa her durumda uydurulan biz garibanlar oluyor ve biz artık alıştık, koymuyor bize. ülke dibin de dibini görse bize koymaz, ölmüş eşek kurttan korkar mı?

ekleme editi; bu entry yüzünden, nasıl hakaret etmeyi öğrendiklerini özelden yazarak gösterenlere dair bir not yazmak istedim. beni gariban olduğumu dile getirdiğim için küçük görüp, aşağılamaya çalışanlarla aramızda, emin olmasam da, en az bir fark var, ben onlardan bile bir şeyler öğrenebileceğimi düşünüyorum. teşekkür ederim.
  • ulkede hukuk ve adalet olmadigina gore bence maas anlaminda da sorun yok.

ne kadar ekmek o kadar kofte.
  • çok bile aldıkları para, hakimler savcılar işini düzgün yapsa adalet bu halde mi olur. sokağa çıkalım 100 kişiye soralım adalete güveniyormusun diye 10 kişi çıkmaz güvenen. neyin kafasını yaşıyorsunuz. önce işini düzgün yapsın hakim savcı ondan sonra zam istesin.
  • sabit gelirli tl olarak maaş alan herkes aynı durumda bu piyasada. bu saatten sonra bi bok olmaz
  • hakim-savcı kalitesindeki erimeden daha yavaş gerçekleşen erimedir.
  • kadınlara ve çocuklara tecavüz eden yaratıkların ortalıkta cirit attığı bir ülkede hakim ve savcı maaşlarının erimesini düşünen beyninize tüküreyim. bizim de yüreğimiz eriyor o ne olacak?

üzücüymüş. önce adaleti sağlayın sonra üzülürsünüz.
  • 1. sınıf hakim-savcı şuan 50 bin tl civarı alıyor, yeni başlayan arkadaşlarımda son zamla 28 civarı olduğunu söyledi.

staj yapan hakim savcılar 16-17 bin civarı.

beğenmeyen varsa kendilerini avukatlığa bekleriz :))

eşit: kıdemi 6 yıllık olduğunu söyleyen bir hakim-savcı arkadaş aralık maaşının 22.900 tl olduğunu söyledi,
    2023 maaşı 30 bin civarı demektir.
  • adalet düzeninin bozulmasında en büyük suç hakim ve savcıların. akp nin ülkeyi bu hale getirmesinda verdikleri ve vermedikleri kararların payı büyük. o yüzden kendi düşen ağlamaz
  • benim savcım işini bilir.
  • fransız devrimini halk değil avukatlar yaptı.

bizim avukatlar yeşil pasaport için reislerine sakso çekmekle meşgul.

meslektaşları sokak ortasında vuruldu ölüsüne bile sahip çıkmadılar.

haklı ve mağduru olduğum tehdit ve gasp davamda babam yaşında avukatımla beraber iki ayrı savcıdan işitmediğimiz azar kalmadı.

anca sikleri mazluma, garibana kalkar.

hukukçular adam olsa ülke bu halde olmazdı. yandaşından koministine tüm halkın en güvenmediği kurum ülkedeki adalet sistemi

aldığınız maaşı bırak içtiğiniz su bile haram.
hesabın var mı? giriş yap