• sabah otobüsle işe gidiyorum. bir teyze telefonunu çıkarıp birini aradı, sima olarak tanıdığım şeker bi teyze, nihayetinde her sabah aynı otobüsteyiz. "haberleri aç, şehit varmış takip et." dedi.
    sonra telefonu kapattı. yanında oturan adam:

- şehit mi varmış?
    + evet.
    - kaç kişi?
    + 9 taneymiş. (sesi titredi)
    - hay allah ya, nerede peki?

teyze nerede olduğunu söylerken "oğlum orada asker" diyerek ağlamaya başladı. bok gibi bi sessizlik bürüdü otobüsü, biri peçete uzattı. durağım geldi, indim.

haftaya bok gibi sessiz başlatan saldırı oldu özetle.

not: bu entry 28 şubat 2016 ekşisözlük direnişi süresince katalanca olarak sunulmuştur. (bkz: bütün entry'lerini katalancaya çevirmek) bundan çok daha kaliteli yüzbinlerce entry bu süreçte yok olmuştur. bir zamanlar devletin milletini ebleh yerine koyması yasaktı, bazı yasaklar özlenebiliyormuş.
  • hadi şehitler bir nebze de, kolu/bacağı parçalanıp "ömür boyu" sakat kalanların yani gazilerin unutulup gideceği, hatta adlarının dahi hiç anılmayacağı bir başka saldırı...
  • ne kadar doğru olduğundan tam olarak emin olmamakla birlikte şırnak'ın beytüşşebap ilçesi merkez polis karakoluna saldırı olduğu haberi gelmekte. saldırıda da iki şehit ve çok sayıda yaralı varmış. bu da haberin linki:
    hürhaberden

düzeltme: başlığı yazdığımda emin değilim demiştim gece gece yalan olmasını isteyerek. daha fazla da takip edememiştim. sabah uyanınca bir de baktım ki; iki şehit olmasından korkarken giden canlar 2'de 3'te kalmamış, 9ken 10 olmuş.
    ne denir ki? bilmem kaç yüz tane şey yazılacak, onlarca açıklama yapılacak malum devlet büyükleri(!) tarafından. yaşadığı yerin en büyük camisinde devlet büyüklerinin katılımıyla cenaze töreni yapılacak. belki birkaç komutan, devlet büyüğü(!) gözyaşı dökecek. anneler, ablalar, sevdikleri ayakta duramayacak ama güçlü görünmeye çalışacak. terhisine 10 gün kalmıştı, emekliliğine 2 ay vardı, 4 hafta önce baba olmuştu denilecek ana haber bültenlerinde. önce büyükbaşlar çekilecek ortadan, sonra komşular, eş dost... cenaze haberiyle eve gelen, sevdiklerinin yüreğine oturan acı ne olacak? hep orada bir köşede kalacak. 20 yıl boyunca: "aman oğlum akşam geç kalma bak, meraklanıyorum." diyen annesi ne yapacak? eli böğründe, gözü yaşlı kalacak.
    ee sonra? sonrası yok.
    vatan sağ olsun! hı bir de allah rahmet eylesin.
  • 10 annenin, babanın, eşin, kardeşin, abinin, ablanın, evladın içini yakmış saldırıdır.

siz hiç evladını kaybetmiş bir annenin nasıl ağladığını gördünüz mü? işittiniz mi? ya da bir babanın durum karşısında acizliğini? vatan sağolsun demek herkesin kolayına geliyor, gel de bunu o anneye babaya anlat, anlatabilirsen tabi.. o anne baba ölene kadar ağlayacak, her aklına geldiğin de ağlayacak, gece kafasını yastığa koyduğunda ağlayacak, yemek yerken, su içerken. ama sen sadece vatan sağolsun diyeceksin.. sen iki yüzlünün tekisin, yaşayan ölüsün sen..

lanet olsun, bu durum karşısında birşey yapamayan yöneticilere....
  • vatan borcunu ödemeye giden 9 delikanlının şehit düştüğü saldırı. ne vatanmış arkadaş borcumuz bitmedi gitti. nasıl bir coğrafya, nasıl bir topraksa kana doymuyor. sevmiyorum lan ben bu vatanı. ne canım, ne malım ne de çoluğum çocuğum feda değil bu vatana. vatanı kurtarmanın bedeli yüzbin, düzeni korumanın (nasıl bir düzense?) bedeli ellibin can. bir bu kadar canı da din, dil, ırk, sağ, sol derken aldı bizden bu cennet vatan. yok artık borç falan. ben artık bu vatandan alacağımı istiyorum.
  • "'benim ödediğim vergilerle lüks arabalarla gezip, benim ölmeme göz kapatıp, öldürmeme izin vermeyen zevatlar artık uyanın. sen rahat uyuyasın diye sırtımda 40 kilo yük, aklımda vatanım dağlarda geziyorum"

kato dağında düzenlenen operasyonda şehit olan uzman çavuş cevdet deniz özdemir'in şehit olmadan önce facebook'ta paylaştığı son sözü (temmuz 2012)

zödit: bazı orospu çocuklarının zoruna gitmiş.
  • kulağından rahatsız olanlar duyamayacağı için, onları zerre rahatsız etmeyecek saldırıdır.
  • ilk olarak reuters'ın haber geçtiği saldırı.

türk medyasının ne hale geldiğinin, ne hale getirildiğinin (daha doğru bir ifade olabilir) göstergesidir.

sonra biz şu kadar özgürlükçüyüz, bu kadar ileri demokratız. yesinler!
  • medyadaki göt korkusunun nerelere vardığını gösteren saldırı. ama pkk'dan değil akp'den korkuyor bu "gazeteciler". dün gördük enis berberoğlu masa kurdu yapma çiçek dikti şemdinli'ye peh peh peh.

ntv'de normal haberler var, son dakika uyarısı yok, alttan geçen haberlerde bile çok nadir geçiyor bu haber.

kanal 24'te ekonomi programı var, yine son dakika uyarısı yok, alttan geçen haberlerde nadir geçiyor.

habertürk'te normal haberler var, son dakika uyarısı yok, alttan geçen haberlerde nadir geçiyor

cnnturk'te son dakika uyarısı var ama sadece "beytüşşebap'ta çatışma" yazıyor, kaç şehit olduğuyla alakalı bir haber yok. ama hiç olmazsa bunlar özel program yapıyorlar bu konuyla ilgili, metehan demir konuşuyordu en son.

foxtv'de de son dakika yok, normal haber veriyorlar.

ahaber ekonomi programı yapıyor, şehit haberleriyle alakası yok.

(cnnturk sonunda şehit sayısını da yazmaya başlamış.)

kafamızı kuma gömme işlemi başarıyla yerine getirildi. okulları da kapatsak maarifi ne de güzel yönetiriz anasını satayım.
  • yargi diktatoru recceb'in devrilmesine giden surecin adimlarindan biridir. beceriksizliklerinin hepsi her ne kadar medya tarafindan ortuluyor olsa da kanin uzeri oyle kolay kolay ortulemiyor.
hesabın var mı? giriş yap