• 9 günlük norveç tatilimin iptal olmasına sebep olmıuştur.

arkadaşlar merhaba,

bildiğiniz üzere uzun süredir ciddi bir ilişki içerisindeyim. erkek arkadaşım sağolsun daha ilk günden "ben ciddi bir ilişki istiyorum" dediğimde beni kırmadı ve ilişkiyi ciddi formatta başlattı. beraber büyük bir uyum içerisindeyiz ve çok mutluyuz.

nasıl mutlu olmayalım ki? ikimiz de modern insanlarız. amacımız minimum masrafla evlenip dünya turuna çıkmak. hatta bence düğün bile yapmamalıyız. ne saçma bir masraf öyle değil mi? tamamen tüm paramızı kendi istediğimiz şeylere harcamak istiyoruz. öteki türlü olup borç batağında "yeni gelin evleri" sayfasına resim koyacak değilim tabii ki! modern sözlük kadını olarak bunu yapmak bana yakışmaz.

benim hayalimde şöyle dünya turunun egzotik ayağında sahilde bir nikah kıymak var. evlilik teklifini zaten motor kullanırken yapmıştı sevgilim. sınırları zorluyoruz değişiklik konusunda. klasik olmak akraba, ev eşyası takı vs ile uğraşamayız.

neyse arkadaşlar konuya gireyim. sözlükte yazdığım değerli paylaşımlara çok güzel tepkiler alıyorum. yakında değerli sözlük bireylerinin yaptığı gibi ufuk açan bir kitap yazmayı, blog açmayı düşünüyorum. bu bilgilerin ve tecrübelerin kaybolmasını istemem. modern bir türk kadını olarak birer nefer olmalıyız. bu esnada para kazanmak da tabii ki hakkımız. gelen güzel tepkilerin çoğu hep kıymetli erkek yazarlarımızdan. bakın ben bunu çok önemli buluyorum. çünkü sözlük erkeği dünyayı gezmiş, binbir çeşit kadınlar sex odaklı olmayan kaliteli arkadaşlıklar kurmuş insanlardır. tabii ki hal böyleyken kadınları çok iyi tanıyorlar ve kaliteden anlıyorlar. yazılarıma aldığım tepkilere bu açıdan müteşekkirim. her mesaja tek tek cevap verip teşekkür ederim. hatta bazılarıyla sohbet ederiz. fikir paylaşımında bulunuruz. dimağımızı açarız. ne de olsa ortak noktamız çok.

geçen yine yazdığım bir entryden olumlu tepkiler aldım. gelen mesajlardan biriyle uzun uzun konuştuk. pek çok ortak nokta var tabii yine. moderniz, beyaz yakalıyız, eğitim ve ufuk konusunda limitimiz gökyüzü... tesadüfe bakın ki çok yakın yerlerde çalışıyoruz. tabii bu tesadüf karşısında şaşırdık ikimiz de. mesajlaştığım bu arkadaş bir kahve içmeyi teklif etti. zaten öğle yemeğimi ofiste yediğim için kabul ettim. dışarı çıkıp birer kahve eşliğinde sohbet ettik. açıkcası ofis ortamından bunaldığım o saatlerde çok iyi geldi bana. kahve sonrası işime döndüm ve tüm gün çalıştım.

ciddi bir ilişki yaşadığım için erkek arkadaşımla bir süredir aynı evi paylaşıyorum. kendi evimi de bir süre sonra boşaltacağım. birlikte güzel bir eve çıkacağız. eşyalarımız ikea kalitesinde olsun istiyoruz. bir de kedi oldu mu tamamdır. neyse akşam eve gittim. erkek arkadaşımla bir rakı sofrası kurduk. rakı candır. sohbet muhabbet derken öğle yemeğinden sonra sözlükten bir arkadaşla kahve içtiğimizi söyledim. işte ne olduysa o anda oldu. erkek arkadaşım normalde çok moderndir ama buna sinirlendi. sebebi belki rakıdır bilemiyorum. ancak hararetli bir tartışma yaşadık. bu yaşanılanı "aldatma" olarak bile niteledi. kalbim kırıldı. ağladım. dün gece yarısından sonra eşyalarımı toplayıp evden çıktım.

geceyi evimde geçirdim. sabah da direktörüme mail atarak hastalandığımı söyledim. işe gitmedim. psikologuma randevu aldım. birkaç gün dinlemeye ihtiyacım olacak çünkü bu büyük bir kavga.

anlamıyorum nasıl olur da sadece arkadaşça içilmiş kahve "aldatılmak" olarak nitelendirilir. biz sadece sohbet ettik, güldük, eğlendik. iki medeni insanın her zaman yapacağı şeyler. benim hiçbir kötü amacım yoktu. olamaz da...

neyse arkadaşlar dün geceden sonra artık ilişkimiz eskisi gibi olamaz. bugün hiç aramadı. psikologum da bir süre dinlenmemi kendimi yogaya, meditasyona ve spora adamamı söyledi. söylediklerini yapacağım. ancak sorun şu ki bizim yarın saat 10:00'da norveç uçağımız var. bütün hazırlıklarımız, tren ve gemi biletlerimiz dahi hazırdı. şimdi bu durumda ona gidemeyeceğim. eğer aramış olsaydı tatlıya bağlar giderdik. tam tatil öncesi bu olanlar kötü gerçekten. tatile bensiz gidecek. çok üzücü.

umarım bu 9 günlük süreyi kolay atlatırım ve ilişkimizi kurtarırım. hem belki o da gitmez bensiz. kim bilir...
  • (bkz: vallahi lara gofret'i özledik)
    dayanamadım geri geldim editi: okudum lan tüm entryi. sizin için yaptım bunu gençler.
    özet geçeyim; enişte norveçli kızların al yanaklarını öperken, kezbanımızda bulduğu ilk kaslı erkekle sevişecek.
    zengin enişte dönünce de; sevgili kezbanımız "boşluktaydım anlıyor musun sen yoktun" diye ağlayarak, kafalayacak bu denyo enişteyi.
    böylelikle bir sonraki entrynin de spoiler'ını vermiş oldum..
    sonuç:tabii ki, bi lara gofret değil :(
  • herkesin derdi başka;

kiminin ekmeği bayat,
    kiminin pırlantası ufak.
  • her türlü esnekliği modernliğe bağlamak ve "sadece" kelimesiyle pekiştirmek, masumaneleştirmek...
  • (bkz: geldi yine tipini siktiğimin)

aranizda hala okuyanlar goruyorum
  • (bkz: meriç.avi)
hesabın var mı? giriş yap