• artik daha da belli olan hadise. kendisini buraya tasiyanlar tarafindan ipinin cekildigi son haftaki olaylardan belli olmakta. bu zamana kadar "dengeli, mantikli ve ülke yarari güden" bir siyaset izlenmemis olsa da, kendi muhafazakar-milliyetci kitlesini konsolide etme amaci tasiyan, göreceli tutarli, ekonomik cikara dayali bir siyasi anlayis ön plandaydi. her ne kadar dis siyasette yalnizlassaydik da, arkasinda bu kitlenin gücünü tutmaktaydi.

fakat bu hafta olanlar, direkt olarak bu kitleyi kendisinden uzaklastirmaya yönelik aciklamalar. rusya, israil, esad vs. ile iliskiler iyilestirilmek istenebilir, ama bu yapilirken kendi kitlesi ile arasi acilmakta, oy deposu sorgulamaya baslamakta. ne ab ile, ne amerika ile, ne cemaat ile, ne rusya ne de israil ile iliskileri 10 sene önceki gibi olacak, en kücük bir ihtimalde erdogan yerine rakibini destekleyecektir cemaat ve bu ülkeler.

cidden zor bir durum erdogan acisindan. kanimca bu adimlari atmak "zorunda" birakildi. ama durum o kadar icinden cikilmaz bir hal aldi ki, artik boku chp'ye atarak da kurtulamaz. sorun bu sefer dis kaynakli degil, ic kaynakli, akp'nin icinde.
  • "oy deposu sorgulamaya baslamakta" dan sonrasını okumadım. sorgulama ne olm? nereden çıktı bu iyimserlik böyle, hayırdır?

bu memlekette bu kadar mal varken, o herifin o koltuktan anca cesedi kalkar agalar; bunu bilin ve rahatlayın, tadını çıkarın.
  • ben bu ülkeden umudu 1 kasım'da kestim. size de tavsiye ederim. bok çukurunda boğulsunlar.
  • en fazla "şaka makadır".
  • tekrara düşüyorum farkındayım ama ben de "oy deposu sorgulamaya başlamakta" kısmından sonra okumadım. şaka yapmıyorum cidden okumadım.

dolayısıyla, saçma sapan bir önerme.
  • ay olabilir mi öyle birşey? lütfen olsun çünkü.
  • "gazzeye abluka kalkti " seklinde medyaya servis edildiginde hulooooghhh sesleriyle ulke inleyecegi icin mumkun olmayan ihtimal.
  • gitse gitse bayram tatiline gider,umreye gider, toplu açilişa gider...bre gafil bu seçmenle başka nereye gitsin.
  • " oy deposu sorgulamaya başlamakta"

annem acaba babamdan başkasından mı peydahladi beni diye annesini sorgular ama bu oy deposu yine erdoğan'ı sorgulamaz.
    hatta acaba bu çocuk benden mi diye karısını sorgular ama yine erdoğan'ı sorgulamaz bu tayfa.

ha dünya egemen güçleri erdoğan için kötü şeyler düşünüyordu lakin israil ve rusya ile anlaşmalar ve boyun bukmeler yaparak ben her an göreve hazırım diye arz etmiştir
hesabın var mı? giriş yap