• beyaz türk olmadığı için hakkında sadece 5 entry girilmiştir.helal olsun
  • kaybolduğundan öldükten sonra haberimizin olduğu çocuktur. evet sevgili okuyucular şimdi suratımıza tüküre bilirsiniz.
  • mert aydın. dün pamir, bugün mert canımızı yaktı. bir daha böyle bir vaka ile karşılaşmamayı, *katillerinin hesap vermesini dilemekten başka çaremiz yok.
    başımız sağ olsun.
  • beyinsizsiniz arkadaş, hakikaten beyinsizsiniz.
    pamir'in 13 milyon nüfuslu istanbul'da kaybolduğu, babasının aktif twitter kullanıcısı olarak takipcisi çok olan bir dolu insana twit atarak durumdan haberdar ettiği, bunun için de hayvani nüfuslu istanbul'dan toplam 300 kişinin kalkıp aramalara katılması sonucu, tuhaf insanlarin konuyu köpürtmesi ve toplumsal bi mesele haline gelip fikir belirtmenin yeri haline gelmesinin göz ardı edilip, 300.000 nüfuslu bir ilde polise başvurularak 2 saat sonra biri tarafından kaçırıldığı öğrenilen 9 yaşındaki bir çocuğun haberinin gazete ve televizyona yansıdıktan sonra twitter'da da fotoğraflarının dolaşmasıyla karşılaştırabiliyorsunuz. evet arkadaşım çocuk kars'ta yaşıyor haliyle oranın efradı çocuğu arıyor, senin kalkıp üzerine konuşman da o çocuğun bulunmasına sebep olmuyor. çocuk kaybolduktan 2 saat sonra bir adamla uzaklaştığını gösteren kayıtlar zaten olayı bir adli mesele haline getirmiş ve inceleme başlatılmış. bunun üzerine kars sokaklarında el duyuruları dağıtılmış halk aramış, yani insanların tepkileri pamir olayından farklı değil. tek fark pamiri arayanlar istanbul'da, twitter mwitter kullandıkları için de sen olayı görüp abuk subuk ötebiliyorsun, ama 9 yaşındaki mert'i kars'taki insanlar twitter'dan değil sokakta aradığı için bundan yeni haberdar oluyorsun. ama yine de ben bu haberi twitter'ı açar açmaz görüyorum.
    ne pamir ne de mert sizin mide bulandırıcı mantığınıza meze yapılmamalı, geçtiğimiz günlerde berkin-burakcan ikiliği yaratanların yine bir ikilikten medet umması... ne diyeyim, cidden hastalıklı bir toplum olma yolunda ilerliyoruz. bokunuzda boğulursunuz umarım.
  • iki çocukcağız için de bir çok parametre bu kadar farklıyken, sözlük yazarlarının haberdar olup, başlık açıp, yüzlerce entry ile dolup taşırmasını beklemek mantıklı değil. farz-ı misal, grip oldum yatıyorum ve sabahtan beri mecburen internette sörf yaparak vakit geçiriyorum. 1 defa bile mi karşılaşmam böyle bir haberle? karşılaşmadım işte.

iki olay üzerinden de sözlük yazarlarına giydirmek... kompleksli hareket. bu sözlüğün yazarları onlarca amacına ulaşan sosyal sorumluluk kampanyasının sahibi; yeri geldiğinde bir konunun öyle fazla üstüne düşüyorlar ki- bıktırıcı seviyeye bile gelebiliyor. aynı miktar haber yapılmış mı ona bakmalı önce, yoksa biz yazarlar da kars ile telepatik yöntemlerle iletişim kurmuyoruz.
  • ailesine allah sabır versin
    şu çocuklara dokunan mahlukları domaltıp cezasını vermek lazım ama yapanda insan olmıcak. karakaçan yada küheylan tarzı.
    sonrada hadım edip sokağa salmak lazım. onlar için harcanan devlet parasına yazık
  • sanırım yeterince zengin olmadığı için dikkate alınmamış çocuk.
  • dün evden babasına yemek götürmek için çıkan, bir daha haber alınamayan çocuk. çöplükte bulunan bir ceset için yavrunun yakınları teşhise çağırılmış, maalesef kaybolan çocuk olduğu anlaşılmış.

9 yaşında babasına yemek götürmeye giden bir çocuk !!

kaybolan çocukların bir kısmını sosyal medyadan duyuyoruz. kimini haber bültenlerinin onlar için ayırdığı 1 dk lık sürede duyuyoruz. kiminden haberimiz bile olmuyor.

aman ha, çocuklarımızı sokağa salmayalım. otursun evlerinde yapayanlız, tüm gün bilgisayar başında. obez, sokağı avm den ibaret sanan çocuklarımız olsun.
  • kürtlüğünüz de türklüğünüz de yerin dibine batsın. bugün ölü bulunmuş insan evladı, onun da annesi babası var diğerlerinin de, siyasi kıyaslamalarınızla mı insan oluyorsunuz? hanginiz daha insanmış? karar verebildiniz mi? türkiye'de her gün çocuklar kayboluyor. ne yazık ki bir kısmı ölü bulunuyor. ve hatta bazısı tecavüz edilerek öldürülüyor. bu ülkede erkek kız demeden ufacık çocuklara tecavüz eden aşağılık şerefsizler var. 15 yaşında gelin edilen çocukların olduğu ülkede buna şaşırmak da zor ya. bugün kars'tan ve van'dan ölüm haberleri geldi. van'da da 4 yaşında bir bebek derede boğuldu. allah ona da rahmet eylesin ailesine sabır versin. bu ülkede her konuda insanları siz ve biz diye bölenler mevcut. senin ölün, benim ölüm. bir bu kalmıştı? bari bunu ufacık çocuklar üzerinden yapmayın! bari çocukların saflığını kendi aşağılık nefretinizle kirletmeyin!
  • vicdan muhasebesi yaptıran çocuk.
    vicdanınızı ne kadar rahatlatmak isteseniz de istanbul olunca farklı başka şehir olunca farklı davranıyorsunuz kardeşim kabul edin.az önce kanald haber bülteninde bu çocuğun ölüm haberi bülten sonlarına doğru verildi.asıl dramatik olan da o haber üstünde fazla durulmadan geçiştirilirken altyazıda "pamir o bahçe duvarını nasıl aştı istanbul polis iki gündür bunu soruşturuyor, pamir'in babasının açıklamaları az sonra" yazıyordu. işte bu kadar eşitlik var.
hesabın var mı? giriş yap