• 24 haziran seçimlerinde chp'nin o gece herhangi bir şekilde veri alamadığı sandık sayısı. bunun tek nedeni de sistem arızası falan değilmiş. çoğu sandığın başında gene hiçbir chp'li müşahit yokmuş.

chp'nin seçim sonrası yaptığı 27 haziranda ki parti meclisi toplantısından sonra bülent tezcan'ın barış yarkadaş'a itiraf ettiği hazin durum.

halk tv medya mahallesi'nde de az önce barış yarkadaş'ın ekranlardan kamuoyuna itiraf ettiği durum.

sanırım ''sandık güvenliği'' için seçim öncesi koparılan onca yaygara sadece lafta kalmış.

az önce canlı yayına bağlanan bir müşahit de olayı teyit eder yönde bilgiler verdi. kadın feryat figan etti. koskoca okulda tek başınaymış.

edit : bkz. verme yerine ''etiketleme'' yapmam için ikaz ve yardım eden @hic de yakisikli degilim ve @adet adet insan'a
    teşekkür ederim.

edit : açıklamanın yapıldığı görüntü kaydı aşağıda. haber verdiği için @gotamacik e teşekkürler.

başlığa ait video kaydı
  • gençlik ve kadın kolları yatışta, tutanaktaki oyları sisteme girecek kadar basit bir program yapmaktan aciz, müşahit bulamayan tembel insanların partisinden bu beklenir. chp'nin asıl sorunu tembellik. vekili bile sahaya inmiyor, bütün gün twitter başında.
  • 20 bin sandığın başında ise (bkz: chp)'den hiç kimse yokmuş.
  • hep diyorum ver parasını tut müşahit, yoksa eğer yeterli yapılanman, bilmem kaç milyar lira seçim yardımı alıyorsun 80% oy aldığın beşiktaş kadikoye fln iki bayrak az as, git sandığa parasıyla adam yerleştir.
  • akp'nin sandık başlarında daha organize olması bile başlı başına seçim kazandıran unsur olmuştur. chp vizyonsuzluğunun eseri, tabana ve mahalle teşkilatlarına inememe kıtlığının doğurduğu netice. ışığım beni aydınlatsın yeter derseniz, bir gün karanlıkta kalırsınız.
  • sen istediğin kadar şu kadar oy yükselttim de, 50bin sandığa müşahit gönderemiyorsan dükkanı kapayın abi. kaç tane sandıkta chp sıfır(0) oy çıkarmış. (büyük şehirler hariç)başka bi partiye verecek değil ya, demek ki gitmemiş ya da adam bulamadılar. ulan akp bile (üye arkadaşımdan biliyorum) müşahitlik için aradıklarında hayır demiş arkadaşımı bile en az 4-5 kere benim yanımda aradılar. arkadaşım gelemem çocuğum var, bırakacak kimse yok diyor. iki gün sonra bi daha başka biri arıyor ilden ya da ilçeden. az önce halk tv’de telefona bağlanan bayan çok güzel konuştu. 2 gün önce kurulmuş iyi partinin bile chp’nin olmadığı sandıklarda vardı, dedi. nokta
  • peki neden millet ittifakı olarak sahip çıkılmadı? kendi parti içinde organize olamıyorlar daha,birbirleriylemi olucak.

herkes makam koltuk peşinde, parti başkanlığı mv vs, al 20bin maaş otur aşağı,mecliste yalandan güreş,sonuç 0.
  • oy verdiğim daha sonra da sayımında bulunduğum sandıkta gözlemlediğim kadarıyla ak parti'nin gençlik ve kadın kolları muazzam çalışıyor.
    o akşam gençler ve kadınlar canla başla tutanak bilgisi peşinde koşuyorlardı. sayım bitmeden durumu öğrenmek için sınıf sınıf dolaşıp üslerine bilgi veriyorlardı. bunların yanında müşahitleri de tutulan tutanakları anında whatsapp gruplarında paylaşıyordu. chp'li müşahitler ise son 3 seçimdir gözlemdiğim kadarıyla orta yaşı bir hayli geçmiş insanlarda oluşuyor. gençlerin gücü, hızı ve azmi ne yazık ki bu orta yaşlılarda olmuyor ne yazık ki.

adamlar hem müşahit yolluyor hem de gönüllü yolluyor sandıklara. şu haliyle chp'nin 130 bin sandıktan bilgi alabilmesi bile mucize.
  • daha once bir link vermistim. bunlarin bir ton paraya yapamadigi uygulamayi ders anlatirken 6 saatte yapmistik sinifta amk.

hayir bunlarada mesaj attim alin kullanim bir faydamiz dokunsun diye. ama rant olayi chp icinde de var, illa tanidiklarina yaptiracaklar uygulamayi, sonunda ortaya calismayan bir cop, bosa verilmis yuzbinlerce tl...

iyip ye de gondermisim :)

beter olun amk, sozlukten 10 yazilimci toplansak e devleti sifirdan kat be kat daha iyi yazariz :)
  • ulan 375 seçmenin bulunduğu sandığımda chp'den 3 müşahit birden vardı. okulda toplam 4 sandık vardı ve toplam müşahit sayısı 15'ti. bak size söylüyorum chp'nin bu yönetimi mide bulandırıcı bir hal aldı. allah belanizi versin be kime hizmet ediyorsunuz lan siz!! 50.000 sandıktan bilgi alinamadiysa kimin hatasi lan bu? siktirin gidin lan ne bok yemeye oturuyorsunuz o koltukta!! sandiklara sahip cikinmiş! satilmiş pezevenkler! yuh ulan size de sizin gibi sosyal demokratlara da!
hesabın var mı? giriş yap