• chp bereketi ile geldi maşallah, eskiden baraj kururdu şimdi temmuz'da yağmur yağıyor, aynı bereket ülkenin başına gelsin.

çok iyi oluyormuş böyle yazmak ya :d
  • allah yolunda yürüyen eko başkanımızı seçince yaz kış demeden yağmur yağıyor ve barajlar doluyor. darısı türkiye'mizin başına. dolarlar aynı bu yağmurlar gibi yağacak merkez bankamıza eko'muz başkan seçildiğinde...
  • 3 yıl önceki akp altyapısıyla yaklansaydık şu an üsküdar tamamen sular altında, sahil şeridindeki evleri su basmış, alt geçitler ve dükkanlar komple sular içinde, tepede olmayanlar hariç herkes kovalarla su atıyor olacaktı. 3 tane bakan çizmelerle fotoğraf çektirip 2 gündür gömlek değiştirmiyorum diye şov yapacaktı. basın bakanlar bayram tatilini yarıda bırakıp geldiler diye sahte bir duygusal basacaktı. ölen sayısı başta 2 diye açıklanıp sonra toplum baskısıyla 30a çıkacaktı. devlet yüksek miktarlarda zarara girecekti, herkes yüksek fiyatlardan yeni eşya almaya çalışacaktı. istanbul olarak verilmiş sadakamız varmış.
  • gök, yeri dövüyor sanki. o derece öfkeli bir gece...

iklim değişikliğinin bu tarz yağışları yazın ortalarında getireceği zaten son 6, 7 senedir söyleniyor ve bu tarz yağışların getireceği felaketler hep konuşuluyordu. kapıya geldi iyice dayandı sanırım. son 3 yıldır bu tarz yıldırımlar ile süslenmiş şiddetli yağışlar yaz aylarında moda oldu.

iklim değişikliği mevzusunu küçümseye küçümseye daha da berbat fırtınalar ve muson yağışlarına gebe yaz aylarına koşar adım gidiyoruz.

billindik ve keşfedilmiş güneş sistemlerinin, tüm gezegen ve gök cisimlerinin arasında, en mükemmel gezegenin değerini bilmedikten sonra, başka gezegenlere koloni kursak ne?

herkes şaka yollu geyiğini yapmış ama gidişat pek de iç açıcı değil önümüzdeki yıllar için.
    kastığım duyar için af diler, sizleri "üf ne şimşek beee, temmuz ayısın sen kendine gel, mikail sinirlendi galiba" esprileriniz ile baş başa bırakırım.
  • arkadaşlar yağmur kurban kanı temizlensin diye değil, hayvancıkları kestikten sonra ellerinizi yağmur suyunda temizleyebilin diye yağıyor. bakın vaktiyle hz. peygamber oğlunu kesecekken gökten geyik falan inmişti. ihtiyaca göre gönderiyor yüce rabbim. neye ihtiyacınız varsa o iner gökten. ben robot süpürge istiyordum mesela geçen gün indi. inanmayan kafirlerin götüne koyayım. evet.

edit: uyaran arkadaşlara teşekkürler. geyik değil bal porsuğu imiş.
  • telefona şimşek düşecek diye korkudan kapattım yeni açtım amk. umarım bunu yazarken düşm
  • kurban diye yağdığını iddaa eden mallara inandıkları allah akıl fikir versin. o zaman doğu-g.doğu ateist yatağı amk.
  • eğer lüks ve korunaklı bir evde isen yağmurun edebiyatını yaparsın. eline kahveni alır, müzik eşliğinde yağmurun güzelliklerinden bahsedersin.

bodrum katta oturan, çatıları hasarlı olanlar yağmur yağdığı anda nereden damlar, evimi su mu basar diye sürekli teyakkuz halinde olurlar. bu durumun öznesi yağmur değil gariban insanlar oluyor.
  • afad'ın ve ibb'nin de uyardigi yagis. su anda sancaktepe tarafinda sular sellere karismis durumda. harika bir yagmur var ama eminim sokaktaki hayvanlar benim gibi dusunmuyorlardir.

edit: baslikta yazilan entrylere bir goz gezdirdim de, bir kac arkadas yagmurun sebebi olarak kesilen kurbanlarin kanlarinin temizlenmesi icin diye ilahi bir sebebe baglanmislar.

ekonomiden tanri da etkilenmis olmali ki, ibb'de temizlik kollarinda ek işe baslamis olsa gerek. mantiginizi ilminizi isirayim sizin ben.
  • tanrının kurban kanı aksın diye kurban bayramı zamanı yağdırdığı idda edilen yağmur.
    yani allah kurban kesen maddi durumu olanlar için yağmur yağdırıyor ama dışarıda kalan müslümanlar sırılsıklam olup ölsün...
    islam mücizeleri bile gelir adaletsizliği üzerine.

bu arada arap yarım adasında yağmur yapmamış olması da ayrı bir konu.
hesabın var mı? giriş yap