• bir "günaydın" mesajına yüzlerce günaydın karşılığı alabilen, sorduğu "bugün planlar neler?" gibi ubik bir soruya binlerce yorum gelen, hayatı "çok kralsın admin" cümlesi ile "admin senin amk" ifadesi arasında gidip gelen insandır.
  • internet alemlerinde admin fetişi bir bizde mi var acaba, ulan feysbukta yabancı gruplarda falan da bizim herifler langır lungur dalıyorlar "admin admin" diye. ne bu admin merakı ortalama türk internet kullanıcısında çözemiyorum, güce tapma mevzusu herhalde. adam illa yukarıda birisi olduğunu bilecek, onunla iletişim kuracak.
  • her türk'ün hayalini süsleyen mevki.
  • intenette herhangi bir ortamda düzenleme yapan görevlidir.moderatörden farkı,moderatör üyeleri denetlerken administrtorun doğrudan yüzeysel içerik ile uğraşmasıdır.bizdeki admin fetişine gelince,evet bize özgüdür çünkü türk etkisinin az olduğu yabancı ortamlarda pek görülmez.üye sayısı azsa resmi yaklaşımı tamamen bırakabildiği gibi kalabalıksa üyelerle hiç etkileşime girmeyebilir.bizdeyse artık neredeyse genetik hale gelmiş üstün insan,yönetici insan olgusunun etkisiyle gerçek hayattaki öğretmen,komutan,müdür,politikacı gibi kavramlar ne ifade ediyorsa bu kelime de onu ifade ediyor.
    yani bir türk sitesinde canının istediğini yapan,"üyelerini" topluluk olarak selamlayıp,onlarla topluluk olarak konuşup,üstte durarak "sohbet eden",eleştiri yapanlara caps lock,shift ne varsa dalıp ergenliğinden çatacak yer arayan kullanıcıyı tek hamlede uzaklaştıran,kafasına göre site kuralı koyan bir yönetici.ayrıca türk sitelerinde takılmamak,sanal olarak da yurt dışına göçmek için iyi bir sebep.
  • nick olarak kullanilmak istense, hicbir forum veya uyelik gerektiren sistemlerde alinamayacak olan nickname.
  • işi gücü bırakıp göztepe maçları altına entry yazıp göztepe'yi kimsenin sallamadığını iddia eden bir yazardır. fazla da ciddiye almamak lazım.
  • hazır warez, script şeklinde dağıtılan sistemlerinin değişmez default kullanıcı adı ve şifresidir. bir başka deyişle, değiştirilmediğinde sistemde potansiyel açık oluşturan kelime aralığıdır.
  • inanılmaz küfür dağarcığına sahip insan. bir de sürekli küfreder.

"admin kusura bakma senin de kafanı şişirdik" -madem biliyosun niye flood yapıyosun orospu çocuğu, diyemezsin amk site kuralları gereği. admin cevap veremez. admin siler. inci siker gibi oldu bu da.

"admin yorumumu neden sildin küfür yoktu" -silmedim zaten andaval, gözünü sikiyim senin kabak gibi duruyo ya orda, diyemedim ya la!

sitede admin dışında herkes küfreder, admin edemez. içinde patlar. amk ben adminliğin.
  • ilgili internet ortamında, tüm nefret odaklarının hedefi olmayı göze almış bir cengaverdir aslında.
  • sanal alem reyizi.
hesabın var mı? giriş yap