• ağır roman'da kullanılan, yusuf taşkın'ın seslendirdiği parçanın sözleri aysel gürel'e aittir ve adeta şundan farksızdır:

"ağla sevdam, ağla
    ağla, zorba bu dünya
    ağla, susma ağla
    ağla, ağla

kördüğüm çember dört duvar
    can evinde bıkar, can uçar
    boş kalır o hanlar, saraylar

beni sen al
    yeminim var
    kül oldum, söndüm
    ateşine sar
    sar, al beni sana sar
    sar, sar
    bana sensin yar

habersiz kuşlar gecer
    geceler zehir zıkkım
    gözlerimi sel basmış
    yağmurlar ardındayım
    aşığım, ben sana çok aşığım
    yola çık, yollardayım"
  • üşenmedim bu şarkıya girilen entrylerin saat-entry sayısı grafiğini çıkardım. zannediyorum şarkının etkisinin alkolle beraber artmasını bundan daha güzel hiçbir grafik açıklayamaz.

http://i.imgur.com/6k2nl.jpg

not: edit saatleri ve bu entry hesaba katılmamıştır.
    not2: 11.00-12.00 arasındaki yükselti öğle rakısına bağlanmıştır.
  • duvara karsi'dan agir roman'a bir saygi durusu!
  • hanların, sarayların, elbet birgün boş kalacağı gerçeğini yüzümüze vuran overdose. sigaranın son nefesi kadar acı. yitip gidenin arkasından yakılan ağıt niyetine, her gün tekrarlanan bir intihar biçimi olan ''köpeköldürenli alkol komalarının'' fon müziği. tutkulu sevişmelerin habercisi, büyük kavgaların manifestosu. duvarlarda parçalanan şarap şişelerinden gelen camlarla, gömleğe sıçramış kan lekeleri eşliğinde, tekila sarhoşluğu kıvamında. kollara jiletle kazınan tarlabaşı sevdaları kadar gerçek. sonu güle oynaya biten cicili bicili yapmacık sms ilişkilerinin değil, sevişmeden önce rus ruleti oynayan arızalı aşıkların şarkısı. şehrin intihar vakitlerine aysel gürel imzasıyla vurulan damga.
  • duvara karşı' da kullanıldığı sahneye cuk diye oturan şarkı.
  • insan işi değil bu şarkı. yorumu da bestesi de insanı üzüyor. birileri dünyayı istila etse, bunu dinletsek, halimize acır geri çekilirler.
  • yaran geçiren, mahveden, bilumum kesici ve delici etkiyi haiz şarkı; binyılın yorumcusu yusuf taşkın'ın masum günahlar'la beraber yeteneğinin dorupunun da doruğuna çıktığı müstesna eser.
  • astral seyahate biletinizdir bu ses, oldugunuz yerdeyken bambaska bir yerde olmanizi saglar. gittiginiz yer cehennemdir, hep olmak istediginiz yer.

agir roman'i izleyip sinemadan ciktigimiz anda yanimdakinin yakasina yapisip kekeleyerek "o $arkiyi duydun mu..?" dedim ilk.

duvara kar$i'da eski dost olmu$tuk artik. o ana dek yüzlerce, binlerce kez ba$a sarilmisti kaset. kaset degisti, cd, mp3 oldu, geri sar dügmesi repeat track oldu. nasil oluyorsa, hissettirdikleri bir gram azalmadi, degismedi bu $arkinin.
  • derdi olmayanı bile dert sahibi yapar bu şarkı yeminle. bi keresinde 5 kere mi ne üstüste dinlemiştim de kendime gelmem baya zaman aldıydı.
  • iki filmin de en can alıcı yerlerinde yusuf taşkın'ın ulvi sesiyle "ağlaaaa sevdaaaaaam" diye girerek tüyleri şöyle bir erekte ettirdiği vurucu şarkı.
hesabın var mı? giriş yap