• abartılı şekilde hak savunucusu ve sosyal adalet savaşçısı personasına sahip kimi gördüysem altından bunlarla saklamaya çalıştıkları bir çirkinlik çıkıyor. bunun hiçbir istisnasına denk gelmedim. mesela kadın hakları ve feminizm konusunda kendini yırtan, sürekli başkalarını parmakla gösteren bir tanıdığımın beraber olduğu kadınlara çok kötü davrandığını duyduğumda hiç şaşırmamıştım.

emekçilerin destekçisi ahmet mümtaz taylan için de set emekçilerine tavırları hakkında söylenenler maalesef doğrudur ve 1-2 kere olan münferit olaylar da değildir. bizzat setlerde kendisiyle beraber çalışan arkadaşlarımdan çok sevdiğim bir oyuncu olduğu için üzülerek dinledim. insanlık ayrı oyunculuk ayrı elbette. birinde başarılı olan ötekinde de olacak diye bir kural yok.

cengiz bozkurt’u bu konuya dikkat çeken örnek tavrı için de kutlarım. ortamlarda millete ahlak dersi vermeyen ama gerçek ahlak nediri gösterebilen önemli insanlardan biri olmuş bu hareketiyle kendisi.

edit: cengiz bozkurt konusunda ortak bir soruna değinen dört ayrı mesaj geldi. doğruluğu konusunda hiçbir bilgim olmadığı ve burada zan altında bırakmak istemediğim için detayını yazmayacağım fakat doğruysa zaman içinde o da ortaya çıkacaktır. benim buradaki övgüm kesin bilgim olan konularla, yani kendisinin genel olarak insanlara nezaketi ve set işçilerine gösterdiği somut destek ile sınırlı.
  • leyla ile mecnun fanlarını üzecek ama türk dizi tarihinde sette çalışılması en zor aktörlerden birisidir. kostümünü beğenmeyip üzerindeki kostümü yırtıp kostümcüye atmalar mı dersin. diğer oyuncu arkadaşlarına bilhassa ondan küçüklere hakaretler ve küçümsemeler mi dersin. kaprisin bini bir para olduğu aktör.
  • bu gece beni gülmekten öldürmüştür resmen. hala gülüyorum. konu açıklığa kavuştuktan sonra twitter'da nicki owencan77 olan owencan'a:

"@owencan77 arkaaaşım senden 76 tane daha yok de mi inşallah...!?" demiştir. hahahahahaha.
  • tipik sjw ikiyüzlülüğüne sahip, aşırı egolu bir adam. millete twitter'da iyi insanlık dersi verirken iş ortamında çalışanları canından bezdiriyormuş beyefendi.
  • biz onu hepsinden önce kurşun yarasında selamoğlu karakteriyle sevdik. liseliler bilmez.
  • gerçek, su katılmamış gerizekalıların overrated sandığı oyuncu.

oyunculuk sadece şiveden ibaret değildir. bunun da ötesinde, tv dizileri her seferinde farklı oyunculuk sergilenebilecek bir alan da değildir. tv popüler olana oynar, sevilen bir tipleme ya da karakter bulduysa onu sonuna kadar sömürür. oyuncu sadece tvdeki performansıyla değerlendirilmez. bir zamanlar anadolu'da , gölgesizler , zeynep'in 8 günü , cenneti beklerken gibi filmlerden bihaber zevzekler kusura bakmasın ama kendisi şahane bir oyuncudur.
  • set emekçilerine köpek gibi davranan adam kalkmış eşcinsel wokeçusu duyarı kusan tweeti atmış. siktir git dayı.
  • (bkz: leyla ile mecnun) dizisindeki oyunculuğunu bilmeyenler tarafından, son yıllarda oynadığı diziler üzerinden şive vurgusu yapılarak eleştirilen oyuncudur.
  • twitter'da sürekli aman iyi insanlık aman erdem üzerine nutuk atan, leyla ile mecnun setini diğer oyunculara ve set ekibine zehir ettiği yazan haberi okuduğumda eski bir haberi aklıma gelen oyuncu. he abi he iyi insanlık, liyakat filan yaz twitter'da.
    https://www.sacitaslan.com/…bunu-yapti-haberi-87293
  • oynadığı tüm dizilerde oyunculuk dersi veren hoca. leyla ile mecnun adlı dizide de oyunculuğu ile kırıp geçiriyor.
hesabın var mı? giriş yap