• artık o günlere dönüş yoktur. ancak insan düşünmeden duramaz. özellikle zor zamanlarda. ayrı bir hayatı sürdürmeye çalışırken önce anna ya da babadan biri hayata veda eder. tek başına kalan anne ya da baba için olağanüstü bir emek harcanır. tam işler yoluna girerken başka yakın akrabalar ya da kardeşlerden biri bir dram yaşar. bu drama tanık olunur. bu arada ayrı olarak sürdürülen hayatın sihiri kaybolur. başka sıkıntılı durumlar başgösterir. işte bu durumda sık sık flashbackler yaşanır. şen şakrak pazar kahvaltıları, küçükken topluca gidilen tatiller, uzak akrabaların düğünlerinde yaşanan saçma/komik hikayeler vs. faydasızdır ama kardeşim. mücadele bizi bekler. sağlam durmak gerekir. haydi, toparlan bakalım.
  • hatırlandıkça, resimlere bakarken herşeyin ne kadar da değiştiğini ve nasıl büyüdüğünüzü anlatır insana.
  • olgunluğun bir getirisi*
  • genelde pişmanlıkla beraber hissedilen,insanın içini acıtan duygu.
  • aileden ölen biri varsa, artık dört kişilik fotoğraf çektirilemiyorsa ve o gidince bir oda eksik bir eve taşınılmışsa, her kadehte yaşanan hadise...
  • çocukken düğünlerde, doğumlarda, sünnetlerde bir araya gelirken, artık, ailenden geriye kalanlarla cenazelerde ve hastanelerde görüştüğünü farkettiğinde hissettiklerindir. geçmiş bir başka ülkedir diye kim söylemişse doğru söylemiş.
  • zaman zaman insanın içinde derin acılar yaşatan bir özlemdir bu. daha kötüsü çocuk yaşta anne baba boşanmışsa, yıllar geçtikçe o güzel günleri hatırlamak zorlaşır sadece kötü zamanları anımsarsınız.
  • eski günlerde yakındığınız bir sürü şeyi hatırlamak ve bunların anlamsızlığını farketmek, aslında sadece beraber olmanın ne kadar değerli birşey olduğunun farkına varmamış olduğunuzun kafanız kafanıza vurulması hadisesidir..
  • insanın abisi- ablası, kardeşi varsa ve evlendiyse önceki günleri özlemek.çekirdek ailemi istiyorum.
  • zamanin her seyin ilaci olmasiyla birlikte zehri de oldugunun gostergesi. gun gune vucudumuza yayilan bir zehir hem de. donuklasmis ve giderek onundeki sis perdesi kalinlasan goruntuler... "ben yasadim, baskalari da vardi, simdi onlar yok, ben varim, o zamanlar yok, ha bazilari var, ama orada da ben yokum" durumu.
    (bkz: hayat bizi dover)
hesabın var mı? giriş yap