• kendisinden bir alışveriş merkezi, hastane ya da üniversite yapılabilecek bina
  • artik turkiye ile ilgili konularda, duvari yiktiniz bari biriketleri kirmasaydiniz noktasindayim.

o yuzden, madem agaclari kestiniz, deli gibi para harcadiniz, kendinize saray yaptirdiniz; ulan bari biraz guzel bir sey yaptirsaydiniz. koca binaya bakiyorsun, hakikaten beton ziyani.
  • gittim, gördüm. uzaktan tabi. yoksa ne haddimize. yapılan işin görgüsüzlüğünün, halkın yoksulluğuna rağmen yapılmasının, iş sayesinde vurulan volilerin üstüne bir de akşamları bütün şavkları açık bırakıyor ampuller. lüzumsuzsa söndürün.
  • yeni türkiye'nin simgesi olacak bina.
  • insallah mimari kacacak bir tunel yapmayi unutmustur.
  • dış cephe ışıklandırılmasını görünce niye bu kadar çok elektrik santralı yapılıyor anlamama sebep olmuştur.
  • (bkz: beyazıt)
    (bkz: eminönü)
    (bkz: taksim)
    (bkz: yusufpaşa)
    (bkz: yenikapı)
  • adı ile, sanı ile akla önce nikolay çavuşesku'yu ve ardından da berkin'in kocaman, kara, çocuk gözlerini getiren ucubedir. ak-saray'ın duvarlarına benzeyen duvarların dibinde, tarih daha önceleri hesabını vermiştir. henüz hesabı kesilmeyen ve verilmeyen milyon dolarlık saatler, ayakkabı kutuları, elin hırsız azerisi, kamyon dolusu altınlar, arazi peşkeşleri, sağlanan rantlar, yer altındaki tüneller, hazır bekleyen helikopter ve gemiler, yurt içindeki ve dışındaki milyon-milyar dolarlardan başka yer altında ve yer üstünde her gün canını veren işçiler, üç beş kuruşa emeğini, alın terini satmak zorunda kalan çaresizler, ölümleri haber bile olmayan mevsimlik ırgatlar, sömürünün en aşağılık olanını yaşayan emekçiler ve niceleri... yok öyle şey! bu hesapları vermeden ak-saray'a girebilirsiniz de çıkabileceğinizi aklınıza bile getirmeyin sayın saray sahibi. mazlumun ahı ahestedir. pek yakında...
  • 1.370.000.000 tl maliyeti varmış. yazı ile : bir milyar 370 milyon tele.
    hani avkti zamanında altı sıfır attık ya, onu atmasaydık; şu an 1.370.000.000.000.000 tl olacaktı. okuyabildiniz mi bu rakamı?

aklım, dimağım durdu.

hala bu adama tapınıyorsunuz ya, sizi eşşekler tepsin de def olup gidin üllkeden. biz kendi kendimize tekrar var oluruz amk.
    bu ne be!
  • samimi söylüyorum, mimari bi değeri olsaydı derdim ki en azından ülkeye güzel bi eser kazandırıldı. yani onca masraf, hukuk katliamı, diktatör yetkileri vs. de, bu nedir be kardeşim? bari tanınmış bi mimara falan çizdir, milletin vergileri elinde emrinde, o kadar mı zor? dünyanın dört bi yanında medyaya haber oldu, bi tanesi de "güzel bir yapı" demedi, diyemedi, çünkü bu gösteriş budalalığı timsalinin ne mimarlıkla, ne sanatla, ne muhafazakarlıkla, ne de bu toprakların geleneğiyle, tarihiyle alakası yok. olsa olsa sonradan görmenin resmidir bu. eh, bu zat'a da böyle bi yer yakışır.
hesabın var mı? giriş yap