• türkiye'nin en lüks şantiyesi. buraya gelen kişiler süslenip püslenmek yerine kafaya baret ayağa da çelik ponçlu iş ayakkabısı giyerlerse daha rahat edebilirler. kaynak gözlüğü gibi aksesuarlarla kombini tamamlayabilirler.
  • "tadilata girmezse ölecek" hastalığına yakalanmış sevdiğimiz avmmizdir. foodcourt, dış cephe derken durduramıyoruz efemm
  • tadilata girmeseydi ölürdü. bunu, ticareti ve şirket yönetimini çok iyi bilen bir ailenin elinde. adeta meydan okuyor yıllara.
  • üniversiteye girdiğimde tadilattaydı, 5 yıl geçti mezun oldum hala tadilatta. çok acayip bir avm dir kendisi.
  • bugün geri geri gelen bir taksinin bana çarptığı yerdir. karşıdan karşıya geçmeye çalışıyordum akmerkez'den çıkıp ve ne aynaya bakan, ne kornaya basan öküzün biri taksisiyle geri geri gelerek çarptı. üç dört kere hov hov diye at muamelesi yaptım da anca farkına vardı. sonra camdan elini uzatıp hiçbir şey demeden bastı gaza gitti adam.

bu arada mekan yenileniyor galiba. pek bir karmaşık olmuş dışı. kapısında duran en ucuz araba sanırım 150 bin dolar falandır.
  • sonunda on cephesinde acilacak olan restoran ve cafe'ler icin izin cikarabilen avm. cok daha oncesinden yapilan planlara ragmen burokratik engellere cok uzun sure takilsalar da nispetiye'nin devami olan bu alani karli bir sekilde kullanabilecekler.
  • yillar onu eskitemedi. hala bir efsane hala bir klasik..
    hala unlulerin en ugrak alisveris merkezi. hala pahali fransiz parfumu kokuyor ve kadinlarin saclari rofleli ve suratlari fondoten kutusuna batirilmis gibi..
    bu haliyle bana iyi geliyor. sanki ulkemizde hic kotu bisey olmuyormus gibi; burda zengin zengin dolasip alisveris yapiliyor olmasi fikri bana gercekten cok iyi geliyor.
    ben suan bir is icin buradayim, mesaim tikir tikir isliyor ama suanda icimde uyanan his, cok zengin olup -ama oyle boyle degil- cok zengin olup gelip burda saatlerce alisveris sonrasi yorgunluk kahvesi icme istegi. ayaklarima karasular indigi icin belki aksama da bi masaj alirim..

oohh dolce vita.. hayat cok zor vallaa!!
  • projektör yansıtılması sonucu baştan aşağı televizyona dönen alışveriş merkezi. şu an ofis binalarına tv görüntüsü yansıtılmakta.
  • galleria'dan sonraki göz ağrımız.
  • izmirden gelen müstakbel eşime, burası da akmerkez dedim. o neresi dedi.
    hey akmerkez hey.
hesabın var mı? giriş yap