• çocukken en büyük hayalinin fenerbahçe başkanı olmak olduğunu söyledi. bende çocukken hep fenerbahçe forması giymek isterdim ama hiç başkanlık hayalim olmadı. sanırım zengin-fakir farkı böyle bir şey.

başkan olursa tribünleri birleştirir çünkü sevmeyeni yok gibi.
  • lan ben “bu adam ülkeyi yönetse keşke” diyodum... abow... ben bu işten hiç anlamıyomuşum ya...

iyi ki dağdaki çobanla benim oyum birmiş lan...
  • tanımı kendisinin meşhur tiradıyla yapayım: kendisi büyük başkaaaandır. kendisinin 2018-2019 sezonundan beri yaptığı hatalara gelirsek:

1-ersun yanal hocayken emre belözoğlu'nu oyuncu, volkan demirel'i yardımcı antrenör olarak takıma getirmek. 2014 ağustosunda ersun yanal'ın ses kaydının oyuncular tarafından sızdırıldığını her taraftar bilirken, üstüne üstlük o dönem takımın ikinci kaptanı volkan demirel çıkıp "aykut hoca'nın sistemiyle şampiyon olduk" diyerek ersun yanal'ı küçümserken sen çıkıp ersun yanal'a adamın ayağını kaydıran adamları veremezsin. verirsen de kendileri için takımı böyle rezil ederler.

2-2019 kışıyla beraber transfer politikası. bugüne kadar gördüğüm en kakafoni takımları kurdu fenerbahçe. ersun yanal ilk geldiğinde comolli'yle anlaşamadı, biri zajc getirdi, diğeri tolgay arslan getirtti. buna ek olarak 2019 yazında isla ve hasan ali haricinde tüm savunma dağılmışken savunma takviyesi yapılmadı, sol beke dirar geçti, sağ bekte isla sakatlandığında çaresiz kaldık. zanka-rami temalı bir savunma kurgulandı ama dediğim gibi kakafoni olunca bu ikili 45 dakika oynadı, peşine rami gitti, zanka kesildi falan. 2020 kışına değinmek bile istemiyorum, bir kiralık transferi 15 günde bitirebildiler. ama esas bomba bu yaz patladı. kakafoninin dozunu artırırcasına hiçbir şekilde fenerbahçe düzeyinde olmayan veya artık pilleri bitmiş adamlar dolduruldu, bir kısmı da rakip takımlara nispet uğruna dolduruldu. o kadar transfer yapıldı, faydalı transfer sayısı 3 ya da 4'tür (thiam, pelkas, nazım). ve daha irfan can kahveci kazığıyla mesut özil transferlerine gelmedik bile.

3-kutuplaştırma politikası. ali koç'a göre "fenerbahçe büyüktü ve hiçbir şekilde kısır çekişmelere dahil olmayacaktı" ama ne hikmetse her hafta yeni düşmanımız var. bein sports, federasyon, mhk, galatasaray, fatih terim, hande sümertaş, güntekin onay, max kruse, düşmanlar bitmek bilmiyor. bu "düşmanlar"ın davranışları cidden saçma olabilir (güntekin onay-ademi yorumu) ama sen fenerbahçe'sin. senin bu adamlara (şayet düşmanınsa) pabuç bırakmaman lazım. sahada kazanırsın, onlar da öylece kalır. bu kadar kutuplaştırma taraftarı da tüketiyor, aziz yıldırım gibi "quaresma'yı bana getirdiler" deyip mahkemede sturm graz-galatasaray maçı izleten adam bile sebepsiz bu diyaloglara girmezdi, en azından bir temel atardı (meireles kırmızısı, yanlış verilen penaltı vs) girse de bunu mahmut uslu gibi bir el aracılığıyla yapardı. sende o da yok, durduk yere arda turan'a verilen ceza için "az bile" diyorsun, kendini yıpratıyorsun.

4-basiretsiz adamlara mühim görevler verilmesi ki en fecisi de bu. fenerbahçe futbolundan sorumlu kişiler.

sportif direktör: emre belözoğlu. saha dışı tecrübesi 0.
    teknik direktör: erol bulut. tecrübesi 2 yıl malatyaspor, 1 yıl alanyaspor. alanyaspor'u ligde 5.sıraya taşıdığı için başarılı olduğu söylense de kendisinden 1 sezon önce sergen yalçın bunu zaten başaracaktı, josef sural'ın trafik kazasında hayatını kaybetmesinden sonra alanya için lig bitti ve öyle 9.sıraya düştüler.
    yardımcı antrenör: volkan demirel. tecrübesi 0.
    yardımcı antrenör: mehmet aurelio. tecrübesi 3 aylık çorumspor hocalığı.
    yardımcı antrenör: mehmet yozgatlı. tecrübesi 1 yıl karaköprü belediye hocalığı, 4 ay uşakspor hocalığı.
    takım koordinatörü: selçuk şahin. tecrübesi 0.

ekibe bak. ali koç'un herhangi bir şirketine böyle bir ekip iş yapmak için başvursun, ya gülmekten ölür ya da güvenliğe haber verir. ama adam koca fenerbahçe'yi bu ekibe emanet etmekten gocunmuyor. hatta onu geçtim, dalga geçilen müjdat yetkiner'li, kemalettin şentürk'lü scout ekibinden ne farkı var şu ekibin? o adamların daha genç halini getirmek niye? sorsan profesyonellikti, kendine yetebilmeydi, oyuncu gözlemlemeydi. selçuk şahin gibi 12 sezon bu takımda oynadıktan sonra sözleşme yenilenmediğinde göbek atılan adamın burada işi ne? ne eğitimi var bu adamın? habire laf attığın fatih terim ilk defa galatasaray hocası olduğunda 8 yıllık tecrübesi vardı, 3 ayrı takım çalıştırıp piontek'in yanında yardımcılık yapmıştı ve avrupa şampiyonası'nda boy göstermişti. bu teknik ekipte kimin öyle bir vasfı var? ne eğitimleri var? neye göre değerlendirdin? kısacası şu, arçelik'te 2 yıllık tecrübesi olan birini fabrikanın başına geçirir misin? geçirmeyeceğini biliyoruz, iyi ama o zaman bunu neden fenerbahçe'de yapıyorsun?

5-en kötüsü de bu. ne diyorsa ya tersi oluyor ya da tersini yapıyor.

-621 milyon euro borcumuz var, transfer beklemeyin dedi. 6 ay sonra tolgay arslan'a, ona buna paraları söküldü.
    -hocamıza güveniyoruz, ayağı kaydırıldı, arkasındayız dedi. 19 gün sonra cocu kovuldu.
    -ersun yanal gündemimizde yok dedi, bunu dedikten 2 ay sonra (siz benim vizyonumu anlamamışsınız'dan 6 ay sonra) ersun yanal hoca oldu.
    -yardımcı hocaya dayılanan, atar gider yapan volkan demirel'i kadrodışı bıraktı. ayağını kaydırdığı hoca geldikten 2 hafta sonra özür diletip kadroya dahil ettirdi.
    -kısır çekişmelere dahil olmayacağız dedi, olmadığımız kısır çekişme yok.
    -comolli ile uzun süredir çalışıyorum, güveniyorum dedi. comolli çıktı, twitter'dan falette transferini kendisine yıktı, 4 gün sonra istifa etti.
    -gençlere yatırım yapacağız dedi, altyapı dedi. altyapıdan 2.5 senede çıkan topçu sayısı 0.
    -ömer faruk diye bir çocuk keşfettik, geleceğimiz dedi. çocuk profesyonel sözleşmeye imza atmadan fenerbahçe'yi terk etti.
    -kurumsallaşmadan bahsetti, takımın geldiği nokta "alo x ben emre abin".
    -obradovic'in sözleşmesi biterken çıktı, "görüşmemiz çok iyi geçti, kalacağına inancım tam" dedi, obradovic 5 gün sonra ayrıldığını sırbistan'dan bildirdi.
    -"bir oyuncuya fenerbahçe talip olursa o oyuncu çubuklu formayı giyer" diye bir şey çıkarttı, takım ihtiyacı olmadığı halde herkese sulanan bir takım oldu.
    -kadın voleybol takımına zoran terzic'i getirdi, adam komisyoncunun hası çıktı. ödüllendirir gibi 1 ay önce 3 yıllık sözleşme verildi.
    -sözleşmesini fesheden max kruse için hayatının pokerini oynadı dedi. 4 ay sonra fenerbahçe'nin max kruse ile sulh olduğu açıklandı. kendisine ödenen paranın 7.5 milyon euro olduğu iddia ediliyor. (pokere bak, kruse union berlin antrenmanında daha fazla risk alıyordur şundan)*
    -galatasaray'a yenildikten sonra taraftarın üzerine atladı.
    -taraftarından dilenen ilk takım olduk, hala da dilenmeye devam ediyoruz.
    -@byfanathic hatırlattı: şeffaflık dedi, fenerbahçe'in kime kaç para ödediğini, ne kadar maaş ödediğini kimse bilmiyor.

geldiğimiz nokta bu. neydi, "başımızı dik tutan bir fenerbahçe"ydi. başımızı dik tutan, gururla tutacağımız fenerbahçe bu.

çokça savundum ama artık yeter. bu seneki şaklabanlıklar yüzünden takımımdan soğudum resmen. basketbol şubesinde yaptıklarını yapmak çok mu zor? spahija ve pianigiani getirtip obradovic'in gelmesine önayak olan adamın yönetim modeline bak. utanç verici. porto-shakhtar modeliydi, takımın geldiği nokta şaklabanlık ötesi. bu kadar kötü yöneticilikle de bir yere kadar büyük başkan. kendi şirketinde yapmayacağın, yapanı evine göndereceğin şeyleri fenerbahçe'de denedin, sonuç bu. başarısında falan değilim, her sene 11.olsaydık da dediklerini yapsaydın. maçlar kaybedilebilir, kupalar kaybedilebilir, oyuncular gidebilir. ama sen vaat ettiklerinin hep aksini yaptın. sana güvenen kitleye verdiğin sözleri terk ettin. geldiğimiz noktada 7 sene önce arka dörtlü olarak ünlenen ve ondan 1 sene sonra terraneo isimli zat diyerek küçümsediğin adamın kapı dışarı ettiği çetenin hakim olduğu bir takımımız var. al, başına çal.

edit: mesaj kutum patladı resmen. yapıcı mesajlar gönderen ve makul şekilde konuştuğumuz herkese teşekkürler. mesajına dönmeyi atladığım birisi varsa affola. uzun zamandır üç büyükleri ilgilendiren bir konuda bu kadar mantıklı tartışmalar yapmamıştım, cidden insanlar fenerbahçe'den yorulmuş ve sıkılmış. üzücü bir durum.

debe editi: debe için teşekkürler. gönül isterdi ki fenerbahçe'nin yönetimini övdüğüm ve ali koç'un vaat ettiklerini uyguladığını anlattığım bir girdiyle buraya gireyim. ama yapacak bir şey yok.

nba'e ilgi duyan varsa kanalımıza bekleriz.

debe editi-2: (bkz: sma hastasi ayaz bebegin dort ayinin kalmasi)
    (bkz: #119923537)
  • 3 yıl
    0 kupa
    38 mağlubiyet
    1 derbi galibiyeti
    galatasaray, beşiktaş ve trabzon'a kadıköy'de yenilme
    6 teknik direktör değişikliği
    4. sınıf futbolcuları transfer edince rakiplere çalım attığını sanması
    fenerbahçe'yi yetiştirici klüp yapma vizyonsuzluğu
    comolli denilen şarlatan'a güvenmesi
    emre belözoğlu, volkan, selçuk, caner, gökhan gibi adları başarısızlık ile özdeşleşmiş hizipçilere klübe emanet etmesi
    altyapıya yatırım yapacağım sözünü tutmaması, altyapıyı tahir karapınar ve şenol çorlu'ya emanet etmesi.

senden olmadı başkan. hayal kırıklığısın.
  • doğum sırasında hastanede karıştı galiba bebekken.

commandante ali koç'un yeni açıklaması;

"eşitsizliği gönüllü düzeltmezsek, emin olun birileri zorla düzeltir"

http://www.cumhuriyet.com.tr/…i_zorla_duzeltir.html
  • suçlu sadece kendisidir. milyonlarca dolarlık takımı emanet ettiğin adama bak. futbolda barış dönemini özledik diye geldin, kavga gürültüden başka bir şey getirmedin. bu kaos ortamıyla başarısızlığını fenerbahçe taraftarına yedirdin. yemin ediyorum aziz yıldırım olsa bu takım böyle olmazdı. yazık günah ya.

edit: şimdi de, selahattin baki aracılığıyla ortalığı karıştırma derdinde. fetö diye ortaya bi yem attılar. 2-3 hafta da böyle avuturlar insanları. sen fenerbahçesin, gerekirse hakemleri de var'ı da üst üste koyup yeneceksin. o gol olmasa maç 1-1 bitecek. hiç utanmıyorsunuz, 3-4 farkla yenmeniz gereken takımın galibiyet golüne ofsayt diyip var operatörü fetöcü diyorsunuz. allah, aklı başında fenerbahçe taraftarına sabır versin.
  • gerçek bir adamdır. paranın insanı nasıl değiştirdiğini, nasıl namussuz yaptığını gördüğümüz şu günlerde nasıl bir adam olduğunu göstermiştir divan otelin kapılarını açarak.
  • nasıl bir insan olduğunu anlamanız için tek bir gün içinde olan olayları mantıklı bir bakış açısı ile değerlendirmeniz yeterlidir.

olimpiakos maçı sebebiyle eczacıbaşı'ndan 18 nisan 2024 eczacıbaşı fenerbahçe opet maçı'nın 18.00'a alınması talep ediliyor. yani ne ilgisi var? saat 22.00'da başlayacak maç için bu saat değişikliğinin anlamı nedir? çünkü ali koç bey de salona geliyor. aslında saat değişikliğinin tek sebebi ali'nin planı ve programı. neyse, kendisine bu iyiliği yapan eczacıbaşı'nın salonuna maçtan önce şampiyonluk standı kurduruyor. stand eczacıbaşı görevlileri tarafından engelleniyor.

aklı sıra seride üçüncü galibiyeti alacağını düşündü fb voleybol takımının. aklı sıra önce voleybol'da şampiyonluk gösterisine katılacaktı ve devamında da futbolda gelen yarı final.. bu gösteri peygamberi için mükemmel bir gün.. nasıl ki süper kupa gecesi 50. saniyede gol yedin ve sistemin çöktü, burada da aynısı oldu. ezcacıbaşı, yapılan bu terbiyesizliğe bilenmiş olacak ki serinin diğer maçlarına göre inanılmaz motivasyon ile sahaya çıktılar. 3-0 aldılar. ve gecenin sonunda çocuklar üzerinden bile rakip takım hocası ile kıyaslayarak aklamaya çalıştığın hocanın hataları ile turu 6 eksikli rezil bir takıma hediye ettin.

ali koç, ikinci adımını düşünmeyen, sadece kendi çıkarını düşünen, bunun için aylardır muhteşem bir algı operasyonu yürüten bir adamdır. aziz yıldırım'ın yıllar önce uyardığı bu durumu fenerbahçe'li arkadaşlarımız da umarım bir gün anlayacaklardır.
  • "türkiye niçin bu halde" sorusuna cevap olarak tek başına ileri sürülmesi yetecek olan kişi. ülkenin en zengin ailesinin, üçüncü kuşak en popüler üyesi. dünya görüşü, ilgi alanları, zevki, fikri, zikri, kısacası kültürü aşağı yukarı ortada. milyar dolarların içinde ülkeye ve insanlığa dair tek katkısı, futbol üzerinden girdiği agresif tartışmalardan ibaret. en büyük burjuvası bu halde olan ülkenin, kat etmesi gereken maalesef çok yol var.
  • baskanliktaki 6 yilin ozeti:

1. yil: hocayi haliya saracaklardi, teknik ekip aykut kocaman'a verileri gonderiyor. kume dusme hattinda bir fenerbahce sezonu.

2. yil: siz benim vizyonumu anlamamissiniz dedigi ersun yanal sezonu, abidik gubidik transferler. varda fetoculer var sezonu

3.yil: alo ben emre abinli, erol bulutlu fiyasko. iceride sivasa yenilerek verilen sampiyonluk. beine yapilan atar giderler sezonu. befair.

4.yil: bielsa kalibresi diye vitor parreira ile baslayan teknik direktor secimi ve bu secimin 2 sayfa aciklamasi. mesut ozille yasanan problemler. trabzon donusu megafon sezonu olarak da hatirlanabilir.

5. yil: jorge jesus'a 10m verilip, oyunculardan kisilan sezon. kadro kalitesiziliginin sembolu gustovo henrique denen kazmadir. gs'den icerde 3, disarida 3 yenilmis ve rams parktaki macta isabetli sut atilamistir. elin protekizlisi sezonu da diyebiliriz.

6. yil: varini yogunu ortaya koyup deli gibi kadro kurulup basina kagittan yazili aciklama okuyan ismail kartal'in getirildigi sezon. 5 yildiz fiyaskosu ve ligden cekilecegiz blofu ile hatirlanacak.

su masallari yillardir dinleyip her yil baska seye dusman olup hala ali koc ovuyor fb'li dostlar. uyanmazsaniz size 10 yil daha sampiyonluk yok. ahaber izleyen akp'li oldunuz, ic mihrak, dis dusman agzinizdan dusmuyor. ve buna uyanan kisi sayisi o kadar az ki.
hesabın var mı? giriş yap