• aracının arka camında bulunan osmanlı tuğrası.
  • toplu taşımada sadece türbanlı kadınlara yer verir. diğerleri kadın değil tabi, onlar başka dünyadan.
  • "balkonunuza fazla çıkmayın, karımız, kızımız, asılı çamaşırlarımız var" demek. yaşanmıştır.

bir de tabii ki eminönü'deki baklava izdihamı var.

gelen mesajlar üzerine edit: lokasyon tuzla.
  • klimadan etkilenmekle çomar olmak arasında nasıl bir bağlantı var cidden çok merak ettim. ben de arabada çok fazla klima açamıyorum. klimalı kapalı ortamlarda fazla durunca boğazım inanılmaz kuruyor ve nefes almakta zorlanıyorum. doktor önerisiyle de klimayı çok fazla kullanmamaya çalışıyorum.

ben de size bir çomarlık örneği söyleyeyim. insanları genellemeler yaparak küçümsemek, daha dün ne olduğunu, nereden geldiğini unutup başkalarıyla taşak geçmeye çalışmak en büyük çomarlıklardan biridir. bu tipler kaliteli insanlar değildir.
  • - kendi kafasındaki din, gelenek, giyim, adet, yaşam tarzı kalıplarına uymayanları deli gibi yadırgamak, zorla o kalıplara uydurmaya çalışmak. farklılıklara kapalı olmak.

- sorunları, çatışmaları empati kurarak değerlendirmek ve konuşarak çözmek yerine havlamak, diş göstermek.

- inanılmaz bir öz güven ve her konu hakkında nefessiz konuşabilme.

- kendini harika tüccar, kusursuz bir işletmeci sanmak.
  • insanların bel bölgesine diz sokmaktır. dalga geçmiyorum. minibüs, servis gibi araçlarda, sırtınızda iki adet diz hissediyorsanız mesela, 'önde insan oturuyor' algısına sahip olmayan bir anadolu çomarı arkanızda oturuyordur.
  • 7 aylik hamile bir kadini metrobus beklerken aracin gelmesiyle arkadan ittirmek ve yere dusmesine neden olmak. sonra kadin yerden kalkmaya ugrasirken tek bir kisinin bile yardim etmeye tesebbus dahi etmemesi, yer kapma telasina girmeleri. karnimi korumaya calisip yerden kalkmaya ugrasirken cevizlibagdan avcilara kadar aglamistim sinirimden. cok sukur bebegime bir sey olmadan kucagima aldim ama fikrim sabit. o halime sebep olan, ya da beni o halde gorup de bir yardim etmeyen tum comarlarin allah belasini versin.
  • kendi mesleğimden örnek vereyim;

acil servisin kapısından içeri "nerde bu anasını siktiğimin doktoru?!" diye giriyorlar...

şıp diye anlıyorsun...
  • perşembe akşamı mübarek diye içki içmez. ama cuma namazını müteakip sofrayı kurar.
  • telefonda bağıra bağıra küfür etmekten çekinmez çomar.
    bencildir.
    şikayetçidir.
    eline fırsat geçti mi acımaz canınıza okur.
    ulu orta yere tükürür, osurur, geğirir.
    yıkanmayı sevmez çomar, ter kokar.
    en önemlisi her zaman bahanesi vardır, hep haklıdır çomar.

trafikte camdan ayaklarını sarkıtması da kendisini şıp diye deşifre eden hareketlerdendir.
hesabın var mı? giriş yap