• --- spoiler ---
    paul vitti : yo know me?!
    ben sobel : yes.
    paul vitti : no yo don't.
    ben sobel : ok.
    paul vitti : did yo see my pic in the paper?!
    ben sobel : yes.
    paul vitti : no yo didn't.
    ben sobel : i didn't get the paper.
    --- spoiler ---
  • "-ben sinirlenince yastığa vururum..." kısmında koptuğum film.
  • az önce bitirdiğim film. yok böyle bir şey izlediğim en iyi komedilerden kesinlikle. bu mesajı görüp de izlememezlik yapmayın mutlaka izleyin.
  • birçok kez mafya babasını oynamış robert de niro'nun, bu sefer güldürmek için bir mafya babasını oynadığı ve döktürdüğü film. son 10 yılda çekilmiş en başarılı komedi filmlerinden biridir.
  • bu filmin icindeki the godfather'a gonderme yapan sahnenin baska bir yorumu da sudur:crystal ruyasini {ki ruyasinda deniro'nun (fredo corleone rolunde) babasi vito vurulunca hungur hungur agladigini gormustur} de niro'ya anlattiktan sonra :
    de niro: "peki ben hangi roldeydim?"
    crystal: "fredo"
    de niro: "he he he...hic sanmiyorum dostum"
    izleyenlerin hatirlayacagi uzere bu son cumle direk olarak, de niro'nun aslinda vito rolunu oynadigi the godfather part 2'ya sevimli bir referanstir.
  • fazlasıyla güldüren bir komedi. danışman-hasta dialoğuna güzel bir bakış. robert de niro'nun harika oyunculuğu. böyle olunca denk gelirse, hep izlerim.
  • eyvallah robert de niro zaten mükemmel bir oyuncu biliyoruz ama billy cristal da en az onun kadar süpersonik oynayınca izlemesi çok keyifli bir film çıkmış ortaya. ayrıca filmde godfather'a yapılan göndermeler de harikaydı.

--- spoiler ---

filmde en az 2-3 sahnede robert de niro'nun söylediği "you, you are very good you" repliği de unutulmaz sahnelerdendir.

ahanda videosu: http://www.youtube.com/watch?v=ravi4ytutxo

--- spoiler ---
  • filmin açılışı italyan mafyasının zamanla nasıl bir şeye dönüştüğünü özetler adeta. en azından bizim bildiğimiz kısmı için tabi. yalnız de niro değil chazz palminteri'de güzel iş çıkarmış.

--- spoiler ---

1957'de toplandığımızda ülkeyi nasıl bölüşeceğimizi konuşuyorduk. şimdi nasıl hayatta kalacağımızı konuşuyoruz.
    --- spoiler ---
  • robert de niro'nun psikolojik problemleri vardır, şiddet uygulayamamaktadır, bu da onun mesleğinde ilerlemesini engellemektedir; zaman zaman ağlama krizlerine girmesi onun ortamlardaki karizmasını çizmektir, bunun üzerine çözümü bir psikologda bulurlar... psikolog da tabii ki trafik kazasıyla bulunur... zaten konfiçyus ne demiş? psikoloğun trafik kazasıyla geleni makbuldur...
hesabın var mı? giriş yap