• verdiğim haritada bugün ankara olarak bildiğimiz yerin adı: http://www.ancient.eu/map_pelagios/
  • ancyra öküzgözü elazığda üretilen yerli şaraplardan biridir. vişne, erik ve böğürtlen aromaları ile yoğun lezzetli dengeli yumuşak tanenli ve akıcıdır.
  • ancyra öküzgözü yukarıda da belirtildiği üzere içimi çok kolay, tadı pek hoş bir şarap. uygun fiyatıyla da türkiye'ye geldiğimde default seçimim oluyor restoranlarda.
  • ancyra merlot her daim her ortama gidebilecek sevdiğiniz insanlarla güzel anları paylaşabileceğiniz bir şarap
  • kavaklıdere'nin orta segmentli şarabı.özellikle ancyra öküzgözü,içinde barındırdığı mürdüm eriği ve böğürtlen aromalarıyla,ağzınızda enfes bir tat bırakır.kırmızı etle de şahane bir uyumu var.fiyat olarak da gayet uygun.
  • blush'ini bu aksam deneyimledim, gayet iyi. ha sarap gurmesi degilim ama damak tadima uygun. cok sert degil.

iki kadehten sonra biraz yamuldum.
  • kavaklıderenin içimi kolay, tadı hoş şarabı. benim için ağızda acımtırak bir tat bırakmıyorsa o şarap iyidir.
    beğendiğim şaraplar arasında yerini almış bulunmakta.
  • kalecik karası ve öküzgözü favorilerim. son dönemde keşfettiğim f/p oranı en uygun şarap. tavsiye ediyorum.
  • ansira diye okunmaması gerektiği konusunda tüm garsonlara ankara valiliği tarafından ihtarname çekilmesi gerek.
  • narince'sinde ayva, şeftali kullanılmasıyla hem hoş bir yoğunluğu olan ama asla yemeğin önüne geçmeyen bir yandan damakta tadının devam etmesiyle de deniz ürünleriyle iyi bir eşlikçi olabilen kavaklıdere beyaz şarabı.
hesabın var mı? giriş yap