• inis yokus surekli bir kacis
    yorulma artik anladim ben seni
    nedir derdin? sen bana ne verdin?
    cok oldun artik anladim ben seni
    hep ayni sorulara takilip kalmisim
    oyle bir ask bu anlatamam
    icim bir hos
    dudaklarinda ayni tebessum, ah ne hos
    alayci bakislar takinip yok hayir,
    hayir, hayir, hayir deme bana....

aysegul aldincin soze ne hacet isimli albumunde yer alan sarkilardan biri...
  • klibini izledikce evdeki kiz guruhu* olarak "icim bir ho$" diye avaz avaz bagirmamiza, hormonlarimizin breakdance yapmasina vesile olan $arki.
    aslinda $arki pek neden olmadi, tanim geregi oyle soylemi$ oldum, biz bunu fikret kuskan'a yoralim en iyisi..
    http://www.youtube.com/watch?v=lgmdth4ojna (3:34'ten sonra bileklerinizi lavabo acici ile ovsaniz bile kendinize gelemeyeceksiniz, benden soylemesi)
  • ayşegül aldinç in fikret kuşkan a yaptığı sakal traşı ve traş esnasında çenesini kanatmasının ardından kanı yaladığı görüntüleriyle klip, türk pop müziği videoları tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.

ayrıca parçanın söz ve müziği metin özülkü ye aittir.
  • sene 95, ilkokulun ortalarında bir yerlerdeyiz, yaş 9-10... o yaşlardaki çocuklar olarak bu, devrim niteliğinde bir klipti bizim için. erkek cinselliğini, erkek-kadın ikilisini anne-baba dışında bir yerde görebilmek adına önemli katkıları vardı. tuvaletteki belden aşağısı çıplak fikret kuşkan ve dekoltede cimri olmayan ayşegül aldinç... evet, açık saçık bir klipti o zamanki türk medya dünyasında ve bizim hala çocuk olan zihinlerimizde...
  • şimdi anlıyorum. dönemine göre ekstra cesur ve kaliteli bir şarkıymış bu. bildiğin erotik. dünden beri aralıksız olarak dinleyince dank ediyor insanın kafasına.

tabii bir de fikret kuşkan, fikret kuşkan'ın gülüşü, fikret kuşkan'ın gözleri gibi gerçekler var. o ne sevimlilik öyle? youtube'daki kullanıcı yorumuna da hasta oldum.

http://www.youtube.com/watch?v=h5fyvymgqp0

vay be fikret kuşkana bak:] - drakedagon19 - 5 months ago
    bu adam bu kadar yakışıklı mıymış yahu - darkycagri - 1 month ago
  • ilişkinin tıkanıp kaldığı, artık tadının tuzunun kalmadığı an söylenmesi gereken söz ve akabinde uzun bir süre boyunca art arda dinlenmesi gereken ayşegül aldinç şarkısı. klip de efsane, şarkı da. arada bir nostalji yapmak isteyenler için güzel bir başlangıç.
  • fikret kuşkan'ın ayşegül aldinç'ten daha cilveli olduğu kliptir.
  • seneler sonra tekrar izlediğimde utandım yav klipten. biz gençkene ne kadar açık fikirliymişiz meğerse. o zamanlar tamam seksi klipti ama; o kadar da bomba gibi gelmezdi. show tv ve inter star sağolsun, ar damarımızı çatlatmışlar demek.

meğer klip baya bombaymış ya lan! resmen ağzım açık izledim.

14-15 sene ne kadar değiştirmiş hem memleketi hem de beni.

.
  • anladım ben seni..istihza içerir. anladım senin derdini, kıçının neden kurtlandığını benzeri bir ifade taşır. hiç bir surette tarafıma huzur vermez, tarafımdan sarfedildiğinde de latifeye işaret olabilir, cilvenaz bir tabirdir. herkesin anladım ben seni'si kendinedir. üstelik (bkz: beni çabucak anlama)
  • "asktir ne güzel şarkı" denen şarkı,
    "oha nası güzel klip yapmışlar lan" denen klip,
    "tanrıça olacak kadınmışsın" denen ayşegül aldinç,
    "gulp" denen fikret kuşkan.

det'z it.
hesabın var mı? giriş yap