• bana insanın yeni karşılaştığı her şeyi o zamana kadar öğrendikleri üzerinden yorumlamaya çalışmasının kaçınılmaz olduğunu düşündüren durum. tabula rasa olmak mümkün değil. üzücü.

yani olay dramatik deği, hatta çok tatlı kendisi, ama kim bilir ben neleri böyle yorumluyorum.

şöyle ki;

ilk karşılaştığında "nereden sileceğim peki gelen mesajı" dedi. konuya dair bildiklerinden sms mantığıyla düşünmek istedi yani. silmek gerekmediğini öyle alt alta devam edeceğini söyledim.

şimdilerde de yazışıyoruz, konu bittiğinde, daha yazmayacak olduğunda "çıkıyorum bay" diyor. çünkü bu defa da chat mantığıyla düşünüyor. üniversite zamanında bir kere ben yurtdışındayken msn'den yazışmıştık. o kapsamda anlamlandırıyor.
  • internetle pek alakası olmayan annem, dün itibariyle whatsapp kullanmaya başladı. soruları çok tatlı yalnız, şimdi bu gönderdiğim resmi başkaları görebiliyor mu, üç gülen yüz üç öpücük göndereyim, babanızın benden başkasıyla konuştuğunu görebilir miyim falan. bakalım tam anlamıyla öğrendiginde ne olacak merakla bekliyorum.
  • 66 yaşında annemin 5 aydır yaptığı hede.

sonuçlar,

her koyduğum fotoğrafa bu ne biçim fotoğraf kaldır onu çabuk diye fırça.

her yazdığım durum güncellemesine, oğlum o ne biçim yazı sil onu çabuk diye fırça.

her akşam, geliyomusun diye gönderilen taciz mesajı.

bir de bana facebook falan aç demişti, sikin önünden donsuz geçmişim de haberim yok.

aylar sonra edit : beyler annem facebook kullanmaya basladi magdurum cok magdurum.
  • annemin o mesaj yazan parmaklarını ham yapmamla sonuçlanmış eylem.
    emoji de istiyormuş, bana kalp gönderecekmiş iki gözümün çiçeği
  • kızımın annesi kullanır, mesaj gruplarına katılır, fotoğraf paylaşır.
    kendi annemin cep telefonu dahi yok hem anneanne cebi de yok*
  • ben annemin telefonunda kendimi hizli arama 2ye atadim ne whatsapi ya asdjasdjsad
  • ingilizce kurs grubuyla çılgın atıyor, kahvaltı organizasyonları, ödevler, hatırlanamayan kelimeler. maalesef benle de monologa yakın sohbetler yapmaktan hoşlanıyor.
    - 750 gr vermişim. deniz hn çok tatlı, akşamları acıkıyorum diye bir fincan beyaz leblebiyle bir bardak süt verdi. hububatlı sebze yaptım. sana da vericem.
    + süpersin. tamam yarın uğrarım.
    ... 5 dk ...
    - hiç merak etmedin hububatlı sebze ne diye?
  • kullansa iyi olurdu. sms.le tek tük kelimelerle cevap veriyor (ayrıca herseyi de kisaltir ergen kılıklı) , o kısa cevaplar whatsapp.a daha çok yakışırdı (iyi yapmssn, optm)
  • darlama konusunda sınır tanımayan annedir. facebookun artık eskisi kadar kullanılmadığının farkına varmış, darlamak için yeni yollar üretmiştir.
  • arkadaşıma(bkz: bir arkadaşım) yanımda gelen mesaj şu:

oğlum artık benim de watzarp'ım var haberleşelim olur mu çok öpüyorum kalp kalp

valla bir arkadaşım lan
hesabın var mı? giriş yap